روستای قلعه کش بخش دشت سر آمل می تواند به قطب گردشگری تبدیل شود +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ؛با حضور نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس، بخشدار دشت سر، رییس شورای اسلامی بخش دشت سر، شوراهای اسلامی و دهیاران 7 محله قلعه کش، مشکلات روستا و مردم مورد بررسی قرار گرفت. .

 ابراهیم سعیدی رییس شورای اسلامی روستای قلعه کش با اشاره به قدمت 4 الی 5 هزارساله روستای قلعه کش گفت: محوطه باستانی قلعه کش در حاشیه غربی و جنوب غربی روستای قلعه کش بخش دشت سرآمل قرار دارد و در مجموع تعداد 16 گمانه آزمایشی در پیرامون بلافصل محوطه قلعه کش به منظور تعیین حریم در این محوطه زده شد که علاوه بر مشخص کردن عرصه واقعی محوطه (17 هکتار)، یافته های بسیار ویژه ای مربوط به ادوار پیش از تاریخی آهن، مفرغ، کلکولتیک بدست آمد که از جمله آنها می توان به پیکره حیوانی، تدفین انسانی، مجموعه سفالین قابل گاهنگاری نسبی و دیگر امور اشاره کرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ سنتی این مرز و بوم دارای شناسنامه است افزود: مردم این منطقه خوب تشخیص می دهند که به چه کسی و به چه شخصیتی رای دهند که با روی کارآمدن دکتر یوسفیان به عنوان نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس گمشده خود را پیدا کردند.

 وی با تاکید براینکه بزرگترین مشکلات این منطقه بابت زمین های وقفی می باشد ادامه داد : 37 سال از انقلاب اسلامی می گذرد ولی مردم هنوز نتوانستند بخاطر مشکلات وقفی به ساخت وساز روی آورند که باعث شد جوانان به شهر مهاجرت کنند.

 رییس شورای اسلامی روستای قلعه کش بیان داشت: با توجه به اینکه هیچ یک از مردم روستا در جهت وقف بودن زمین های روستا توسط کسی که دارای وقف نامه بوده اطلاعی نداشته و دادگاه تجدید نظر علیرغم عدم حضور مردم رای قطعیت به نفع آنها صادر نموده است.

 سعیدی اظهارداشت: با توجه به اینکه نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس قولهایی که به مردم روستا داده بودند در خصوص پیگیری موضوع زمین خواستار رسیدگی هستیم چرا که مردم روستا یک وجب از ملک خود را مالک نیستند که زندگی کنیم و مردم ما مظلوم واقع شدند.

وی با قدردانی از تلاش ها و زحمات نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس در جهت رسیدگی به مشکلات کشاورزان خاطرنشان کرد: ما افتخارمی کنیم دارای نماینده ای فعال و دلسوز هستیم که تمام تلاش خود را در جهت پیشرفت شهرستان می کنند تا بتوانند حق مردم آمل را که دیگران نتوانستند بگیرند محقق کنند.

رییس شورای اسلامی روستای قلعه کش تصریح کرد: انجام کارهای زیربنایی، حذف پرداخت آب بهای کشاورزان، احداث سد هراز و دیگر امور جزو عملکرد خوب دکتر یوسفیان ملا به مردم آمل و لاریجان می باشد که هرگز فراموش نخواهد شد و امروز کسانی که پای درعرصه انتخابات گذاشتند بداخلاقی نکنند.

 عزت الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به اینکه از دوره اول نمایندگی تاکنون مردم 7 محله قلعه کش به بنده محبت داشتند گفت: تلاش ما در این راستا بود که بتوانیم برای مشکلات مردم در تمام امور گامی را برداریم.

وی ادامه داد: هیچ روستایی در منطقه ما بدون گاز نیست و در لاریجان نیز تمام تلاش این است تا پایان سال اگر اتفاقی رخ ندهد مشعل گاز روشن شود که وقتی گاز به لاریجان برسد بستر اشتغال فراهم می شود و برق را نیز به مناطق مختلف لاریجان رساندیم.

یوسفیان ملا با بیان این که ما باید در دوره آینده به دنبال به ثمر رساندن پروژه های خود باشیم، تصریح کرد: در سفر ریاست جمهوری به مازندران از 991 میلیارد تومان ، 670 میلیارد به جاده هراز اختصاص پیدا کرده که این رقم برای یک پروژه در سطح کشور بی نظیر است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به این که بیمارستان ما به بار نشسته و سد در حال اجرایی شدن است، گفت: آگهی ها برای جذب پیمانکار قطعات مختلف مترو در حال انجام است که امیدواریم آن را مانند جاده هراز قطعه بندی کنیم.

وی افزود: آمل باید دارای فرودگاه شود که هیچ وقت این گونه قول نمی دادم ولی این مساله حتمی است که رقم خواهد خورد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس خاطرنشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی آمل در مرحله پایانی قرار دارد و فرمانداری آمل ویژه شد که ابلاغ فرماندار و معاونین اصلاح شده و باید چارت پرسنل و ادارات ابلاغ شود.

