مسئولان ساده زیستی را سرلوحه امور خود قرار دهند / دشمنان از طریق جنگ نرم به دنبال تضعیف اعتقادات دینی هستند

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی آملی، امام جمعه آمل امروز در خطبه های نمازجمعه شهر آمل اظهارداشت: تقوامحوری زمینه ساز سعادت و رستگاری انسان می شود که باید احتیاط لازم را مورد توجه قرار داده و در امور خود به کار گیریم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که انسان نباید غفلت از حق و دستورات الهی داشته باشد، گفت: شیطان همواره به دنبال آن است تا فرد را از مسیر اصلی منحرف کند که باید هوشیاری لازم را داشته باشیم.

وی با اشاره به این که غفلت ورزی زمینه از دست رفتن سرمایه ها را فراهم می کند، بیان داشت: انسانی که از وجود خود غفلت کرده و منیت را کنار بگذارد مفید و اثربخش است.

امام جمعه آمل ادامه داد: بعضی از انسان ها تلاش می کنند ولی هنوز در مرحله نخست قرار داشته و امور را هدر می دهند که باید بتوانیم زمینه تقوامحوری خود را به درستی فراهم کنیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی خاطرنشان کرد: از ما انتظار می رود در مسیر تعالیم والای دینی و سیره اهل بیت معصومین(ع) قدم برداشته و اهتمام ارزنده ای در این راستا داشته باشیم که زمینه ساز برکات و دستاوردهای ارزنده ای می شود.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که مسوولان ساده زیستی را سرلوحه امور خود قرار دهند، افزود: همه ما باید در امور زندگی سادگی و میانه روی را مورد توجه قرار داده و به فکر ضعفا و نیازمندان جامعه هم باشیم.

وی خاطرنشان کرد: انسان باید تلاش کند خود را از تاریکی رها کرده و در مسیر نورانیت و حقانیت قرار دهد که نیاز است دقت و توجه خوبی در زندگی داشته و از فرصت ها به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

امام جمعه آمل با اشاره به گردهمایی ائمه جمعه سراسر کشور و دیدار با رهبری معظم انقلاب تصریح کرد: ضرورت دارد در مسیر تحقق رهنمودها و تدابیر ارزشمند رهبری معظم انقلاب قدم برداشته و در این راستا عزم ارزشمندی داشته باشیم.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران خاطرنشان کرد: دشمنان به دنبال آن هستند تا از طریق جنگ نرم، اعتقادات دینی آحاد مردم و نسل جوان جامعه را تضعیف کنند که باید برنامه های شایسته ای را برای مقابله با آن داشته باشیم.

حجت الاسلام رحمانی آملی با اشاره به این که اعدام شیخ نمر باقرالنمر دل مسلمانان، شیعیان و آزادی خواهان جهان را به درد آورده است، گفت: نیاز است همه ما در حد توان خود این اقدام ناشایست را محکوم کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما توانستیم در سایه اسلام، انقلاب و ولایت در مسیر پیشرفت و تعالی قرار گرفته و در مرتبه ارزنده ای از عزت و اقتدار قرار داشته باشیم که باید در این مسیر ارزنده کوشا باشیم.