برگزاری اولین جلسه شورای مرکز رشد شهرستان آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ باحضور رئیس پارک علم و فناوری مازندران ؛ نائب رئیس اتاق بازرگانی مازندران ودیگر اعضا اولین جلسه شورای مرکز رشد شهرستان آمل برگزارشد .

دکتر علی معتمدزادگان ، رئیس پارک علم و فناوری مازندران ، ضمن خیر مقدم گویی و گرامیداشت ایام الله دهه فجر،گفت : سیاست این است که اولین مرکز رشد کشور که در شهرک صنعتی آمل تاسیس شده است،به سمت دانش بنیان نمودن ظرفیت های بسیار بالای  شهرک پیش برود.

وی ضمن تشکر از حاج آقای اردشیر که فرصت ویژه ای را برای شهرستان آمل بوجود آورده اند تا این اتفاق بسیار مهم در شهرستان صورت پذیردادامه داد : پارک علم و فناوری مازندران آمادگی کامل خود را برای رونق هسته ها و واحد های فناور این مرکز رشد اعلام می نماید.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران اشاره کرد : مرکز رشد در ادامه فعالیت خود به حمایت ها و منابع مالی استانداری،فرمانداری،بخشداری نیاز دارد.

معتمدزادگان خواستار دراختیار قراردادن فضاهای بلااستفاده موجود در شهرستان بویژه فضاهای موجود قابل بهره برداری در شهرک صنعتی رابه مرکز رشد شدند.

وی در ادامه به اهمیت جذب  شرکت هایی که ریسک موفقیت آنان بیشتر از ریسک ناموفق  بودن انهاست اشاره ودر تبیین اهداف وزارت علوم از تایید راه اندازی و تاسیس مرکز رشد توضیحاتی را ارائه نمودند

حاج امیر میران نائب رییس اتاق بازرگانی مازندران ضمن تقدیر و تشکر از آقای حبیب الله اردشیر ، به پیشتاز بودن صنعت آمل در استان و کشور اشاره کرد و از نقش مرکز رشد در ایجاد ارتباط موثرتر صنعت و دانشگاه تاکید کردند.

وی از آمادگی اتاق بازرگانی مازندران در پیشبرد اهداف پارک و مرکز رشد خبر دادوتاکید کرد : اولویت اتاق بازرگانی مازندران در حوزه های فناوری می باشد کارهایی که قرار است انجام شود باید کیفی باشد.

در ادامه مهندس اسمعیلی مسئول مرکز رشد شهرک صنعتی آمل گزارشی از فعالیت های انجام شده تا کنون ازقبیل 1-فعالیتهای عمرانی صورت گرفته در مرکز رشد جهت تجهیز مرکز رشد2- تعداد جلسات جذب و پذیرش برگزار شده در مرکز رشد (دو جلسه با داوری 8 شرکت)3-فعالیتهای اداری جهت اخذ مجوزهای لازم مرکز رشد در وزارت علوم تحقیقات و فناوری4- تعداد شرکت های مستقر شده در مرکز رشد(6واحد فناور در قالب 4 شرکت و 2 هسته فناور) راارائه نمودند .

درپایان احکام اعضای شورای مرکز رشد شهرستان آمل به آنها اهدا شد