رفع مشکلات اقتصادی و تحقق رفاه مردم امری مهم است / ضرورت حضور بصیر و آگاهانه مردم در پای صندوق های رای

بسم الله الرحمن الرحیم
خطبه اول
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله
در این لحظات سراسر نور ، شور و شعور ، در این مجمع با عزت و سعادت و صلابت ، در محضر شریف شما اعزه ی مکرم ، مؤمنین و مژمنات ، برادران عزیز و خواهران ایمانی در ابتدا خودم و بعد همه ی شما اعزه ی مکرم را به تقوای الهی توصیه می کنم .
 از برکات حضور در این میعادگاه شور و شعور ، بصیرت و ایمان ، عزت و سعادت ، خلوت و جلوتی است که در مسیر تقوای الهی ایجاد می شود و محقق می گردد . حضور در ساحت مقدس خداوند متعال بودن سعادت ها را به همراه دارد .
 عرض کردیم تقوا درمسیر همه ی امور و در عرض همه ی ابعاد است . سعادت دار عقبی و دارد دنیا در مسیر با خدا بودن رقم می خورد . انسان مؤمن هست که می تواند هم برای خودش و هم برای اجتماع سعادت بخش باشد .
چهره ی نورانی شخص مؤمن ، زندگی سراسر نور مؤمین و مؤمنات ، آداب و معاشرت ها و رفتارهای سرشار از معرفت الهی همه بر اساس آموزه های قرآنی است . همه بر اساس دستورالعمل دینی است . مؤمن کیاست و زرنگی دارد و خودش را از محضر خدا دور نمی کند . چون عرض کردیم هر کسی در ایسن راه قرار گرفته سعادت همه ی امور را کسبی کرده . همه ی مکاسب ، همه ی اشتغال ، هه ی امور  و همه ی ارتقاء ، همه ی تکامل و سعادت ها در مسیر خدا بودن هست . پس بیاییم خودمان را نفس خودمان را و خانه و خانواده و اجتماع مان را دعوت در مسیر خدا و تقوا بکنیم . کسی از گناه سودی نبرده . کسی از مسیر درگناه بودن به سعادت نرسیده . انسانی که در محضر گناه هست جز ظلمت راهی کسب نکرده . بیاییم سیر در آفاق و انفُس بکنیم . سیر در محیط و همه ی امور می بینیم که همه ی مسیر زندگی عالم و آدم در ید قدرت این خالق خبیر هست . پس خوش به سعادت آن بنده ای که بتواند ذوب در مسیر خدا گردد . انسان مؤمن در تمام سعی اش این هست که در قرآن و در مسیر بهره گیری از قرآن قرار می گیرد . در مسیر بهره گیری از دین قرار می گیرد. به عقل و نقل مراجعه دارد . ببیند که دین چه دستوری می دهد؟ قرآن چه می فرماید؟ آیا مسیر سعادت بشر چگونه رقم خواهد خورد. این انسان مؤمن با حضور در ساحت قرآن شنید که خانه ی مسقف به انوار الهی آن خانه با برکت می شود . لذا می آید ببیند که این خانه و خانواده را چگونه تشکیل بدهد. هم قرآن ناطق و هم قرآن صامت . و هم شاگردان مکتب و مشرب و مدرسه ی فکری قرآن ما را توصیه کردند به حضور از بهره گیری از انوار الهی . کتب های متعددی را در محضر ما قرار دادند و در اختیار ما قرار گرفته است و با بهره گیری از این کتب و این آثار می توانیم بستر سعادت را برای خود و جامعه مان رقم بزنیم.
عرض کردیم تخصیصاً کتابی که از سوی مرجع جهان تشیع ، حضرت علامه ی جلیل القدر حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی و سیره ی علمی و عملیشان و تخصیصا از کتاب مفاتیح الحیات ایشان آمدیم سبک زندگی دینی را در این دو سال و خرده ای عرض کردیم . بهره گرفتن از سفره ی ارتزاقی اهل بیت (ع) از این کتاب و آثار دیگر ایشان و تفاسیر ایشان و کتب اخلاقی شان و نیز از مکتب و درمدرسه ی فکری ایشان و هم چنین وجود نازنین علامه ی جلیل القدر حسن زاه آملی آثار ایشان و بهره مندی از تفکر نورانی ایشان می تواند مسیر نجات را در زندگیمان بوجودبیاورد . گفتیم خانه و خانواده تشکیل شد و توسط همین خانواده فرزند بر اساس دین به دنیا می آید و مبانی تربیتی فرزند از داخل رحم پاک مادر گرفته تا در حیات مادی و معنوی از این مسیر به عالم ملکوت رسیدن از آثار وضعی بهره مندی از آن می باشد و می توانیم با بهره گیری از عقل و نقل مسیر سعادت فرزندان مان را رقم بزنیم تا رسیدیم به خود اجتماع و پس از تشکیل خانه و خانواده و تربیت فرزند مبانی تربیتی دینی در مورد فرزند ما چه در خانه و خانواده و چه در مدرسه و محافل علمی کسب مبانی شرعی و دینی می شود از آن جهت تکامل بشریت محقق خواهد شد و پس از آن ما آمدیم مباحث مفاسدی که در زندگی بشر موجب  دور شدن از مسیر خدا می شود و گفتیم باید انسان مؤمن آگاهی داشته باشد نسبت به مسائل و اموری که موجب رنجیده خاطر شدن خداوند متعال خواهد شد . این عبد مؤمن است که خلیفه ی خدا در روی کره ی زمین هست و خدا هم نسبت به همه ی انسان بعنوان خالق خبیر و آفریننده قادر و توانا نگاه داشته و امور تربیتی ایشان را به عنوان مربی