یوسفیان ملا ادامه داد: در حوزه عمران شهری علاوه بر پل های دوراهی امامزاده عبدالله(ع)، پلیس راه سابق و اوجی آباد، شهرداری زمین میدان هزارسنگر را تحویل وزارت راه و شهرسازی داده است تا پل عظیم با بودجه اولیه 14 میلیارد با بودجه ملی صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: ما در تلاش هستیم با جدیت طرح هادی را در روستاهای سطح شهرستان آمل به اتمام برسانیم که امسال برای طرح هادی روستای قلعه کش اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است.

یوسفیان ملا در خصوص پیگیری موضوع زمین های وقفی روستای قلعه کش گفت: کسی بیاید اموال مردم را به نام ائمه اطهار تصرف و برخلاف قانون و موازین اسلامی وقف کند خلاف شانیت نظام اسلامی است و با تمام توان مشکلات را حتما در تهران رسیدگی و حل خواهم کرد.

 نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس با اشاره به وجود قلعه تاریخی در قلعه کش بیان داشت: با وجود این قلعه تاریخی امیدواریم که بتوانیم با کمک دیگر مسئولین روستای قلعه کش را به عنوان منطقه توریستی و گردشگری تبدیل کنیم.

 سید محمد حسنی بخشدار دشت سر با بیان اینکه نزدیک به 4 سال است که بخش دشت سر از دابودشت جدا شده است گفت: انصافا با کمک نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس اقدامات زیربنایی خوبی صورت گرفته است.

 وی با اشاره به اینکه 32 روستای دشت سر دارای گاز هستند ادامه داد: 38 درصد بودجه طرح هادی شهرستان به بخش دشت سر اختصاص پیدا کرد که مسیر جاده آمل به بابل پیمانکار آن انتخاب شد و بزودی شروع به کار خواهد کرد.

بخشدار دشت سر با قدردانی از تلاش ها و زحمات شورا و دهیاری روستای قلعه کش یادآورشد: بریدگی در نزدیکی روستا در جاده اصلی وجود دارد که تقاضای اهالی این است این بریدگی جلوتر برده شود.

 حجت الاسلام علی اکبر احمدی راد وکیل مدافع مردم 7 محله روستای قلعه کش در خصوص پیگیری وقفی نبودن زمین گفت: این پرونده بیش از 30 سال به ناحق تشکیل شد و همچنان در دست رسیدگی است و زمین های موجود روستا همگی دارای سند اطلاحات اراضی می باشند و دادگاه بدون اینکه مالکین خبر داشته باشند بطرفیت خدمات کشاورزی بابل رای صادر کرد. 

وی ادامه داد: خوشبختانه مردم بموقع اقدام نموده و رای در دیوان عالی کشور نقض شد و ارجاع به مرجع قضایی در دادگاه تجدید نظر شده است.

احمدی راد با اشاره به شخصیت دکتر یوسفیان ملا به عنوان نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس بیان داشت: دکتر یوسفیان ملا نه تنها برای آمل بلکه برای مازندران بسیار مفید هستند و اگر طرح استانی شدن انتخابات صورت می گرفت قطعا اولین رای را ایشان می گرفتند چرا که آرزوی همه مردم مازندران داشتن چنین نماینده ای می باشد.

عبدالحسین یوسفی سرپرست دهیاری روستای قلعه کش با بیان اینکه اقدامات خوبی در روستا صورت گرفته است گفت: با همت و تلاش اعضای شورای اسلامی روستا آقایان ابراهیم سعیدی رییس شورا، عزت الله توکلی راد و مهدی دریاباری و با مشارکت مردم گامهای خوبی را برداشتیم که رضایت مندی را در پی داشته است.

 وی با اشاره به اجرای طرح هادی روستا افزود: با همکاری خوب مردم تاکنون برای عقب نشینی 2 واحد مسکونی، احداث دهها سرویس بهداشتی، حمام شخصی، انبارها برای 100 خانوار که تاکنون سیصد میلیون تومان هزینه شده که از سوی بنیاد مسکن هیچ کمکی صورت نگرفته است.

سرپرست دهیاری روستای قلعه کش ادامه داد: باکمک خیرین و همت والای مردم مرمت و بازسازی ، راه اندازی و بهره برداری دبیرستان دخترانه شهدای قلعه کش و مدرسه سردار شهید همت الله متو با هزینه ای بالغ بر 42 میلیون تومان به اتمام رسید.

وی از ساخت غسالخانه و سرویس بهداشتی با هزینه ای بالغ بر 25 میلیون تومان که در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید خبرداد.

یوسفی اضافه کرد: پل ارتباطی مدارس و دیگر روستاهای مجاور بنام سنگ پل معروف بوده و در حال حاضر به نام پل شهید معصوم علی آلوی نامگذاری شد که ساخت این پل با زحمات نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس تامین اعتبار گردیده که در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی اشاره کرد: در کنار انجام کارهای عمرانی مشکلاتی از قبیل تهیه زمین از سوی خیرین 7 محله برای ساخت سالن ورزشی و تهیه امکانات لازم، انجام کار کارشناسی دوربرگردان لاین محور جاده آمل به بابل، تامین اعتبار برای شن ریزی بین مزارع، لایروبی انهار و رودخانه و لایروبی دهنه پل محور جاده آمل به بابل جنب پاسگاه قلعه کش و دیگر مسائل وجود دارد که نیازمند تامین اعتبار می باشد.