پول کثیف؛ زمینه‌ساز بداخلاقی انتخاباتی /‌ تخریب و توهین از مظاهر تبلیغات در آمل

 

کمال نیوز: با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی، متاسفانه ورود پول‌های کثیف، توهین، تخریب و نادیده گرفتن فعالیت‌های گذشته را در عرصه تبلیغات شاهد هستیم.

 انتخابات یکی از مهم‌ترین صحنه‌های سیاسی است که طی آن مردم یک کشور با دست خود سرنوشت‌شان را تعیین می‌کنند و پس از حضور پر شور و گسترده پای صندوق‌های رای اقتدار، عظمت ملی و صلابت کشور را به ثمر آورده و دستاوردهای بزرگ خود را به رخ بیگانگان می‌کشانند.

ایران از کشورهایی است که جمهوری اسلامی در آن حاکم بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون توانسته انتخابات‌های بزرگ و حیاتی را در روزهای فتنه‌انگیزی اجانب و بدخواهان استکباری با موفقیت به سرانجام برساند و اوراق زرین زیادی را در تاریخ قطور خود رقم بزند.

این گام بزرگ از رای بی‌نظیر مردم کشور با آری به جمهوری اسلامی آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و شورای اسلامی شهر و روستا از میادین سیاسی مهم کشورمان هستند که در هر دوره چشمان زیادی از بدخواهان به آن دوخته شده و از ابتدا تاکنون با انواع فتنه‌گری و بر هم زدن جو سیاسی همراه بوده تا روند انتخابات به مشکل برخورد کند، صندوقی باطل شده یا تقلب در آن به اثبات برسد ولی همه تیرهای دشمن تاکنون به سنگ خورده و ملت ایران بصیرت و درایت خود را نشان داد.

از مهم‌ترین وقایع ایجاد فتنه دشمنان داخلی و خارجی در انتخابات به سال 1388 و انتخابات ریاست جمهوری باز می‌گردد که در آن با ایجاد جریان فتنه و به میان آوردن بحث تقلب حدود هشت ماه کشور با انواع آشوب و تنش روبرو بود تا با بیانات مقام معظم رهبری و خلق حماسه 9 دی تمام نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شود.

امسال ایران اسلامی شاهد دو انتخابات بزرگ، حساس و سرنوشت‌ساز دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری است و این بار نیز استکبارگران با افکار مسموم خود بیکار ننشستند و توطئه، ترفند و فتنه‌گری جدید را در برنامه‌های شوم خود دارند.

مقام معظم رهبری در مناسبت‌های گوناگون اقشار مختلف مردم را از جریان نفوذ آگاه کرده و تاکید بر حضور پرشور، آگاهانه، با بصیرت و مسئولانه مردم دارند.

شهرستان آمل نیز از شهرهای مهم و شاخص شمال کشور است که از گذشته تاکنون مورد توجه بیگانگان بوده و با توجه به مطرح بودن بحث نفوذ و خطرناک بودن این مسئله مردم شهرستان هزار سنگر باید بیشتر از گذشته با تحقیق بین کاندیداها، فرد خدمتگزار و کارآمد را انتخاب کنند.

متاسفانه تبلیغات زودهنگام در این شهرستان از چندین ماه قبل با مهیا کردن ساختمان، یارگیری، برگزاری نشست‌های انتخاباتی گروهی و انفرادی از سوی برخی کاندیداها آغاز شد و با توجه به نام‌نویسی 27 کاندیدا برای در اختیار گرفتن یک کرسی آمل در مجلس شورای اسلامی و راهی شدن به سوی بهارستان شور انتخاباتی گسترده‌ای به راه افتاد ولی متاسفانه در این بین تخریب و زیر سئوال بردن خدمات و تلاش‌ها در سطح وسیعی دیده می‌شود.

در فضای تبلیغات انتخاباتی بهتر است کاندیداها با ارائه اهداف، برنامه‌ها و عملکرد در دستگاه‌ها و نهادها به معرفی خود بپردازند نه اینکه ناجوانمردانه دست به تخریب رقبای انتخاباتی، زیر سئوال بردن طرح‌ها و پروژه‌ها، توهین و افترا پرداخته و بدون در نظر گرفتن دوستی‌ها، روز هشت اسفند و ایام همدلی و همزبانی بعد از آن را فراموش کنند.

متاسفانه این روزها رسوخ جریان نفوذ که از تاکیدات رهبر انقلاب اسلامی است، در شهرهای بزرگ و کوچک به صورت پنهان احساس می‌شود، مسئله‌ای که به دنبال خود پول‌های کثیف را به همراه دارد و انسان‌های عاقل را بیشتر از نگران می‌کند.

آمل از شهرهای سرآمد مازندران است که هم‌اکنون تعداد 18 پروژه ملی با تلاش و جدیت افزون بر یک دهه کار در آن جریان دارد و با گنجانده شدن در قانون بودجه ایران هر سال اعتبار خاص به آنها تعلق می‌گیرد.