در دست خودشان قرار دادند و اینکه یکی از راه های مبارزه با مفاسد این بوده که ما بصیرت افزایی کنیم و به مردم آگاهی دهیم و به جوانان مان بگوییم که راه ثواب چیست و راه گناه چیست و چه کاری و چه مسائلی باعث می شود که ما از مسیر سعادت دور شویم . آگاهی اجتماعی از آثار وضعی و مخرب فساد . عرض کردیم فساد در همه ی امور ، هم اجتماعی ، هم اقتصادی ، هم سیاسی و هم اخلاقی . همان گونه که تقوا در همه ی امور هست همه ی این مسائل در مقابل مفسده قرار می گیرد و انسان مؤمن به تاسی از آیات قران می تواند صله را از ناصله تشخیص دهد . پس بیاییم ببینیم که چه خبر هست . بدانیم انسانی که اهل شراب هست و انسان شراب خور چه مفسده ای در زندگی اش ایجاد می شود . اهل ربا هست چه کارهایی . اهل گناه هست و اهل روابط نامشروع است . این ها باید گفته شود . در همه ی تریبون ها ما باید امر به معروف و نهی از منکر بکنیم . امر به معروف و نهی از منکر یعنی آگاهاندن مردم آحاد جامعه و بصیرت افزایی و گفتن مسائلی که دین آن را فرموده . اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و وجود نازنین امام حسین (ع) شعارشان دوری از ذلت ، تمکین نکردن از فساد و فحشا بوده و اصلاحاتی که عنوان فرموده اند . البته عرض کردم ما تفسیر درستی نسبت به اصلاحات و دین باید داشته باشیم . اصلاحات یعنی در متن دین بودن و میانه روی کردن است که موجب مفسده در زندگی نشود . نه این که دین را وارونه عمل کنیم . نه این که دستور دین را انجام ندهیم . نه اصلاحات به این معناست که ما باید دقت کنیم در زندگی مان ملموس باشد .
سروران عزیز و بزرگوار پس اولین راه مبارزه با مفاسد به عرض رسید بصیرت و آگاهی دادن است بصیرت و آگاهی اجتماع از آثار سوء و مخرب فساد می تواند زندگی بشریت را نجات ببخشید و جهت تشکیل یک مدینه فاضله قدم بردارد و قطعا می دانیم که علم و آگاهی و دانستن آن میل و رغبت انسانها را قطع نموده چون هیچ یعنی هیچ کسی خود را در آتش درون و دنیا و برزخ و قیامت و ظلمت با دست خودش قرار نخواهد داد .
مردم و اجتماع باید بدانند اهداف شوم و پلید استکبار جهانی و غرب از ایجاد بستر فساد در جامعه از طریق ماهواره – اینترنت و شبکه های اجتماعی منحرف کردن جامعه از مسیر اعتقادات به سمت وسوی فساد و فحشاء می باشد چون بیشترین لطمات را از عبادات و معنویات خورده اند و لذا برای سست کردن این مبانی اعتقادی از هیچ برنامه ای درنگ نخواهند کرد و همه اهرم ها را برای از بین بردن اعتقادات به کار خواهند گرفت و این را خانواده ها و مسئولین باید توجه نمایند.
دومین را مبارزه با فساد از بین بردن زمینه گناه می باشد تا مادامی که بستر و زمنیه فساد باشد هیچ کسی نمی تواند برای فرهنگ اصیل کاری کنند بهترین راه برون رفت مان مسدود کردن زمینه گناه هست نه اینکه فحشاء و گناه باشد و بعد بخواهیم بگوئیم چه باید بکنیم .
فقط درد را نگوییم بلکه درمان هم گفته شود . چرا امروز بعضی جوانان مان به مواد مخدر تمکین می کنند . چه کار کنیم که آلوده به مواد مخدر نشوند . آن روزی می گفتن ناتو و شبیه خون فرهنگی . امروز خندق فرهنگی در خانه های مان ایجاد شده . در دل زندگی مان آمدند . این موبایل ها ، این اینترنت ها ، این وایبرها ، این وسایل تکنولوژی و پیشرفته ای که نیاز جهان است . مدیریتی که از سوی دلسوزان جامعه باید انجام شود. در مقابل برنامه هایی که جهت بهره بری از تکنولوژی جهت پیشبرد اهداف ما . اگر می بینیم که جهان در حال پیشرفت است ما هم برنامه بدهیم . ارزشی ها برنامه بدهند نیروهای انقلابی بنشینند برنامه نویسی بکنند تا راه نجات فرزندانمان محقق گردد. برای جوان های مان خوراک بدهند جهت بره مندی از سبک زندگی دینی . هیچ کسی از ابتدای امر اهل شراب و اهل فحشا و منکر و روابط نامشروع نبوده و در جامعه قرار گرفته و از بد روزگار در آن مسیر قرار می گیرد . لذا مسئولین فرهنگی نظام مان نه فقط بگوییم یک نهاد خاص بلکه همه ی نهاد ها باید در این مسیر برنامه ریزی شود تا بتوانیم مفاسد را از بین ببریم .
چون هیچ کس از اول اهل گناه و شراب خوار و آدم کش نبوده است بلکه شراب خواری و ارتکاب گناه و قتل و غارت بخاطر غافل شدن از دشمن و عدم برنامه ریزی صحیح می باشد پس زمینه ها را باید خشکانید در همه رابطه ها حضرت علی علی السلام می فرمایند «مَن کَثُرَ فِکرُهُ فِی المَاصی دَعَتهُ إلیها» کسی که فکر و اندیشه گناه را در سر بپروراند این فکر و خیال او را به سوی همنا گناه فرا می خواند .
