استکبار جهانی از وضعیت کنونی محور مقاومت هراسان است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، رستم قاسمی، مشاور معاون اول رییس جمهور در مراسم وداع با چهار شهید مجاهد مقاومت مردمی یمن که در حسینیه ثارالله سپاه ناحیه آمل برگزار شد اظهارداشت: مردم ولایت مدار آمل و مازندران افتخار میزبانی از چهار شهید مجاهد یمنی دارند که غریبانه به شهادت رسیدند.

وی تصریح کرد: به طور یقین مردم دیار آمل استقبال گسترده ای از این مردم عزیز صورت می دهند و این شهدای گرانقدر را از فرزندان خود می دانند.

وزیر سابق نفت افزود: انقلاب اسلامی در حالی به رهبری امام خمینی(ره) ایجاد شد که استکبار جهانی درصدد برنامه ریزی برای مدیریت واحد بودند.

وی خاطرنشان کرد: دنیای استکبار به طور متعارف برای همه نهضت ها و انقلاب ها برنامه داشته است که برای انقلاب ما هم این امر را پیاده کردند ولی نتوانستند به خواسته های خود دست پیدا کنند.

مشاور معاون اول رییس جمهور با بیان این که استکبار جهانی برای تحقق اهداف خود از همه ابزارها و حربه ها استفاده کرده است، گفت: تلاش استکبار نتیجه نداده و امروز انقلاب اسلامی ما از مرزها فراتر رفته است.

وی با اشاره به این که نور بیداری اسلامی به برکت انقلاب ما است، بیان داشت: استکبار جهانی برنامه ریزی کردند تا فشارهای داخلی را بر ما وارد کرده و بتوانند خواسته های خود را عملیاتی کنند که دست به اقدامات مختلفی زدند.

قاسمی افزود: همه اتفاقات منطقه ای در گوشه و کنار جهان به برکت انقلاب اسلامی ایران است که شاهد وقایع گوناگونی هستیم.

مشاور معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: با لطف الهی، درایت مقام معظم رهبری و مشورت هایی که به عراقی ها داده شد حکومت اسلامی و شیعی در این کشور حاکم است و در سوریه و حزب الله لبنان نیز وضعیت خوبی داریم که دشمن حاضر نیست محور مقاومت را در شرایط فعلی ببیند.

وی افزود: کشور یمن سال ها حیاط خلوت آل سعود بود ولی با هدایت و شکل گیری انصارالله برای آزادی و اسلامیت گام برداشته که اقدامات آنان برای ایادی استکباری قابل تحمل نیست.

قاسمی با تاکید بر این که قدرت انصارالله یمن قابل انکار نیست و بخش اعظمی از یمن را در اختیار دارد که روز به روز قدرتمند تر می شود، گفت: ضرورت دارد حمایت های شایسته ای از این مردم صورت گیرد و رهبری نیز دغدغه یمن دارند اما با محاصره این کشور نمی خواهند کمک ها به یمن برسد.

گفتنی است؛ مراسم وداع با این شهدای گرانقدر با حضور علما و مهمانانی از کشورهای اسلامی برگزار و پیکر شهیدان محمد احمد حسین الفخری، شهید علی محمد علی احمد المروانی، شهید عاطف علی حزام البشاول و شهید اکرم محمد محمد الغفاری فردا در بقعه متبرکه ناصرالحق آمل دفن می شود.