تقدیر استاندار مازندران از خدمات مدیریت آموزش و پرورش آمل +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همزمان با هفته شورای آموزش و پرورش جلسه شورای آموزش و پرورش آمل با حضور معاون فرمانداری ویژه آمل ، نماینده استاندار مازندران در شورای عالی آموزش و پرورش استان، مدیر آموزش و پرورش آمل و کلیه اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری آمل برگزار شد.

محمد نیک‌خو نماینده استاندار مازندران در شورای عالی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه شهرداری آمل در پرداخت 5 درصد خوب عمل کرد گفت: میزان پرداختی شهرداری های مازندران از محل 5 درصد یک میلیارد و800 میلیون تومان در سال گذشته بوده است.

 وی افزود: در حالی که شهرداری های مازندران از محل پرداخت 5 درصد 300 میلیارد ریال به آموزش وپرورش مازندران بدهکار هستند.

نماینده استاندار مازندران در شورای عالی آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه واریز حق شهرداری‌ها به آموزش و پرورش می‌تواند کمک زیادی به این نهاد علمی و تربیتی کند، یادآور شد: واریز این رقم می بخش مهمی از مشکلات آموزش و پرورش را برطرف کند.

نیک ‌خو بیان کرد: باید مسئولان با شناسایی حلقه‌های مفقوده در شوراهای آموزش و پرورش بهتر از گذشته در خدمت به مردم گام بردارند.

وی با اشاره به بازدید از مدارس آمل بیان داشت: خوشبختانه مدیریت بسیار خوب آموزش وپرورش آمل باعث شد که بعضی از مدارس به عنوان الگو در مازندران مطرح شوند که این در سایه همدلی مردم آمل احساس می شود.

حمید محمدنسب مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به موفقیت شورای آموزش و پرورش شهرستان در مازندران گفت: خوشبختانه در سایه همدلی و پیگیری مصوبات باعث شد که این شورا در سطح مازندران به موفق ترین در استان مطرح شود.

وی با اعلام اینکه امروزه با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی جامعه، والدین و خانواده‌ها به همراه شهروندان کمک ‌رسان ادارات آموزش و پرورش هستند، تصریح کرد: نیاز است از خیران مدرسه‌ ساز و خانواده‌هایی که توجه زیادی به امر آموزش و پرورش در آمل دارند قدردانی و تجلیل شود.

مدیر آموزش وپرورش آمل با اشاره به اینکه  10 میلیارد ریال توسط خانواده‌ها و خیران در قالب تهیه تجهیزات، بهسازی مدرسه و تهیه زمین به مدارس کمک ‌رسانی شد، خاطرنشان کرد: در زمینه سرویس‌ های مدرسه نیز بین رانندگان تاکسی کلاس‌های توجیهی در این شهرستان انجام شده و در حال بررسی و پیگیری لازم برای خدمات بهتر به دانش‌آموزان هستیم.

محمدنسب با تاکید بر اینکه امروز هنرستان کشاورزی غرب مازندران توانایی کشت گیاهان دارویی را دارد، بیان داشت: این مرکز علمی می‌تواند با تولید گیاهان دارویی دست به امر درآمدزایی در بین دانش‌آموزان زند.

وی با اشاره به اینکه باید فاصله بین آموزش و پرورش، دانشگاه، اصناف و مراکز تولید برداشته شود، ادامه داد: هنرستان‌ها و مراکز کار و دانش تلاش زیادی در علم‌آموزی و تولید دارند.

محمدنسب تاکید کرد: باید همانند کشورهای اروپایی و پیشرفته کارهای بنیادی را از پیش‌ دبستانی آغاز کنیم و دست به فرهنگ‌سازی از پایه بزنیم.

حسین احسانی معاون فرمانداری ویژه آمل با اشاره به اینکه شهرستان آمل در حوزه تعلیم و تربیت بسیار خوب عمل می‌کند گفت: در اکثر مسابقات و جشنواره های تحصیلی کشوری و استانی صاحب عنوان‌هایی هستیم.

وی ادامه داد: همانطور که استاندار مازندران نگاه ویژه‌ای به تعلیم وتربیت دارد در شهرستان آمل این نگاه وجود دارد چرا که آموزش و پرورش از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است.

احسانی با اشاره به اینکه خیرین مدرسه سازدر آمل حضوری پر رنگ دارند، گفت: متاسفانه سهم بری آمل از سرانه استانی در حد نیاز این شهرستان نیست و بسیاری از مدارس آمل از قدمت بسیار بالایی برخوردار بوده‌اند ولی ایمنی مناسبی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم توجه ویژه‌ای که به این شهرستان صورت می‌گیرد در آینده آنگونه که شایسته بوده سرانه آموزش پرورش آمل از سوی استان افزایش پیدا کند.

در پایان لوح قدردانی از تلاش های مدیر آموزش و پرورش آمل که از سوی استاندار مازندران ابلاغ شد به حمید محمدنسب اهدا و همچنین لوح سپاس به کلیه اعضای شورای آموزش و پرورش آمل نیز داده شد.