مراسم افتتاح خانه عالم روستای ترک کلا بخش مرکزی آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام ناصر شکریان، مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در مراسم افتتاح خانه عالم روستای ترک کلا از توابع بخش مرکزی آمل که با حضور معاون استاندار مازندران و فرماندار ویژه آمل، بخشدار مرکزی، اعضای شورای اسلامی و دهیار و مردم روستا برگزار شد با گرامی داشت دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: جا دارد از زحمات و تلاش های صورت گرفته همه فعالان و حجت الاسلام سلیمانی در راه اندازی این خانه عالم کمال سپاس و قدردانی شود.

وی تصریح کرد: در سطح استان مازندران بیش از 200 خانه عالم ساخته شده یا در دست ساخت قرار دارد که با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت کشور و یا عنایات دفتر مقام معظم رهبری کار افتتاح آن صورت می گیرد.

حجت الاسلام شکریان افزود: شورای اسلامی ودهیاری ،اهالی محل و خیرین در ساخت خانه های عالم اهتمام شایسته ای داشته و مشارکت خوبی در این راستا دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: حضور روحانی سبب می شود تا در طول ایام سال نمازهای جماعت برگزار شده و نشست های مختلفی با حضور نسل جوان جامعه برگزار شود.

وی با بیان این که خدمت به مردم برکات و ثمرات ارزشمندی دارد، گفت: خدمت گذاری به مردم در عرصه های فرهنگی و دینی از جایگاه گرانقدر و والایی برخوردار است که ضرورت دارد به این امر نگاه ویژه ای شود.

حجت الاسلام شکریان با اشاره به راهپیمایی پرشکوه روز 22 بهمن، تصریح کرد: مردم ما باری دیگر با حضور پرشور و گسترده خود عظمت و افتخاری دیگر برای نظام اسلامی خلق می کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان این که دو انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم، گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای زمینه اقتدار نظام اسلامی را فراهم می کند.

حجت الاسلام اسماعیل رمضانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل اظهارداشت: برای ساخت خانه عالم روستای ترک کلا مبلغ 50 میلیون تومان از سوی دفتر مقام معظم رهبری، 10 میلیون تومان بودجه استانی و 8 میلیون تومان نیز از سوی خیرین کمک شده است.

وی تصریح کرد: این خانه در طول چهار ماه ساخته شد که کار آن به صورت امانی از سوی اداره تبلیغات اسلامی آمل توسط همکارامان آقای رضائی انجام شده است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آمل با بیان این که یک روحانی متخصص در امور جوانان را در این روستا مستقر می کنیم تا برنامه های فرهنگی و مذهبی به نحوی شایسته برگزار شود، گفت: تاکنون 14 خانه عالم از سوی این اداره ساخته شده، 10 خانه عالم نیز در دست ساخت قرار دارد که در کنار آن 20 زمین برای ساخت خانه عالم در سطح شهرستان آماده و پرونده آن تشکیل شد.

اسحاق لطفی دهیار روستای ترک کلا بخش مرکزی آمل با قدردانی از حضور مدیران در مراسم افتتاح خانه عالم گفت: این روستا دارای 400 خانوار با 1300 جمعیت می باشد که در دفاع مقدس یک شهید والامقام قاسم محمدی را تقدیم انقلاب کردند.

 وی افزود: اعضای شورای اسلامی روستا آقایان جواد سبزی کار رییس، عزت محمدی و علی سبزی کار عضو شورا مصمم هستند که به عنوان منتخبین مردم برای عمران و آبادانی گامهایی را بردارند.

 دهیار روستای ترک کلا با اشاره به اینکه اقدامات صورت گرفته در روستا در سایه اتحاد و همدلی میان اعضای شورا و دهیاری با مشارکت مردم صورت گرفته است بیان داشت: احداث کانال بطول 400 متر در ورودی روستا جهت هدایت آبهای سطحی، آسفالت پل زیرگذر، زیرسازی و آسفالت خیابان بطول 3400 متر مربع، زیرسازی و جدول کاری توسط دهیاری و آسفالت بطول 450 متر با همکاری بنیاد مسکن آمل صورت گیرد، خرید سطل زباله، تقویت آب چاه با هزینه ای بالغ بر 40 میلیون تومان و دیگر امور صورت گرفته است.

 لطفی به کارهای در دست اقدام و مشکلات روستا از قبیل پیگیری و ساخت المان در ورودی روستا با تامین اعتبار از سوی اداره کل امور روستایی استانداری مازندران، پیگیری ساخت سالن ورزشی در زمینی بمساحت 1200 متر مربع که از نیازهای ضروری جوانان برای پرکردن اوقات فراغت می باشد، عدم توجه اداره اوقاف آمل به خواسته های مردم که علیرغم پیگیری و مکاتبات در خصوص وقفی نبودن زمین های روستای ترک کلا که متاسفانه مشکل برای اهالی شد و هیچ از روستاییان سند مالکیت ندارند که ازمسئولین تقاضا مندیم به این مشکل اساسی توجه شود اشاره کرد.

 در پایان به پاس تلاش و زحمات آقای رضایی بخاطر جدیت در ساخت این بنا از سوی شورای اسلامی و دهیاری روستا هدایایی اهدا شد و سپس مسئولان در منزل شهید قاسم محمدی حضور پیدا کردند.