اگر انسان فکر گناه بکند به خودی خود در مسیر گناه قرار می گیرد . ما این فکر گها را باید از فکر بچه های مان دور کنیم . ما مسیر تقوا را در ذهن و زندگی آحاد مردم  قرار بدهیم . ما باید آثار تقوا را بگوییم . ما باید آثار تخیبی گناه و فحشا و فساد را بگوییم . مفاسد اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و اخلاقی . الحمدلله ایام انتخابات هست و عرض خواهم کرد هر هفته به لطف خداوند متعال داشته هایی که از دل مردم هست و بنده احساس غرور می کنم نسبت به همه ی عزیزانی که هم اهل علم هستند و هم اهل عمل . از فرزندان مکان هست و در هر زمینه ای موجب افتخار شهرستان آمل می شوند . ما منحصر به یک منطقه نیستیم . ما در جهان می بینم فرزرندان نخبه ی علم در حال گسترش اسلام ناب محمدی (ص) هستند و به این برادران خودم عرض می کنم و توصیه می کنم مطابق با آن رسالتی که بر عهده ی شماست به عنوان کاندید مجلس امروز قرار گرفتید و آن تفکر خودتان و آن برنامه های خودتان را معرفی می کنید امروز مردم منتظر هستند نسبت به مسائل فرهنگی ، نسبت به مفاسد و نسبت به چیزهایی که در زندگی مان ورود کرده . نسبت به این مباحث برنامه بدهید . نمی شود همه را به یک چشم نگاه کرد . ولی مردم می بینند یک شخص وام میلیاردی می گیرد ولی یک جوان وام ازدواج برایش سخت است . این مفسده ایجاد می کند . این بداخلاقی ها دگرگونی در وجود شخصیتی ایشان ایجاد می کند و دشمن هم دارد نسبت به فرهنگ مان کار می کند . برنامه ریزی کرده که به اهدافش برسد که در این باره عرض خواهم کرد . فرموده که فکر و اندیشه ی گناه هم انسان نباید در سرش بپروراند . یک روایتی را سال گذشته عرض کردم وجود نازنین حضرت عیسی ابن مریم می فرماید حضرت موسی به شما می گوید گناه نکنید . منِ عیسی می گویم که حتی فکر گناه هم نکنید . فکر گناه انسان را در مسیر گناه قرار می دهد .
با اینکه فکر گناه کردن حرام نیست اما نباید به گناه فکر کرد چرا در کتاب فقه ما آمده است خرید و فروش کتب ضاله حرام است ؟ چون زمینه انحراف را پدید می آورند لذا اسلام بر این نکته تأکید دارد که انسان همان اول از زمینه های گنله دوری می کند.
عوامل از بین برنده زمینه های گناه چیست در این باره مقداری بحث نمائیم: اولین عامل از بین برنده زمینه های گناه نشست و برخاست نکردن با انسان های فاسد است چون عرض خواهین کرد خلثایتشان در وجود انسان و در دل و جان و روح پاک ما اثر خواهد نمود.
وجو نازنین سید العارفین امام زین العابدین علیه آلاف تحیة و الثناء در این باره فرمودند: «لیس لک أن تقعد مع من شئت » با هر کسی نشست و برخاست نکنید چون نشست و برخاست با انسان های فاسد زمینه انحراف را ایجاد می کند یعنی با دست خودمان این راه را در دل و جان خودمان ایجاد می کنیم اگر کسی خدای ناکرده با انسان های دروغ گو و یا فاسق یا فاجر یا معتاد و یا داخل فیلم مبتذل و موسیقی و بدحجاب نشست و برخاست کردید خود به خود مانند آنها خواهید شد چقدر زیبا بود پدران و مادران سالهای گذشته مدیریت می کردند آداب و معاشرت فرزندان شان را . می گفتند کی آمدی ؟ با کی بودی ؟ کجا بودی ؟ رفیقت که بوده و چه کار داشتی ؟ امروز متأسفانه تا فرزند به خانه می آید موبایلش را می گیرد شروع می کند به چت کردن و ارتباط و این مسائل . صله رحم انجام نمی شود . اصلاً گفته نمی شود که کجا بودید . اصلاً چیزی به نام ارتباط نامشرع دوست دختر و دوست پسر در دین مبین اسلام راه ندارد که امروز خانواده ها به ان دارند تمکین می کنند . ما امروز باید این را بدانیم .
در آداب و معاشرت باید بدانید که ایشان چگونه انسانی است . چون سفره اش تأثیرگذار است . چون تفکرش تأثیرگذار است . چون اداب و معاشرتش تأثیرگذار هست . حتی در رحم مادر تأثیر می گذارد و فرزند را در مسیر گناه قرار می دهد . نشست و برخواست با انسان های فاسد زمینه ی انحراف را در زندگی بشریت ایجاد می کند . فیلم های مستهجنی که در دست فرزندان برسد آنها مفسده ایجاد می کند و به گناه ورود پیدا می کند . ما باید من باب مهربانیت ، رأفت و رحمت این مسائل را برای فرزندان مان محقق کنیم . فرمودند نبی مکرم اسلام در این روایت زیبا و شریف که چندین خصلت در آداب و معاشرت هایمان ، در نشست و برخواست مان ، در انتخاب رفیق و شفیقی که قرار هست در خدمت شان باشیم باید ببینند این خصلت ها باید باشد .
فرموده اند : با کسی که می خواهید رابطه داشته باشید می خواهید متساجرش شوید یا می خواهید صاحب خانه اش شوید می خواهید دختر به او دهید یا می خواهید با او دوست شوید یا سفر بروید باید این سه خصلت را دارا باشد اگر در او بود با او رفیق شوید و الا تجدید نظر فرمائید: نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند:« إذا رأیت من أخیک ثلاث خصال فأرجه» زمانی که دیدی این سه خصلت در برابر توست پس با او رابطه برقرار بکن:
 1 – الحیاء:
 سروران عزیز اولین مورد حیاء است اینکه آدمی در موبایلش تصویرها و مطالب مستهجن دارد دیگر حیائش کجا هست ؟ برای چی باید با این شخصیت دوست شد؟ اگر حیاء داشت دیگر با این چیزها ارتباط نداشت اگر حیاء داشت با سعی نمی کرد ناموس مردم را بفریبد اگر حیاء داشته باشه به دنبال ناموس مردم نمی رود اگر حیاء داشت با زنان شوهردار ارتباط نامشروع و زن شوهردار با مرد نامحرم ارتباط نامشروع نخواهد داشت.