چهارخطه کردن محور مواصلاتی هراز که از پرترددترین جاده‌های شریانی کشور محسوب می‌شود، عملیات ساخت سد مخزنی هراز، ساخت خط آهن برقی آمل ـ لاریجان ـ رودهن و ایجاد پروژه‌های علمی و پژوهشی تنها بخشی از پروژه‌ها است.

این روزها با وجود شبکه‌های گوناگون فضای مجازی شاهد تخریب، توهین، انتشار عکس‌های نامتعارف سیاسی، بهره‌گیری از اقشار مختلف برای به کرسی نشاندن حرف‌ها، ایجاد بحث‌های ناعادلانه و غیرکارشناسی با تکیه بر زور و ایجاد جنگ روانی هستیم در حالی که شنیده می‌شود در برخی از ستادهای تبلیغاتی افرادی با در اختیار داشتن چندین نام کاربری مشخص با استفاده از سیم‌کارت‌های گوناگون دست به تخریب دیگران و حمایت از کاندیداهای خود می‌زنند.

همچنین مطالب و مقالات تخریبی با تکیه بر احساسات و منافع بدون در نظر گرفتن موارد کارشناسی در پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی محلی مشاهده می‌شود که متاسفانه روندی همانند زیر سئوال بردن عملکرد مسئولان و نادیده گرفتن فعالیت‌ها را در دستور کار دارد.

خدشه‌دار کردن موقعیت جغرافیایی شهرستان و حوزه استحفاظی از دیگر حرکت مخرب انتخاباتی در شهرستان آمل است که به بهانه مطالعات و عملیات پروژه‌ها، مسئولان سیاسی دو شهر را در مقابل یکدیگر قرار می‌دهند و با انجام گفت‌وگوها به جای اتحاد به دعوای مسئولان دامن می‌زنند.

کاندیداهای مشتاق ورود به ساختمان بهارستان از گذشته با حضور در مکان‌ و مجالس عمومی همانند نشست‌ها، مراسم تشییع جنازه رفتگان، ترحیم، مراسم هفتم، چهلم و سالگرد متوفی قصد معرفی خود داشتند ولی با شیوه‌های نوین به صاحبان عزا پیشنهاد تقبل هزینه مراسم‌های در مقابل سخنرانی را می‌دهند که این اقدام در بین مردم بسیار زشت و زننده تلقی می‌شود و در برخی مواقع با برخوردهای تند صاحبان بزم عزا همراه است.

برخی کاندیداها در این شهرستان برای سخنرانی در جمع مردم شهر و روستا هزینه پذیرایی میوه، شیرینی و شام در بین مردم را خود می‌پردازند که این هزینه‌های نامتعارف و گزاف باید از سوی مردم تحلیل شده تا اهداف کاندیداها مشخص شود.

تعدادی نامزدهای انتخاباتی از ماه‌های گذشته با چیدمان مشخص تبلیغاتی برای افراد بر اساس نوع فعالیت ستادی حقوق ماهیانه قابل توجهی در نظر گرفتند هر چند با دادن وعده کار و دیگر موارد دین زیادی به گردن گرفته‌اند.

شنیده می‌شود بسیاری از واردکنندگان و دلالان بزرگ برنج، اقلام مختلف مورد نیاز مردم، مسئولان برخی بانک‌ها و برخی افراد ذی‌نفع بیت‌المال و حقوق ملت برای فعالیت بهتر و آسان‌تر خود، تعدادی از نمایندگان اثرگذار خانه ملت را نشانه رفتند تا با هزینه‌های هنگفت مانع ورود مجدد آنها به مجلس شورای اسلامی شوند که این مسئله در مازندران هم احساس می‌شود ولی مردم با آگاهی و بصیرت به میدان آمده و دست سودجویان را مانند گذشته قطع خواهند کرد.

تعدادی از کاندیداهای انتخاباتی که در دولت‌های گذشته دارای مسئولیت بودند، این روزها خود را با دولت یازدهم همسو نشان می‌دهند و با گزینش شعارهایی در راستای شعار تدبیر و امید دولت حجت‌الاسلام روحانی قصد تاثیر در افکار عمومی مردم دارند ولی امروزه ملت ایران بصیر، آگاه، دانا و حساس بوده و با مقایسه عملکردها سره را از ناسره تشخیص می‌دهند. 

با توجه به باقی‌ماندن کمتر از یک هفته تا اعلام صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان، این نهاد نظارتی به دنبال توجه به خواسته‌های به‌حق مردم است و با درایت تمام به عملکرد، تخلفات، پرونده‌های قضایی و موضع‌گیری کاندیداها در شرایط مختلف می‌پردازد.

مردم شهرستان آمل که از حماسه‌سازان ششم بهمن سال 1360 و وارثان یک هزار و 40 شهید هستند، این روزها به خوبی دست به رصد نامزدهای انتخاباتی می‌زنند و با شناسایی تخریب و توهین، پس از حضور گسترده پای صندوق‌های رای در روز 7 اسفند با بصیرت، دانایی و آگاهی به نامزدهایی رای می‌دهند که به فکر مردم بوده و کارنامه خود را با توکل بر خدا و خدمت به خلق در مقابل‌شان قرار دادند.

 

گزارش از قربانعلی مسافر خبرگزاری فارس

----------------------------