برگزاری سی و دومین سالگرد شهادت شهید قربانعلی مسافر با سخنرانی مسئول دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان آمل

 
به گزارش پایگاه خبری کمال نیوز، مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل گفت: آنچه بعد از پیامبر به سر اسلام آمده حاصل بی‌معرفتی مردم نسبت به امام بوده است.
 
حجت‌الاسلام محمدعلی ابراهیم‌زاده امروز در سی‌ودومین سالگرد شهادت بسیجی شهید قربانعلی مسافر، در مسجد امام حسین(ع) روستای فولادکلا بخش چمستان اظهار کرد: مرگ برای شهدا معنایی ندارد زیرا خداوند در قرآن می‌فرماید که شهدا برای همیشه زنده بوده و در نزد خالق خود رزق و روزی بی‌پایان دارند.
 
وی با اشاره به اثرگذاری شهدا در زندگی انسان‌ها، افزود: امام‌شناسی یکی از مهم‌ترین شاخصه شهیدان است زیرا معرفت به امام عصر و زمان پیدا کردن از ضروریات دین اسلام است.
 
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل با اعلام اینکه یکی از مهم‌ترین خواسته‌های شهدا از ما این است تا امام خود را خوب بشناسیم، تصریح کرد: شهدا می‌خواهند نسبت به امام خود معرفت پیدا کنیم.
 
این مسئول خاطرنشان کرد: شهدا توانستند امام خود را به خوبی بشناسند هر چند بدون شناخت امام به شهادت نائل نمی‌شدند.
 
ابراهیم‌زاده با تاکید بر اینکه قیامت هفت موقف و ایستگاه دارد، گفت: نخستین ایستگاه قیامت معرفت و ولایت به امام است و پس از آن به مسئله نماز می‌رسیم.
 
وی با اشاره به اینکه شهدا در سایه‌سار ولایت امام زمان خود قرار گرفتند، ادامه داد: معرفت و شناخت امام زمان از نماز بالاتر است زیرا شمر حافظ کل قرآن، جانباز جنگ صفین، بسیجی امام علی (ع)، اهل نماز شب مستمر و سردار سپاه در جنگ صفین بود ولی بدون معرفت به امام، سر سومین امام شیعیان را از بدن جدا کرد.
 
ابراهیم‌زاده، شمر را نمونه بارز بی‌معرفتی نسبت به امام زمان دانست و گفت: نماز شب، روزه و نماز یومیه افرادی که معرفت به امام نداشتنه باشند خطرساز می‌شود.
 
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل با تاکید بر اینکه آنچه امروزه ظهور امام زمان (عج) را به تاخیر می‌اندازد عدم شناخت به امام است، تصریح کرد: شناخت و معرفت به امام زمان (عج) امر ظهور را به تعجیل می‌اندازد.
 
این مسئول با بیان اینکه نباید در امر شناخت امام دست به بهانه‌تراشی بزنیم، اظهار کرد: در روایات آمده است که اگر کسی بمیرد و امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است.
 
ابراهیم‌زاده با اعلام اینکه آنچه بعد از پیامبر به سر اسلام امده است حاصل بی‌معرفتی مردم نسبت به امام بوده است، ادامه داد: شناخت واقعی امام معرفت و بصیرت به همراه دارد.
 
مسئول دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان شهرستان آمل یادآور شد: بی‌معرفتی نسبت به امام باعث شد تا نخستین امام شیعیان 25 سال صبر کرده در حالی که خار در چشم و استخوان در گلو را تحمل کرد.
 
این مسئول بیان کرد: بی‌معرفتی نسبت به امام باعث خانه‌نشینی، محبوس و زندانی شدن، به نیزه زدن سر اهل بیت (ع) و قرار گرفتن معصوم در پس پرده غیبت می‌شود.
 
شهید قربان‌علی مسافر در سال 1346 در خانواده‌ای معتقد و مذهبی در روستای فولادکلا بخش چمستان شهرستان نور دیده به جهان گشود و با توجه به سن کم در سال 62 به ندای امام امت جهت مبارزه با دشمنان بعثی لبیک گفت.
 
این بسیجی شهید در تاریخ 20 آذر ماه سال 62 از طریق سپاه پاسداران شهرستان نور راهی جبهه‌های غرب کشور و استان سنندج شد.

شهید مسافر روزهای پایانی دی سال 1362 در سن 16 سالگی در شهر مریوان، محور جانواران، روستای طینال بر اثر کمین در تامین جاده به شهادت رسید.