بسیاری از گناهان در جامعه بر اساس بی حیائی هست چون اگر واقعا جوان های تازه داماد حیاء داشته باشند نوامیسشان در شب عروسی لخت و عُر در ملاء عام در مقابل انظار مردم قرار نمی گیرند یا در کوچه و بازار این همه بی عفتی انجام نمی گرفت و اگر پدران و مادران حیاء داشته باشند دخترانشان با بی عفتی تمام در جامعه قرار نمی گرفتند و اگر حیاء باشد در وبلاگ هایشان تصاویر قبیح و مستهجن نمی گذاشتند و این طور نسبت به علماء و مراجع و العیاذ بالله ائمه و دین حرمت شکنی نمی کرد.
الم یعلم بان الله یری عزیزانم خدا دارد می بیند . خدا آگاه است . عالم محضر خداست . متوجه خدا باشیم . پس با انسانی که اهل حیاء است رابطه داشته باشیم .
2 – و الأمانة :
دومین مورد امانت داری است آیا کسی که حرفی پیش او بزنی و نتواند پیش خودش راز دار باشد و پیش مردم ترور شخصیتی بکند آیا ایشان امانت دار است یک فیلم یا عکس را با طراحی ها و فتوشاب ها دست در دست مردم قرار بدهد و یا در شبکه های مجازی قرار بدهد و یا رد اینترنت پخش بکند امانت دار هست پس کسی را انتخاب بکنیم که بتواند روابط مان و گفتمان ها و رفتارهایمان را امانت داری بکند و این ها را برای تشکیل یک زندگی نورانی و دور شدن از مفاسد و گناه و فحشاء مدّ نظر داشته باشیم .
دوستی را انتخاب نمائیم که امانت دار گفتارمان ، رفتار و آداب و معاشرت های مان باشد . انسانی که امانت دار نیست از منظر دین شأنیت رفاقت را ندارد . چون نمی توانیم به ایشان اعتماد کنیم . دین دارد مسیر سعادت را برای ما محقق می کند و به ما عنوان می کند . ما می بینم که متأسفانه گاهی اوقات تصویری در یک جلسه ای و مکانی گرفته می شود و بلافاصله  این تصویر پخش می شود و موجب آبروریزی شخص ویا شخصیت می شود یک جوری عنوان شود که بهره گیری از زندگی به این معنا نیست که آبروی دیگران را ببریم . نه . ارتقا و انتخاب از سوی خداست . تغییر و تحولات در زندگی بشریت از سوی خداست . ما خودمان را به خدا ثابت کنیم .
3 – و الصدق
سروران عزیز سومین مورد صدق است اینکه آن شخص یا شخصیت خدای ناکرده دروغ می گوید یا راست می گوید و اگر صداقت و درستی دارد انسان خوبی هست و الا نمی تواند شما را در رساندن شخصیت در مسیر کمال و سعادت کمک بنماید چه همسر چه رفیق چه مسئول همه باید صداقت داشته باشند و الا زندگی ای که بر اساس دورئی رقم بخورد آن زندگی قوام نخواهد داشت.
نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند سه چیز را امتحان کنید اگر این مثلث سه ضلعی در کسی بود با او دوست شوید وگرنه مواظب باشید و احتیاط کنید.
امام صادق (ع) فرمود «لا تُسَمُّ الرّجلَ صدیقا و سمّهِ معرفة حتی تخبره بثلاث خصال حتی تغبضه فتنظر غضبه یخرجه من حق الی باطل و تسافر معه و تخبره بالدینار و الدرهم
شخصی را به رفاقت خود در نیار تا به خصلت او را آزمایش بکنی دانستن این مسائل باعث آرامش و آسایش زندگی می گردد :
1 – زمانی که غضب کرد نظر کن ببین آیا خشمش او را از حق به سوی باطل خارج می کند
2 – با او مسافرت بکن و در سفر با خصیصه های اخلاقی ایشان آشنا شوی
3 -  با او معامله بکن چون در معاملات انسان خلق و خوی خودش را بروز می دهد

خطبه دوم :
اوصیکم عبادالله و نفسی بتقوی الله .  
در این خطبه نیز همانند خطبه اول در محضر شما سروران عزیز و ارزشمند ، مؤمنین و مؤمنات ، بندگان خوب ، صالح و بابصیرت در ابتدا خودم و همه ی شما را به تقوای الهی توصیه می کنم .
