امحای فاجعه آمیز زباله در جنگل‌های مازندران / ضرورت همکاری وزارت کشور و شهرداری برای دفع بهداشتی

 

کمال نیوز: عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس با ابراز تاسف از امحای فاجعه آمیز زباله در جنگل‌های استان مازندران بر ضرورت همکاری مشترک وزارت کشور، شهرداری‌ و فرمانداری‌های استان مازنداران برای رفع این معضل تاکید کرد.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه انباشت زباله‌ها در جنگل‌های استان مازندران تبدیل به یک فاجعه زیست محیطی شده است، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان ذی‌ربط در این باره نه تنها عملکرد مثبتی نداشته‌اند  بلکه  در خواب غفلت به سر می برند.

نماینده مردم آمل ولاریجان در مجلس شورای اسلامی، مهمترین معضل استان مازندران را شیوه نامناسب دفع زباله خواند وگفت: جای تعجب است که چرا مطبوعات و رسانه ها درباره این فاجعه زیست محیطی هیچ گونه اطلاع رسانی نمی کنند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس نهم، معضل زباله را در استان مازندران مساله ای ملی خواند و یادآور شد: در حالی که امحای زباله در جنگل، کوه و سواحل دریای خزر به طور کلی جاذبه های توریستی و گردشگری را از بین برده است مسئولان ذی ربط همچنان به این امر بی توجهی می کنند و هیچ راهکاری برای برون رفت از این معضل نیندیشیده اند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه 95 درصد از سواحل دریای خزر اختصاصی است، تصریح کرد: فقط 5 کیلومتر از سواحل برای استفاده عموم آزاد است؛ البته سواحل اختصاصی نیز به طور کامل پوشیده از زباله است.

وی با انتقاد از آلودگی دریای خزر بر ضرورت چاره‌اندیشی برای رفع آن تاکید کرد وافزود: مسئولان باید با برنامه‌‌ریزی منسجم و کارآمد، تلاش موثری برای پاکیزه ‌نگاه داشتن سواحل دریای خزر داشته باشند؛ نباید اجازه داد این دریا به دلیل انباشت زباله جاذبه های خود را از دست دهد.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران، یادآور شد: انبوه زباله‌های رهاشده در جنگل‌های استان مازندران، چهره زشتی را به نمایش گذاشته و نه‌تنها زیبایی و جذابیت‌های مناطق بکر را از بین برده بلکه موجبات آلودگی محیط زیست را فراهم کرده؛ با وجودی که زباله‌ها مشکلات بسیاری را برای استان مازندران به همراه داشته ولی متاسفانه هنوز مسئولان نتوانستند راه‌حلی در ارتباط با این معضل بیندیشند.

نماینده مردم آمل ولاریجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر مشکل زباله در استان مازندران که سالانه پذیرای ده‌ها میلیون گردشگر است رفع نشود، آلودگی تمام آب و خاک این استان را دربر می‌گیرد و به شیوع بیماری‌های صعب‌العلاج دامن خواهد زد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با ابراز تاسف از امحای فاجعه آمیز زباله در جنگل های استان مازندران بر ضرورت اهتمام و همکاری مشترک میان وزارت کشور، شهرداری ها و فرمانداری های استان مازنداران برای رفع این معضل تاکید کرد.