نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی بخش دشت سر آمل برگزار شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، سید هاشم حسین پور، رییس شورای اسلامی بخش دشت سر در نشست هم اندیشی روسای شوراهای اسلامی بخش دشت سر که به میزبانی شورای اسلامی روستا اجوارکلا برگزار شد گفت: برگزاری نشست های هم اندیشی می تواند نقش ارزشمندی در پیشبرد امور داشته باشد که در سال 94 دومین نشست روسای شوراهای اسلامی بخش را برگزار کردیم و امید داریم این جلسات به نحوی مستمر ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در ایام کنونی تبلیغات ممنوع است که نباید تا قبل از شروع تبلیغات قانونی این کار صورت گیرد.

حسین پور با بیان اینکه مکاتبه ای با وزیر بهداشت صورت گرفت و موافقت کردند اعتباری برای اورژانس 115 بخش در نظر گرفته شود که زمین آن را آماده می کنیم افزود: نیروی انتظامی آمادگی دارد اگر زمینی در اختیار آنان قرار گیرد پاسگاه انتظامی بخش دشت سر را راه اندازی کنند.

رییس شورای اسلامی بخش دشت سر با اشاره به پیش بینی بودجه سال 95 گفت: ضرورت دارد با بهره گیری از اهل فن بودجه سال روستاها تنظیم شود که نیاز است ماده 16 و 17 در بودجه لحاظ شود تا در کمک ها با مشکل مواجه نشویم.

وی ادامه داد: تنظیم مصوبه در خصوص دریافت عوارض محلی باید صورت گیرد که نیاز است این امر در روستاها نهادینه شود.

حسین پور خاطرنشان کرد: روسای شوراهای اسلامی و دهیاران با وحدت و دوستی در کنار هم مشغول فعالیت هستند که ضرورت دارد از ظرفیت های موجود در راستای خدمت شایسته به مردم بهره گیری کنیم.

رییس شورای اسلامی بخش دشت سر ادامه داد: دهیاران باید خود را با شوراهای اسلامی همسو کرده و مصوبات را به نحوی شایسته اجرایی کنند و اعتبارات لازم به روستاهایی که بودجه ای به آن ها اختصاص نشده بود واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: صدور پروانه های ساختمانی به بخشداری ها واگذار شد که عواید حاصله برای عمران و آبادانی بخش هزینه می شود.

حسین پور افزود: توجه به ساماندهی خودروهای خطی و حمل مسافر امری مهم است که زمینی برای پایانه جاده قدیم در نظر گرفته شود تا بتوانیم در امر حمل و نقل روستاییان اقدامات خوبی را صورت دهیم.

سید محمد حسنی، بخشدار دشت سر آمل با بیان این که برگزاری نشست های هم اندیشی می تواند نقش بسزایی در شکوفایی بخش و تبادل آرا و نظریات داشته باشد گفت: جلسات هم اندیشی به نحوی شایسته با شوراهای اسلامی و دهیاران برگزار می شود.

وی تصریح کرد: با حمایت های دولت و نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی خدمات ارزشمند و خوبی در بخش صورت گرفته است که همدلی و همزبانی می تواند زمینه ساز فعالیت ها و ارائه خدمات شایسته به مردم شود.

حسنی با بیان این که شوراهای اسلامی، دهیاران و مردم اهتمام خوبی در راستای انجام فعالیت ها دارند خاطرنشان کرد: 32 روستای بخش در مدت یک سال و نیم از نعمت گاز برخوردار شدند و کارهای عمرانی خوبی در بخش انجام شده که مجتمع آبرسانی در حال اتمام است و با افتتاح آن 15 روستای بخش از نعمت آب آشامیدنی گوارا بهره مند می شوند.

بخشدار دشت سر افزود: 38 درصد بودجه طرح هادی ماده 180 نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس به بخش دشت سر اختصاص پیدا کرده و این بودجه برای روستاهایی که آماده می باشد می رود.

وی با بیان این که برای جاده قدیم آمل به بابل پیمانکار مشغول کار می شود خاطرنشان کرد: مذاکراتی صورت گرفت تا پایانه مسافربری بخش دشت سر راه اندازی شود که اگر این اتفاق حاصل شود دشت سر نخستین بخش کشور خواهد بود که دارای ترمینال می شود.

حسنی با اشاره به انتخابات مهم مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی افزود: برای برگزاری انتخابات به کمک شوراهای اسلامی روستاها نیاز داریم و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای امری مهم و اساسی است که ضرورت دارد حساسیت این امر در میان مردم تبیین شود.

محمد تقی خراسانی رییس شورای اسلامی اجوارکلا با بیان این که برگزاری مستمر این جلسات اثرگذاری خوبی دارد تصریح کرد: امیدداریم برگزاری این جلسات سازنده باشد که می توانیم با بهره گیری از آن به نتایج ارزنده ای دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در هفته وحدت قرار داریم که باید با همدلی و همزبانی بتوانیم خدمات خوب و شایسته ای را به مردم ارائه دهیم.