عرض کردیم که همه ی امور زندگی بشر در تحت عنایت تقوای الهی است و عرض کردیم که فرهنگ مان در مسیر تقوا ارتقاء ایجاد می کنید . سیاست مان ، سیاسیون مان در مسیر تقوا بودن موجب پیشرفت شان می شود . کسی که اهل سیاست باشد و متقی نباشد غافله را باخته . کسی در مسیر سیاست باشد و با خدا نباشد قرار نیست که مردم بدانند که من اهل ایمان هستم و خدا می بیند «الم یعلم بان الله یری» علی (ع) فرموده . «اتقوا معاصی الله ان الله شاهد هو الحاکم» این شاهدی که امروز لحظه لحظه ی مان را رسد می کند ان روز حاکم است و این را ما باید بدانیم . تا رسیدیم به تقوای اقتصادی . اقتصادیون مان هم باید تقوا داشته باشند . اقتصاد مان هم باید در مسیر تقوا باشد . اگر هست سفره برای همه هست . ما کسی به عنوان نورچشمی نداریم . نور چشم این ملت مردم هستند و مردم خودشان را ثابت کردند و به تعبیر رهبر فرزانه ی مان ، عالم مان ، عامل مان ، ولی فقیه زمان مان ، دلسوز و شیفه مردم و نظام امام خامنه ای عزیز صاحب اصلی مملکت این مردم هستند و خوش به سعادت ان مسئولی که خودش را به مردم ثابت کند . اگر اقتصادمان در مسیر تقوا باشد ما این همه مفاسد اقتصادی نداریم . چه کسانی وام های کلان می گیرند و متأسفانه می بنیم عین خیال شان نیست ولی این کشاورز سعید و عزیزمان میبینیم که برای پول ناچیزی چندین مرتبه رفت و آمد ها می کند و آخرش شاید نتواند وام ناچیزی بگیرد این باید اصلاح شود به فضل خدا ما در خطبه ی اول می رسیم به مسائل بانکی و مفاسدی که وجود خواهد داشت و نیز بانکداری اسلامی که در این باره حرف زیاد خواهیم داشت.
همان گونه که مستحضر هستید و شرف حضور دارید . ایام پر حزن و اندوه شهادت صدیقه ی طاهره زهرای شهیده (س) است . اولین روایتی که نقل شده یعنی 75 روز بعد از شهادت نبی مکرم اسلام ، صدماتی که برپاره ی تن پیغمبر (ص) یعنی صدیقه ی طاهره (س) ایجاد کردند . کسی که صداقت داشت . کسی که پاکی داشت . کسی که درخشندگی داشت . کسی که خودش را به خدا ثابت کرد و خدا به خاطر ایشان سوره ی کوثر را نازل می کند . کسی که امام جعفر صادق (ع) می فرماید : «انما سمیت فاطمه بفاطمه لان الناس فطموا عن کنه معرفتها» مردم از معرفت شناسی حضرت فاطمه زهرا (س) بریده شدند . عالم نتوانسته فاطمه (س) را بشناسد . آدم هم نمی تواند فاطمه (س) را بشناسد ولی آنهایی که در عالم ملکوت هستند چهره ی نورانی زهرا را می شناسند . پس خوش به سعادت کسی که محبت زهرا در دلش می باشد . برگزاری مراسم فاطمیه جزئی از شعائر دینی است و همه ارتقائات در دار دنیا و عقبی در گرو محبت اهل بیت هست و دشمن از این ارتباط معنوی با اهل بیت عصمت و طهارت می ترسد . ما هر چه داریم از یا فاطمه (س) و یا علی (ع) و یا امام زمان (عج) هست . پس فراموش نکنیم هم در فاطمیه اول و هم در فاطمیه دوم جلسات مستمر برگزار نمائیم.
اما به لطف خداوند متعال ، به لطف و عنایت امام زمان مان ما عید یوم الله 22 بهمن را با عزت تمام ، با سعدات تمام . دشمن امروز کور باشد که نتواند ببیند . ما قائد و رهبر را در قلب و جان مان قرار داده ایم . ما معرفت به ولی فقیه زمان داریم . ما گفتمان رهبری را پس از  ساز جریان منحوس فتنه و پس از به وقوع پیوستن جریان نهم دی ماه  تبلور بصیرت افزایی بوده با یک سخنرانی ایشان ، گفتمان با امام زمان (عج) چه شور و شعوری را ایجاد کرده . این لشگر در اختیار رهبر است . این مردم زندگی شان در خدمت ایشان هست . چه خوب فرموده که عید است و عید انتخابات هم همین طور است چون سرنوشت نظام به دست شما مردم رقم خواهد خورد . چه کسی گفته که خدایی ناکرده در انتخابات تغلب شده . اگر در سال 88 شده در جریان انتخاب ریاست جمهوری نشده ؟ نه اصلاً نه در آن سال شده و نه در جریان انتخابات ریاست جمهوری . قرار نیست که هر چه  باب طبع یک حزب و یا شخص خاص هست و رقم خورده امروز مفسده ایجاد نشده ولی دیروز شده . به هیچ عنوان این چنین نشده . چون ما نخبگان عزیزمان به نام شورای نگهبان نظارت استصوابی  را از ابتدایی ترین لحظه ای که رسالت بر عهده شان قرار گرفته داشتند و خواهند داشت و عالم و عامل هستند . من تشکر می کنم از عزیزانی که از شورای نگهبان تمکین کردند  با تواضع و فروتنی این مرحله را به عزیزان دیگر سپرده اند و بنده اظهار تأسف می کنم نسبت به ان عزیزانی که هر باره شورای نگهبان را تخریب می کنند . اگر چه در دیدار اخیر طلایه دارعشق و مودن و محبت و هم دلی ، رهبر فرازنه ما عنوان فرموده اند که دشمن می خواهد استوانه های مان را مورد هجمه قرار دهد . یک روز می گوید سپاه آن چنان هست . یک روز می گوید بعضی از شخصیت ها . واقعاً دشمنان ما احمق هستند . از طریق رادیو های انگلیسی به مردم مؤمن و با بصیرت مان در تهران میگویند که به فلانی رأی ندهید . این ها عمار رهبری هستند . این ها دلباخته ی نظام هستند . شما غلط می کنید که به این تفکر با بصیرت مردم و شور و شعور مردم بخواهید برخورد کنید . تخریب شورای نگهبان معنا ندارد . این ها شخصیت های علمی هستند که با بررسی امور بعضی از عزیزان احتراماً اعتراض کردند که الحمدلله صلاحیتشان اعلام شد . با کسی پدرکشتگی ندارند . بگویند اصلاح طلب و اصول گرا درست است که احزاب در نظام مان وجود دارد و در همه ی نظام ها و همه ی دوران این چنین هست . فرقی بین اصلاح طلب و