اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری هزار سنگر آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛ هم‌زمان با سالروز حماسه اسلامی ششم بهمن شهرستان آمل آیین اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری هزار سنگرآمل وبا حضور مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران مازندران ، رییس کانون های فرهنگی مساجد مازندران ، فرماندار ویژه ، شهردار وروسای ادارات درسالن اجتماعات دانشکده علوم قرآنی آمل برگزارشد .

مجید یل دبیر اجرایی جشنواره هزار سنگر آمل در حاشیه این مراسم بابیان اینکه امسال دومین دوره این جشنواره برگزارشده است، بیان داشت: در سال گذشته این جشنواره به‌صورت شهرستانی برگزارشده بود که  امسال تصمیم بر آن شد تا این جشنواره به‌صورت استانی برگزار شود.

وی با اعلام اینکه از ۱۲ استان کشور در این همایش شرکت‌کننده داشتیم، گفت:۴۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که تمامی اثرها از سوی هیئت‌داوران موردبررسی قرار گرفت.

یل تصریح کرد: این جشنواره دارای چهار بخش عکس، وبلاگ، پوستر و شعر بوده و یک بخش ویژه دانش‌آموزی که در رشته نقاشی بوده برگزار شد که در هر بخش سه نفر اول انتخاب شدند.

دبیر اجرایی جشنواره هزار سنگر با اشاره به نفرات برتر این جشنواره گفت: در بخش وبلاگ نویسی محمد زمانیان، محمد اسحاقی و مجتبی فرزانه  به ترتیب اول تا سوم را از آن خود کردند، در بخش شعر  علی محمدی، ابوالفضل عباس زاده و ذبیح اله سیف لیتکوهی  از آمل  به ترتیب مقام اول تا سوم این بخش را به دست آوردند، همچنین در بخش پوستر محمدتقی پور از استان تهران توانست مقاوم اول این بخش را به دست آورد و نرگس فیروزی مقدم و طیبه مزین تبار از آمل دوم و سوم شدند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش عکس بهروز خسروی از شهرستان آمل، زکیه بابجانی و زهرا محمدی از ساری مقام اول تا سوم این بخش را کسب کردند، در بخش نقاشی که ویژه دانش آموزان برگزارشده بود ترنم ذبیحی، سید معین مرعشی، عسل فیروزی به ترتیب به عناوین اول تا سوم دست یافتند.

مجید یل به جوایز نفرات اول تا سوم اشاره کرد و افزود: به نفرات اول هر بخش یک عدد سکه نیم‌بها ویک عدد ربع‌سکه به همراه تندیس طلایی هزار سنگر، به نفر دوم یک عدد نیم‌سکه وبه نفرات سوم یک عدد ربع‌سکه به همراه لوح تقدیر اهدا شد.

دبیر اجرایی جشنواره فرهنگی هنری هزار سنگر در پایان گفت: این جشنواره در جهت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان حماسه اسلامی ششم بهمن برگزارشده که در تلاش هستیم هرساله این جشنواره را گسترده‌تر کنیم.