برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛حجت الاسلام محمدعلی رحمانی امام جمعه آمل در جلسه شورای اداری شهرستان آمل افزود: آیت اله آملی لاریجانی سخنران امسال این مراسم ارزشی که دوشنبه شب 5 بهمن ماه در مصلای قدس آمل برگزار می شود، حضور خواهد داشت و انتظار است همه مدیران به همراه کارکنان اداره وشهروندان فهیم وقدرشناس آملی حضوری پرشور داشته باشند.


وی ادامه داد: حماسه اسلامی ششم بهمن سال 60 مردم آمل نشانگر بصیرت و هوشیاری مردم دیار علویان بود که در آن روز با دفاع جانانه مقابل گروهک منافقان چهل شهید گرانقدر تقدیم نظام اسلامی شده است.


امام جمعه آمل، با اشاره به پیگیری مجددانه مسئولان ادارات شهرستان به برطرف کردن مشکلات ونیازهای به حق شهروندان تاکید کرد وگفت: اینکه مسولان درمواجه با شهروندان وارباب رجوع اعلام می کنند که ما همدرد با شما هستیم ومشکلات شما درک می کنیم ، قابل قبول نیست ، بلکه باید پاسخ دهند که آیا تاکنون سراغ درد مردم رفتند یا نه؟


احمد منفرد فرماندار ویژه شهرستان آمل با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی منبعث از اسلام با رهبری عالم جامع‌الشرایط و ولایت فقیه است، بیان کرد: امام راحل برای نخستین بار تئوری جدید مدیریت کشور در عرصه‌های جهانی را ارائه کرد و این الگو برای همیشه ماندگار ماند.

منفرد با تاکید بر اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی نهضت‌های آزادی‌خواه با الگوبرداری از انقلاب ایران قیام کردند، گفت: بسیاری از اندیشمندان جهان هم متعجب از این بودند که انقلاب اسلامی با رهبری عالمی به پیروزی رسید که هیچ سلاح مادی در اختیار نداشت و با تکیه بر مکتب اسلام حرکت کرد.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه کمتر از سه سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 مردم آمل روی داد، تاکید کرد: این مهم در حالی رخ داد که نظام جمهوری اسلامی تازه شکل گرفته بود و زمان زیادی از استقرار آن نگذشته بود.

وی با بیان اینکه گروهی با عنوان اتحادیه کمونیست‌ها با خیال خام خود به وسیله حمایت استکبار جهانی می‌هخواستند با در اختیار گرفتن مازندران، به تهران رسیده و نظام را ساقط کنند، ادامه داد: مردم آمل در کمتر از 24 ساعت توانستند این گروهک را از بین برده و با خنثی کردن توطئه‌های آن، کمونیست‌ها را در نطفه خفه کرده و طومارشان را در هم بپیچند.

منفرد با اعلام فرجام خوش برجام، یادآور شد: خوشبختانه تلاش 30 ماهه تیم هسته‌ای ایران در مذاکره با گروه 1+5 به نتیجه رسید و حقانیت ایران اثبات شد.

وی با اشاره به اینکه همه قدرت‌های بزرگ دنیا روی میز مذاکره مقابل ایران نشستند، گفت: با به نتیجه رسیدن برجام همه قطعنامه‌های ظالمانه در طول 12 سال گذشته علیه ایران به صورت یک‌جا لغو شده و همه تحریم‌های ناشی از ان هم برداشته شد.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه 7 اسفند امسال شاهد دو رویداد مهم سیاسی پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم، ادامه داد: تاکنون حدود 35 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاده که به طور متوسط به ازای هر سال از عمر انقلاب یک انتخابات برگزار شد.

منفرد با تاکید بر عدم حضور روسای ادارات و نهادها در ستاد تبلیغاتی کاندیداها، گفت: برای انتخابات آینده در این شهرستان 347 شعبه اخذ رای در شهر و روستا داریم که عوامل حاضر در سر صندوق‌ها شامل عوامل هیئت نظارت شورای نگهبان، عوامل هیئت اجرایی، بازرسان وزارت کشور، عوامل انتظامی و محافظان صندوق و نماینده کاندیداها هستند.

مریم جمشیدی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران درادامه جلسه شورای اداری از برگزاری 98 جشنواره زوج‌های خوشبخت در شهرها و روستاهای این استان خبر داد وبا اعلام اینکه توان و ظرفیت بانوان در امور مختلف بسیار بالا است، تصریح کرد: باید از زنان در موقعیت‌هایی که با حفظ شخصیت و عدم خدشه‌دار شدن هویت آن بهره‌گیری کرد.

جمشیدی با اشاره به همکاری پیوسته و مستمر ادارات و نهادهای استان با اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران، بیان کرد: در تحکیم بنیان خانواده استانداری مازندران به عنوان نهادی الگو در سطح کشور مطرح است و در زمینه برگزاری جشنواره زوج‌های خوشبخت قدم‌های بزرگی برداشتیم.

وی به ظرفیت های بالای شهرستان آمل در بخش فرهنگی واینکه قدمت تاریخی وفرهنگی این شهرستان درمازندران برجسته است، افزود: توجه بیشتر ادارات به مقوله مهم فرهنگی و بنیان های خانواده به عنوان اصل مهم برای همه افراد می تواند درکاهش آسیب های اجتماعی به شهروندان کمک کند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران دربخش دیگری به پدیده شوم طلاق درخانواده ها اشاره کرد وگفت: متاسفانه موج طلاق های غیررسمی خاموش درحال افزایش است وعلت اصلی آن هم فراهم نبودن زیرساخت های لازم برای تقویت بنیان های خانواده ها است