افتتاح دبیرخانه اقتصاد دانش بنیان بسیج اساتید مازندران در دانشگاه فناوری های نوین آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، مراسم افتتاحیه دبیرخانه اقتصاد دانش بنیان بسیج اساتید مازندران و گرامی داشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل با حضور معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح، امام جمعه آمل، مسئول بسیج اساتید مازندران، روسای دانشگاه ها و اساتید در دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برگزار شد.

اکبر حاجی زاده مقدم رییس دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل با گرامی داشت حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 آمل تصریح کرد: ضرورت دارد در راستای پاسداشت این حماسه بزرگ و ماندگار کوشا باشیم.

وی افزود: دانشجویان دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در 10 رشته و 4 دانشکده مشغول فعالیت هستند که نیاز است به اقتصاد دانش بنیان به عنوان امری مهم و اساسی توجه شود.

حاجی زاده مقدم خاطرنشان کرد: براساس سند راهبردی تلاش داریم تا دانشکده فضای مجازی و دانشکده فضای نرم را در دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل راه اندازی کنیم.

مجتبی بلباسی مسئول بسیج اساتید استان مازندران اظهارداشت: اگر دیروز دشمن می خواست با ابزار سخت تهدیدی علیه نظام اسلامی داشته باشد امروز از آن عرصه ناامید شده و به عرصه جنگ نرم و اقتصادی روی آورده است.

وی با بیان این که در مازندران 150 دانشگاه و موسسه آموزش عالی داریم که ظرفیت خوبی است، بیان داشت: روحیه مسئولانه، مخلصانه و جهادی اساتید بسیجی می تواند خیرخواهانه و برای کمک به مردم و ایجاد یک کار و عملی در راستای باقیات و صالحات باشد.

بلباسی با اشاره به این که بیش از 2 هزار نفر از اساتید بسیجی برای همکاری ها در استان مازندران اعلام آمادگی کردند، گفت: دبیرخانه ای که امروز در آمل افتتاح می شود می تواند گامی در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان بردارد که نیازمند روحیه جهادی است.

سردار محمد مهدی نژاد، معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این که دستگیری نظامیان آمریکایی نشان داد در موضعی نیستند اقدامی علیه نظام اسلامی صورت دهند، گفت: وجود پایگاه های آمریکا در نزدیکی ایران یکی از نقاط تهدید جدی آن ها است که خودشان به این امر اذعان دارند.

وی تصریح کرد: دستگیری نظامیان آمریکایی نشان داد ابرقدرتی که بسیاری از او وحشت دارند دارای نقاط ضعف اساسی است.

مهدی نژاد با بیان این که این اقدام سپاه با لطف الهی بود که وعده پروردگار متعال را محقق کرد، گفت: ما باید وظیفه خود را به درستی انجام دهیم که حضرت حق همه چیز را تامین می کند

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 مردم آمل خاطرنشان کرد: حماسه ششم بهمن یک امداد الهی است که سبب شد طومار دشمن در جنگل ها پیچیده شود.

وی افزود: مردم آمل در این حماسه بزرگ به نحوی شایسته مقاومت و ایستادگی کرده که توانستند افتخارآفرینی برای نظام اسلامی داشته باشند.

مهدی نژاد با بیان این که علم بدون ایمان و ایمان بدون علم فایده ای ندارد که باید در کنار هم باشند، گفت: نیاز به علم نافع و عالم دین پرور داریم که سبب پیشرفت و شکوفایی می شود و اگر ایران با آرمان های خود عرصه علمی را توسعه دهد برکات و ثمرات ارزشمندی حاصل می شود.

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به این که اگر اقتصاد مقاومتی باشد کشور از درون مستحکم می شود، خاطرنشان کرد: نیاز است قرارداد راهبردی با کشورها داشته باشیم که حضور علمی در کشورهای مسلمان می تواند زمینه ساز قدرت شود.

وی ادامه داد: صحنه به شدت در حال تغییر است که نیاز به علم داریم و می توانیم با بهره گیری از آن امور مختلف را درست کنیم که باید جایی برسیم تا تولیدکننده علم و معنا باشیم.

مهدی نژاد تصریح کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید دنبال الگوی اقتصاد بومی و محلی باشیم که برآمده از فرهنگ انقلاب و اسلامی است و می خواهد تلاش ها را بیشتر کرده و فرصت های جدیدی ایجاد کنیم.

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: اقتصاد مقاومتی درون زا و برون گرا، پویا و پیشرو و عدالت بنیان است که می توانیم با بهره گیری از آن به دستاوردهای ارزشمندی برسیم.

وی تصریح کرد: نیاز است نان علم را بر سر سفره مردم بیاوریم که اقتصاد دانش بنیان تلاش دارد این امر ارزنده و والا محقق شود و روح اقتصاد مقاومتی برگرفته از فرهنگ اسلامی و دارای رویکرد جهادی و دشمن ستیزی است.

مهدی نژاد با اشاره به این که عدم شفافیت یکی از بزرگ ترین دلایل رشد فساد در جامعه است، گفت: بیشتر امور می تواند به اطلاع همه مردم برسد که اقتصاد مقاومتی به دنبال شفافیت است و نیاز داریم به دنبال کیفیت بوده و فرصت آفرینی و نوآوری را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

معاون راهبردی ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امنیت ملی وابسته به امنیت اقتصادی است که طلب می کند به اقتصاد مقاومتی توجه و نگاه ویژه ای داشته تا به مطالبه ای عمومی تبدیل شود.