اصولگرا نیست و یک خط قرمز وجود دارد و ان هم رهبری است . هر کسی که معتقد به رهبری نباشد از نگاه مردم حذف خواهد شد . مردم انتخاب شان نخواهند کرد . مردم می دانند و به آن رسیده اند برکت این موهبت الهی را لمس کردیم . قدرت رهبر ، شجاعت رهبری ، کیاست رهبر و مدیریت رهبر این که منسب به اما زمان (عج) هست و قطعاً این انتخاب و انتساب موجب شده انها گفتند ابتدای امر رهبر ما فرمودند خواستند انتخابات انجام نگیرد که نتوانستند . گفتند چه کار کنیم گفتند شورای نگهبان را تخریب کنیم . شورای نگهبان را نتوانستند تخریب کند زیرا که همه ی عزیزانی که چه در خبرگان رهبری و چه در مجلس شورایی اسلامی بودند ازدستورات ولی با شجاعت و کیاست خودشان تبعیت کرده و از طریق قانون رایزنی کردند  . یک عده دوباره آمدند یک عده هم نیامدند که ان شاءأالله سال های دیگر . نه این که آنها خدایی ناکرده انسان های بی تقوا باشند و مؤمن نباشند . این چنین نیست . سومین هجمه شان وارد شده که ما بگوییم چه کسی را انتخاب کنید . شما نمی توانید . شما هر چه گفتید ما برعکس عمل کردیم . شما گفتید که راهپیمایی نباشد ما رفتیم . شما گفتید که بعد از جریان فتنه 88 چنان بکنید ولی ما ثابت کردیم که در معیت رهبرمان هستیم . ما جان فدایی رهبرمان هستیم . ما هم چنان که در ورامین کفن پوشیدیم همان اعتقاد و باور در وجودمان هست ولی یک عده سر از لانه فتنه در آوردند دارند این انتخابات را برنامه ریزی می کنند که باید این مسئله دقت شود و غافل از این تفکر نباشیم تهدید بزرگی است که همان فتنه اکبر هست مردم متوجه باشیم ارزشی ها متوجه باشیم سپاهی ها و بیجیان متوجه باشیم.
 طراحی آنها برای انتخابات ۷ اسفند، از تخریب شورای نگهبان و زیرسوال بردن تصمیم های آن آغاز شده است و این شورا یکی از چند مرکز اساسی در نظام اسلامی است که امریکاییها از ابتدای پیروزی انقلاب، به شدت با آن مخالف بودند و اینکه نتیجه زیر سوال بردن تصمیم های شورای نگهبان، القای غیرقانونی بودن انتخابات است و هنگامی که غیرقانونی بودن انتخابات القاء شود، بنابراین مجلس شورای اسلامی برآمده از این انتخابات و مصوبات آن غیرقانونی خواهد بود و هدف این طراحی زیرکانه، قرار دادن کشور در خلاء قانون و مجلس، در چهار سال آینده است که افکار عمومی باید متوجه این موضوع باشند.
متاسفانه می بینیم در کنار تفکر غرب و استکبار جهانی افرادی که در داخل، با تخریب شورای نگهبان، با دشمن همصدایی می کنند و بیشتر این افراد متوجه صحبتهای خود نیستند و نمی توان آنها را متهم به خیانت کرد، اما آنها باید متوجه شوند که نتیجه این هم صدایی، تکمیل کردن نقشه خطرناک دشمن است.
یکی از اهداف جبهه استکبار، از زیر سوال بردن انتخابات، محروم کردن ملت های مسلمان دنیا از پدیده بی نظیر، بدیع و جذاب مردم سالاری دینی است و نیز جایگاه بسیار مهم مجلس شورای اسلامی دارد چون مجلس با تصویب قوانین، ریل گذار حرکت دولت و دستگاه اجرایی است بنابراین انتخاب نمایندگان براساس بصیرت و آگاهی، در نحوه ریل گذاری حرکت کشور و جهت گیری آن بسیار تأثیرگذار است.
اگر مجلس بدنبال رفاه مردم، عدالت اجتماعی، گشایش اقتصادی، پیشرفت علم و فناوری و استقلال و عزت ملی باشد، ریل گذاری آن در جهت این هدفها خواهد بود اما اگر مجلس مرعوب غرب و امریکا، و به دنبال حاکمیت جریان اشرافی گری باشد، ریل گذاری او در این جهت خواهد بود و کشور را به مسیر بدبختی هدایت خواهد کرد.
البته مکرر عرض کردم بنده امروز احساس غرور می کنم و افتخار می کنم چون حضرت رسول (ص) داشته های خودش را عنوان می کرد . ما هم داشته های خودمان را عنوان می کنیم . عزیزانی که امروز پا در این عرصه گذاشتند با تجربه هستند هم در روابط بین الملل هم در مسائل دین . من خیلی خوشحال شدم در مذاکراتی که در چند روز گذشته در هم اندیشی که انجام گرفته یکی فرمود که من سرباز مردم هستم . یکی دیگر چیز دیگر فرموده . این تفکر تفکر انقلابی است . همه ی نماینده های ما چنین تفکری را دارند . همه ی عزیزان مان آمده اند و فرموده که حق الناس است . مصادیق حق الناس در انتخابات هم به مردم بر می گردد هم به کاندیداها و ستادهای شان بر می گردد و هم یه مسئولین بر می گردد که امانت دار باشند و متوجه باشند تا حقوقی تضییع نشود . این چنین هم نخواهد شد . چون نظارت استصوابی شورای نگهبان را به همراه خواهد داشت اینکه حق الناس برای مردم هست تا  که بروند برای انتخاب اصلح تحقیق کنند چون اگر انتخاب غیر اصلح و غیر مومن داشته باشید یک نظام و همه مردم با بخاطر انتخاب نادرست حقوقش تضییع می گردد و البته عزیزان تهمت نزنید هیچ کسی به هیچ عنوان به هیچ کسی نمی گویند به چه کسی رأی بدهید چون همه ی این عزیزان صلاحیت دارند بنده نیز همچنین چون رسالتم در بر گرفتن پتانسیل هاست ولی چه بکنم مسئولم . بنده وظیفه ام این هست که خواسته های مردم را از ایشان بخواهم . تا آخرین لحظه وظیفه شان هست . حالا این مسند امروز در دست فلانی است . روز دیگر در دست هر عزیزی که منتخب خواهد شد قرار  خواهد گرفت . بنده تا مادامی که در این دو بخش هستم قطعاً از حقوق مردم دفاع خواهم کرد . قطعاً خواهم خواست که خواسته های مردم اجرا شود . چند روز گذشته مهمانی از خبرگان رهبری داشتم در آن جلسه از کشاورزی صحبت کردم گفتم متوجه کشاورزان مان باشند .
