مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر دابودشت آمل معرفی شد +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، با حضور مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران، امام جمعه دابو و دشت سر، بخشدار دابودشت، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دابودشت، روسای ادارات اوقاف و سازمان تبلیغات اسلامی آمل، فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج بخش دابو و دشت سر و دهیاران سرهنگ محمدرضا جعفری به عنوان مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر دابودشت آمل معرفی شد.

محمد حسن اصغری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با قدردانی از حضور مسئولین در این مراسم گفت: در شرایطی که دشمنان اسلام با تحرکات خائنانه خود قلب کشورهای اسلامی را نشانه رفته اند روند بازسازی و توسعه به صورت شبانه روزی در اماکن مقدسه در حال پیگیری است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با اشاره به استقبال خوب مردم ایران که عاشقان رسالت هستند، گفت: اقدامات و فعالیت های صورت گرفته در تاریخ حیات معنوی به عنوان برگ زرینی باقی خواهد ماند.

اصغری اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات عزم خود را جزم نمود تا با برنامه ریزی، تحقیق و مطالعات اولیه و همکاری با تولیت حرم های مطهر ائمه معصومین(ع) در اماکن مقدسه بتواند فضای مناسب را برای دلدادگان فراهم نماید و به حول قوه الهی با حضور علاقمندان و دلدادگان اهل بیت(ع) جهت زدودن غبار چندین ساله از میعادگاه عاشقان در حال تحقق می باشد.

وی در ادامه افزود: توسعه و بازسازی اماکن مقدسه امروز به یک نهضت فرهنگی بزرگ تبدیل شده و همه اقشار مردم در این امر خداپسندانه سهیم هستند و حضرت فاطمه زهرا (س) سرمشق همه پاک نهادان و سرلوحه عمل نیک اندیشان عالم است و تعظیم به عتبات عالیات به عنوان تعظیم در برابر مکتب اهل بیت (ع) و عاشورا محسوب می شود تا در پیشگاه خداوند، ائمه معصومین (ع) خصوصا حضرت فاطمه زهرا (س) سربلند باشیم و زحمات و خدمات همه مورد قبول قرار گیرد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با بیان اینکه 90 درصد بازسازی حرم ها به اتمام رسیده و در مرحله توسعه هستیم بیان داشت: استان مازندران در دو سال متوالی 92 و 93 رتبه نخست کشور را از نظر اهدای نذورات داشته است.

اصغری با اشاره به ساخت صحن حضرت فاطمه زهرا(س) درنجف بیان داشت: صحن دارای بیش از 220 هزارمتر مربع به طول 400 متر و به عرض 250 متر در 5 طبقه می باشد که مازندران در ساخت صحن در بین 31 استان جزو استانهای برتر کشور است.

 وی با تاکید بر اینکه هزار متر صحن را به مازندران اختصاص دادند خاطرنشان کرد: 4 درب ورودی صحن امام حسین(ع) و یک درب بزرگ حرمین عسگریین را به مازندران واگذارکردند.

 اصغری به پروژه احداث صحن حضرت زینب(س) اشاره کرد و گفت: تمام مغازه ها و هتل های جوار تل زینبیه خریداری شده که در سال 94 سهم مازندران مبلغ 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

 مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران به ساخت حیاط صحن امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) بصورت سرپوشیده که بصورت برقی می باشد اشاره کرد و یادآورشد: برای بالا بردن گنبد امام حسین(ع) بطول 5/7 متر و نیاز به 26 هزار خشت طلا می باشد که سهم مازندران 500 خشت طلا است که تاکنون 400 خشت طلا به اتمام رسیده و تا دو ماه آینده 100 خشت طلا به اتمام خواهد رسید.

حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه دابو و دشت سر با اشاره به صبقه تاریخی و فرهنگی شهرستان آمل گفت: در تمام دوران آمل با وجود بزرگان دینی همانند میر قوام الدین مرعشی و ناصرالحق سهم بسزایی در برپایی حکومت علویان در مازندران داشته است.

وی با بیان اینکه در دو بخش دابو و دشت سر با وجود بیش از 125 روستا و با جمعیتی بالغ بر 90 هزار نفر از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت هستند افزود: با وجود بخشداران و مسئولان دلسوز در این دو بخش اقدامات خوبی صورت گرفته است که رضایت مندی مردم را در پی داشته است.

 امام جمعه دابو و دشت سر با قدردانی از تلاش ها و زحمات مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات در بازسازی حرمین امامان معصوم در عراق ادامه داد: انجام چنین کارهایی عشق و علاقه می خواهد که اگر نباشد شاهد چنین حرکاتی نخواهیم بود.

  تقی زاده با بیان اینکه در طول تاریخ می خواستند جریان نورانیت اسلام را نابود کنند اظهارداشت: برپایی کنگره بزرگ اربعین حسینی  هراس بر دشمنان اهل بیت انداخت که اگر کسی بخواهد تعرض به ساخت بارگاه امامان عزیزمان بکند قطع یقین از صحنه روزگار محو می شود.

  وی با تبریک انتخاب برادر جعفری از خادمان و دلسوزان نظام به عنوان مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر دابودشت گفت: ایشان از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و پدر شهید مدافع حرم آل الله در سوریه شهید بزرگوار مهندس هادی جعفری هستند که قطعا انتخاب ایشان را باید به فال نیک بگیریم.

سرهنگ محمدرضا جعفری مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهر دابودشت در ادامه مراسم با بیان اینکه خدمت به خاندان اهل بیت یک سعادت می خواهد گفت: قطع یقین این جزوی از الطاف خداوندی است که نصیب اینجانب شده که بتوانیم با کمک و یاری همه مدیران و دوستداران اهل بیت در دو بخش دابو و دشت سر در امر بازسازی ماموریت هایی که به ما محول شده جامه عمل بپوشانیم.