کوتاهی مسئولان در ترویج فرهنگ نماز پذیرفتنی نیست +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، احمد منفرد، فرماندار ویژه آمل در جلسه ستاد اقامه نماز آمل با بیان این که نماز یک گفت و گوی عاشقانه و ساده با معبود مهربان است، گفت: انسان در نماز با معبود خود در پنج وعده و هفده رکعت نماز شبانه روز راز و نیاز می کند.

معاون استاندار مازندران با اشاره به این که نماز خلاصه تعالیم والای دینی و اولین سوال روز قیامت است، بیان داشت: گسترش فرهنگ دینی بدون ترویج نماز امکان پذیر نیست که باید در این عرصه اقدامات ارزشمندی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: روح معنویت و اخلاق مداری از نماز است که نیاز می رود به این امر مهم توجه کنیم که باید اهتمام خوبی داشته باشیم.

منفرد با بیان این که همه اعمال و رفتار ما در منظر دید حضرت حق قرار دارد که تکلیف دینی و رسالتی اداری داریم، گفت: ترویج فرهنگ نماز مورد تاکید مقام معظم رهبری است که وظیفه داریم در این امر کوششی لازم صورت دهیم.

فرماندار ویژه آمل بیان داشت: نیاز است آداب و شرایط لازم برای اقامه نماز را به درستی رعایت کرده و عزم شایسته ای برای ترویج نمازخانه ها در اماکن عمومی وجود داشته باشد که باید همه مقدمات نماز فراهم شود.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: شایسته نیست مسئولان در جلسه ای که به نام نماز است کوتاهی داشته باشند و ضرورت دارد به این امر مهم و ارزشمند توجه ویژه ای صورت دهند تا بتوانیم فرهنگ نماز را به نحوی شایسته ترویج دهیم.

وی با بیان این که نیاز است بسترسازی های لازم برای ترویج فرهنگ نماز صورت گیرد، بیان داشت: باید در این راستا هزینه ها و برنامه ریزی های شایسته ای انجام شود که بهترین نمازخانه ها و پررونق ترین های آن مورد تشویق قرار گیرند.

حجت الاسلام سید مستعان جوادی، رییس ستاد اقامه نماز آمل اظهارداشت: نماز ستون و نماد دین بوده که می توانیم دین را در آن خلاصه کنیم و اشاعه و اقامه نماز امری ضروری و مهم است.

وی تصریح کرد: ترویج نماز نیازمند کار فرهنگی است و با اجبار نمی توانیم این کار را انجام دهیم که دین باید در قلب انسان نهادینه شود که ارزش بسیاری دارد.

رییس ستاد اقامه نماز آمل خاطرنشان کرد: باید کاری کنیم کارکنان دستگاههای اجرایی با میل و اشتیاق خود در نماز حضور پیدا کنند که بعضی از ادارات در امر ترویج فرهنگ نماز به نحوی شایسته زحمت کشیدند که جای قدردانی و سپاس دارد.

حجت الاسلام جوادی ادامه داد: ستاد اقامه نماز ردیف بودجه ندارد و صرفا به عنوان رابط میان دستگاههای اجرایی فعالیت دارد که در این راستا کارهای فرهنگی خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: یاوران نماز شهرستان آمل انتخاب شدند که قرار است به صورت شبکه ای فرهنگ نماز را در ادارات و میان مردم ترویج دهند.

سید قاسم حامدی، مدیر حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل با بیان این که نماز انسان را از منکر باز می دارد که ضرورت دارد در این امر ارزنده و والا کوشا باشیم، گفت: اگر خود مدیران دستگاههای اجرایی حضوری فعال داشته باشند در ترویج نماز جماعت اثرگذار است.

یاور نماز آمل با اشاره به این که ضرورت دارد برای ترویج نماز در سنین مختلف طرح هایی گذاشته شود که می تواند دستاوردهای ارزنده ای همراه داشته باشد، افزود: نماز ستون دین است که باید در رسانه ها به این امر مهم توجه شود که می توانند مروج خوبی در این عرصه باشند.

وی از اجرای طرح شکوفه های ولایت از سوی طلاب حوزه علمیه خواهران آمل خبرداد و تصریح کرد: ضرورت دارد از سن پنج سالگی نماز را به کودکان آموزش دهیم که این امر از سوی طلاب خواهر حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل برگزار می شود که کودکان می توانند بهترین یاور نماز باشند.

مدیر حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهرا(س) آمل ادامه داد: باید کرسی تلاوت راه اندازی شود که امامزادگان و بقاع متبرکه می توانند در امر آموزش صحت نماز گام های خوبی بردارند.

حامدی تصریح کرد: به حال شهدای خود غبطه می خوریم و اگر کسی می خواهد در ثواب شهدا شریک باشد می تواند اذان بگوید که باید مسابقات اذان را در سطح شهرستان برگزار کنیم.

گفتنی است؛ در این مراسم از روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ثبت احوال و بیمارستان 17 شهریور در راستای ترویج فرهنگ نماز قدردانی شد.