اینکه فرموده اند که کار مجلس ریل گذاری در قانون و نظام هست . مشکلات اقتصادی مان و رفاه مردم مان . سروران عزیز امروز ازدواج جوانان تهدید است . اقتصاد مردم تهدید است . اشتغال برنامه ریزی شود . اگر اشتغال نباشد گناه و فحشا میاید . همدیگر را تخریب نکنیم . به جای آن که بگویم تقی زاده خورد و برد بگویم که برنامه ام چیست . من چکار باید بکنم برای رفع بیکاری . برای اقتصاد و مولدهای اقتصادی . شهرک هایی که امروز متأسفانه شهرک های صنعتی مان به مرحله ای رسیدند که بعضی ها رو به ورشکستگی و تعطیلی هستند در این باره دقت بکنیم و با دولت همکاری بکنیم البته خدامت زیادی هم در سایه این همدلی انجام گرفته و این به برکت انقلاب هست ان شاءالله مسئولین محترم و قطعاً شورای نگهبان هم نسبت به این امر عنایت خواهند داشت . پس ما کسانی را انتخاب کنیم که شجاعت داشته باشد . درایت داشته باشد . مدیریت داشته باشد . انقلابی باشد . تجربه داشته باشد مدیریت را بلد باشد بتواند از همه پتانسیل ها جهت ارتقاء استفاده نمیدو اگر کسی در تفکرش با رهبر فاصله دارد ایشان را انتخاب نکنید . قطعاً همه ی شان در معیت رهبر و نظام باشند . تجربه داشته باشند. ما در کنار این که از حقوق مان در داخل باید دفاع شود ما در روابط بین الملل هم باید شجاعت و کیاست داشته باشیم و باید این چنین باشد . همه ی این ها را کل نماینده ها مان در جریان هستند . بعضی ها متأسفانه می آیند مجلس نهم را تخریب می کنند . عزیزان این کار را نکنید . البته بنده به این دلیل عرض می کنم که این تریبون و این خطبه در سایت ها پخش می شود . به همه می گویم .
در این ایام بعضی ها مسافرت خارجی داشتند و رفتند آمریکا امدند . رفتید چکار بکنید . عزیزانم تمکین بکنید از رهبر و به این نظام . ما یک زمانی دیدم که نظام  را به انگلیس واگذار کردند دیدیم که چه شده . یک زمانی دادند به آمریکا چه شده . و یک ایام هم هم انگلیس و هم آمریکا ولی امروز صیانت نظام بر اساس قدرت و شجاعت مردم هست  به این مردم عنایت داشته باشید و اعتماد بکنید . بگذارید که مردم انتخاب کنند . شما خودتان را به آب و آتش نزنید . بعضی از احزاب می گویند که به فلان حزب رأی ندهید . این اشتباه است . ما نمی توانیم تعیین و تکلیف بکنیم . چه حزب اصولگرا و چه حزب اعتدال و چه حزب اصلاح طلب هر یک از این افراد با مشرب فکری و منویات رهبری در این مرحله قرار بگیرند و اگر نکنند لطمه خواهند خورد و مردم با قصد قربت با اکثریت آحاد شرکت خواهند کرد و انتخاب اصلح خواهند داشت.
اما در ادامه با توجه به  اهمیت اساسی و بنیادین مجلس خبرگان در نظام اسلامی مباحثی در این باره داشته باشم: اهمیت جایگاه مجلس خبرگان از این جهت است که در تعیین رهبری بعنوان تصمیم گیر و سیاست گذار اصلی کشور، نقش دارد بنابراین انتخاب نمایندگان این مجلس، موضوع بسیار مهمی است.
باید دقت بکنیم که نمایندگان مجلس خبرگان دلبسته به انقلاب، دلباخته به ملت، آگاه از توطئه های دشمن و مقاوم در مقابل این توطئه ها باشند، در زمان مقتضی، تصمیم گیری آنان به یک گونه خواهد بود ولی اگر نمایندگان خبرگان غیر از این باشند، به گونه دیگری عمل خواهند کرد و لطمات فراوانی به نظام وارد خواهند کرد
تمرکز دستگاههای تبلیغاتی جبهه استکبار بر مجلس خبرگان و علت تأکید مکرر مقام عظمای ولایت بر لزوم بصیرت و آگاهی و دانایی مردم در انتخابات، همین موضوع است تا بر خلاف خواسته دشمن عمل شود و البته ملت شریف ایران چنین ثابت نموده اند.
