برگزاری همایش گفتمان انقلاب اسلامی و گرامی داشت شهید باقرالنمر در آمل +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله سید محمد قائم مقامی، استاد حوزه و دانشگاه در همایش گفتمان انقلاب اسلامی با عنوان مقابله با نفوذ و گرامی داشت یاد شهید باقرالنمر که در مسجد علامه حسن زاده آملی برگزار شد با بیان این که انقلاب اسلامی حادثه عظیم و گرانقدری بود که دارای ابعاد بسیاری است، گفت: انقلاب ما با عمق فکری و اعتقادی و در راستای اسلامی ناب محمدی(ص) بوده است.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به این که با ظهور انقلاب اسلامی صحنه جدیدی از اندیشه دینی در سطح جهان به وقوع پیوست که اثرگذاری والایی داشته است، افزود: انقلاب ما با بهره گیری از مکتب اهل بیت معصومین(ع) و تعالیم والای دینی حرف های جدیدی داشته و تلاش کرد زمینه تقرب به حضرت حق را فراهم کند.

آیت الله قائم مقامی خاطرنشان کرد: تفکر انقلاب اسلامی در بیداری کشورها نقش مهم و اساسی برعهده داشته که امروز شاهد اثرات و دستاوردهای آن هستیم.

وی با بیان این که آمریکا همواره به دنبال استکبارگری بوده و تلاش های بسیاری را در این مسیر انجام داده است، گفت: ایادی استکباری به دنبال تحقق اهداف و خواسته های خود هستند که نقشه های آنان بر همه آشکار شده است.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر این که انقلاب اسلامی ریشه در فرهنگ اسلام ناب محمدی دارد، بیان داشت: انقلاب اسلامی با تفسیر درست خود آمده و توانست اثرگذاری شایسته ای در عرصه جهانی و در برابر استکبار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال مقابله با اسلام و مقاومت است و حمایت های آنان را مشاهده می کنیم که تلاش دارد اهداف خود را به هر نحوی عملی کند.

آیت الله قائم مقامی با بیان این که قطع ارتباط آل سعود و ایران باید انجام می شد که حکمتی داشته است که در این ارتباط نامشروع ترین و مشروع ترین حکومت ارتباط خود را قطع کردند، گفت: عربستان به دنبال تحقق سیاست های ایادی استکباری بوده و در این مسیر گام برمی دارد.

حجت الاسلام حسین محمدیان امیری، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل با بیان این که دشمنان همواره به دنبال فتنه انگیزی هستند، گفت: در سال 88 تلاش کردند از طریق انتخابات ریاست جمهوری اهداف خود را محقق کنند که در این جریان خواصی مردود شدند.

وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در برابر فتنه انگیزی دشمنان هوشیاری لازم را داشته و با بصیرت در مسیر مقابله با اهداف ایادی استکباری قدم برداریم.

حجت الاسلام محمدیان افزود: نظام اسلامی با تکیه بر حق و اطاعت از ولایت فقیه در مسیر اقتدار و سربلندی قرار دارد که مردم ما در فتنه های مختلف ضربه محکمی بر دشمنان وارد کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل ادامه داد: دشمنان نمی توانند در نظام اسلامی به اهداف و خواسته ها دست پیدا کنند که ضرورت دارد مسیر خود را به درستی پیش برده و در انتخابات آینده تکلیفی مهم و اساسی برعهده داریم.