ساخت فیلم مستند همسفران به نویسندگی و کارگردانی جواد محمدی +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ،فیلم مستند بازسازی شهیدان اسماعیل شیرزاد و علی قاسمی به نام (همسفران) با نویسندگی و کارگردانی جواد محمدی (شهرام) برای پخش از شبکه سه سیما ساخته شده است.

شهید اسماعیل شیرزاد متولد ۱۳۴۲/۲/۱۲، تاریخ شهادت ۱۳۶۴/۱۱/۲۰محل شهادت عملیات والفجر ۸ فاو که در قسمتی از وصیتنامه این شهید والامقام آمده است: ساختن خویش و دیگران را سرلوحه برنامه های خود قراردهید و با برخورد های اسلامی بی مسئولیت ها رامسول بار بیاورید و سوظن و یاهر عامل ضد الفت قلبی را در خود راه ندهید.

شهید علی قاسمی تاریخ تولد ۱۳۴۱/۱۲/۲۷، تاریخ شهادت ۱۳۶۵/۴/۱۳،محل شهادت محور قلاویزان مهران کربلای ۱  قسمتی که در قسمتی از وصیت نامه این شهید والامقام آمده است: دوستیها را بر اصول محکم اسلامی استوار کنید و محفلهای گرمتان را باذکر خداوند سبحان و با یاد شهیدان عزیز نورانی تر کنید و با روشن بینی و تحلیل قوی رسالت خویش را در مقاطع مختلف به نحو احسن بشناسید وعمل کنید.

شهید اسماعیل شیرزاد و علی قاسمی خیلی با هم دوست و دو یار بودند و این فیلم به نام همسفران نام دارد که خاطرات خوبی در بازسازی گرفته شده است.

فیلم مستند بازسازی همسفران نویسنده و کارگردان جواد محمدی (شهرام)، تصویربردار بهزاد خادمی ، تصویربردار پشت صحنه وعکاس شکیلا مسعودی،  تکنسین فنی حامد پیش بین،  دستیار تصویربردار محمود زارع ، نویسنده متن حمید بنا ، گوینده متن نادر گهرسودی و تدوین راهب عزیزی است که این فیلم مستند بازسازی به مدت ۳۰ دقیقه از شبکه سه سیما و شبکه پنج مازندران پخش می گردد و بانی این کار خیر از طرف بانک خون آمل آقای دکتر مفتاح و خانواده های این دو شهید گرانقدر است.

مکانهای تصویربرداری در آمل، فریدونکنار و بابلسر انجام شد و نقش دوشهید را دو روحانی بزرگوار که نقش شهید علی قاسمی را روحانی عزیز حاج آقا محمد نورمحمدی و نقش شهید اسماعیل شیرزاد را روحانی عزیز حاج آقا محمدمهدی غلامی بازی کردند.