 مجلس خبرگان چشم و چراغ این نظام نخبگان و خبرگان هشتاد مجتهد را انتخاب می کنیم . این هم حق الناس است . این را هم باید بینیم کسی که تفکر در مسیر ولایت دارد را انتخاب بکنیم و در مقابل هم  بنده موظفم نسبت به داشته هایمان در شهرستان آمل در انتخابات خبرگان رهبری عرض بکنم . ما بحمدلله شخصیتی در پایتخت علویان شهرستان هزار سنگر آمل در خبرگان رهبری داریم که هم عالم هست و عامل
آیت الله آملی لاریجانی اجتهاد و بصیرتش نسبت به این نظام و قدرت و سرعت تصمیم گیری ایشان و بصیرت و هوشیاری و آگاهی ایشان از توطئه های دشمنان خارجی و داخلی از عوامل موفقیت این شخصیت عظما و فرزانه و فرهخیته  می باشد و همه مان نسبت به این شخصیت و شخصیت های دیگری که انتخاب می کنید و حق انتخاب با شماست و باید بسیج در کل کشور دست به کار شود شود و عزیزان بسیج مان متوجه باشیم که اگر امروز وحدت ایجاد نشود ما بعد از جریان فتنه چندین ماه گذشت تا نه دی بوجود آمد . نگوییم که چرا انجام ندادیم و افسوس بخوریم . امروز سینه به سینه بگوییم که چه کسانی اهل بصیرت هستند و بتوانند در این مسند قرار بگیرند .
نور چشمانم  بار دیگر ملت ایران با  حضور همه جانبه در انتخابات و دفاع از نظام اسلامی و استقلال و عزت ملی و با توجه بر  لزوم هوشیاری در برابر جبهه بی‌پروا و خطرناکِ مقابل ملت ایران که تحت نفوذ و سلطه شبکه صهیونیستی نسبت  سیاستهای امریکا و بسیاری از دولتهای اروپایی، تحت سلطه این شبکه تصمیم گیری مدقانه و عکس العمل به موقعی داشته باشیم و عملکرد امریکاییها در قضیه هسته ای نیز باید در این چارچوب ارزیابی شود و بدانیم که چه شخصیت خبیثی دارند و چگونه در فکر نفوذ به این ملت و دولت هستند اینکه در رادیوی انگلیسی به مردم تهران توصیه بکنند به چه کسی رأی بدهند یا ندهند این نفوذ هست و خطری جدی است متوجه باشیم و دقت بکنیم که همه اینها در دستگاه عظیم صهیونیستی برنامه ریزی می شود یعنی بدانیم در مقابل ما هجمه سنگینی هست که با انتخاب صحیح مان به فضل خدا مثل همیشه سربلند خواهیم بود
در عرصه بین المللی و جریان سوریه نیز دست دستگاه صهیونیستی ملموس هست و سهم خواهی های آنها و عرستان خودباخته که این روزها در صدد حمله زمینی با کمک تریکه هست و قطعا جنگ جهانی سوم رخ خواهد داد و حتما در این آتش سهمگین خواهند سوخت و جهنمی برای آنها مبدل می شود پس توصیه می کنم دست به این غلط بزرگ نزنید و متوجه کردار خودتان باشید و حق مردم سوریه در انتخاب و تصمیم امور کشورشان هست واگذار به خودشان کنید .
عرض کردیم شهادت صدیقه ی ظاهره زهرا ی شهیده (س) است . تمام زندگی مان در مسیر تفکر حضرت زهرا (س) است . مشرب فکری ، مدرسه ی فکری و منظومه ی فکری . کسی که بصیرت افزا بوده و ولایت مدار بوده .  در مسیر ولایت جانش را داده . شما میخواهید که شورای رهبری تشکیل دهید ؟ شیعه هستید ؟ امروز دین در ملازم رهبری ، اسلام و کشورهای اسلمی دارند بهره مند می شوند . امروز بعضی از کشورها دراند به ما اعلان می کنند که متوجه برکت حضور ولایت و ولایت فقیه باشید . اما آمدند هیزم آوردند . کسانی که مدعی امت پیغمبر (ص) بودند . خواص بودند و بدترین خساراتی رو بعضی از خواص ها در اسلام بر بدنه ی اسلام وارد کرده اند . فرمود اگر از روی نعش فاطمه (س) عبور کنید . قربان جسم رنجورت یا فاطمه زهرا (س) . هیزم اوردند دری را آتش زدند . دربرا لگد زدند . میخ در بر بازوان زهرای شهیده اصابت می کند . به این همه بسنده نکردند جسم بی جان فاطمه (س) بین در و دیوار و آن  ملعون لگد به پهلوان حضرا زهرا (س) میزند . ام مان از ان لحظه ای که آمدند مسجد به سراغ علی (ع) . حسنین (ع) آمدند به پدرمان علی (ع) بگویید که ماردمان به شهادت رسیده . علی (ع) که فاتح درب خیبر هست در مسیر راه جندین قدم می نشیند . علی جان چه شده . علی اما و ستونش را از دست داده . سرت سلامت .و امد عرضه داشت سلامی کرد . اما یک زمانی صدا زد زهرا (س) تو هم جواب سلام نِ علی (ع) را نمی دهی . شاید تو هم مثل مردم مدینه بی وفا شده ای . دستور داده و وصیت کرده که نصفه های شب غسلم بده و کفنم کن و مشایعتم کن . اسماء دارد آب میاورد . به بچه ها بگو آرام گریه کنند . دشمن متوجه نشود . این مظلومیت اسلام است . امان از  ان لحظه ای که دید حسین (ع) آرام شده . زینب (س) آرام شده . ام کلثوم آرام شده ولی انگار حسن (ع) آرام نمی گیرد . حسن (ع) جان چرا آرام نمی گیری . اگر این ها هم بودند در کوچه های مدینه می دیدند که آن نانجیب چگونه سیلی به صورت مادر زهرا (س) زده الآن آرام نمی گرفتند ولی یک زمانی دیدند خود علی (ع) دارد گریه می کند . علی (ع) جان شما چرا داری گریه می کنی . چون که دستانم برخورد کرد بر بازوران ورم کرده ی زهرا (س) ...