شهید راه خدمت حضرت آیت اله رییسی از میان ما رفت و حال ما مانده ایم که باید راه این شهید بزرگوار را ادامه دهیم

کمال آنلاین : شهید راه خدمت حضرت آیت اله سید ابراهیم رییسی از میان ما رفت و حال ما مانده ایم که باید راه این شهید بزرگوار را ادامه داده و زمینه رضایت ایشان را در راه خدمت رسانی صادقانه و خالصانه به مردم کسب نماییم.

یکی از دستوراتی که حضرت آیت اله رییسی شهید بزرگوار راه خدمت دادند و به مرحله اجرایی نرسید بحث ضرب الاجل 15 روزه درخصوص ساماندهی مرکز دفن زباله عمارت آمل بود که مسئولان اقدام شایسته ای در این راستا انجام ندادند و این شهید بزرگوار در سفر هفته گذشته خود به استان مازندران، دستور جدی و فوری برای حل معضل زباله شهرستان های آمل، بابل، ساری و نوشهر را صادر نمودند.

حال از مسئولین عزیز چه در دولت و چه در استان مازندران می خواهیم اقدامات عملی لازم در راستای ساماندهی زباله عمارت شهرستان آمل را صورت دهند تا این دستور سیددلها بر زمین نماند زیرا ایشان صادق الوعد بودند و باید راه شهید خدمت به بهترین نحو ممکن و آنگونه که شایسته است استمرار پیدا نماید.

عمارت امروز چون آتش فشانی فعال هر لحظه می تواند به سرش بزند و با یک رانش، با یک انفجار چون بمب اتمی برای شهر باشد، غده‌ای بدخیم که 36 سال است در جان سلامتی مان تنیده است و روز به روز وخامتش بیشتر می شود و این طلای سیاه امروز بلای سیاهی بر سر شهروندان نه تنها شهرستان آمل بلکه استان مازندران شده است.

زباله ها سالهاست در شهرستان آمل تبدیل به ابرچالش شده اند، این سمبل بی توجهی، امروز صدای مسئولین را هم درآورده است و به جای وقت خریدن بفکر چاره کار شده اند.

غده سرطانی که شیرابه هایش ریشه های سلامتی شهر را خشکانده‌اند، در حالی که تا دیروز زباله های این شهرستان و شهرهای اطراف چون محمودآباد و فریدنکنار و نور و روستاهای اطراف بر سر آمل هوار می شد و کسی از خود نمی پرسید مرزهای جغرافیا یعنی چه؛ چرا که ما اهل یک استان هستیم و مشکلات و معضل ها کیلومترشمار ندارند.

این دور از انصاف است که نفوذ سیاست، پای برگه های ویزیت چند صد انسان را امضا کند، امروز رد پای همین بازی های سیاسی برای زباله‌ها را می توان در درمانگاه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آرین و نگاههای ناامید بیماران سر تراشیده دید که به هیچ چیز جز سلامتی فکر نمی کنند دید.

متاسفانه با بی تدبیری مدیران گذشته در استان مازندران و شهرستان آمل خوب دفاع نکردند که به خاطر مسایل سیاسی و رودربایستی از بیان حقایق طفره رفتند و این مشکلات سال به سال افزون تر شده و فقط مدیران درحد شعار بحث زباله شهرستان آمل را پیش می کشیدند و بعد به فراموشی می رفت.

پیرو ضرب الاجل ریاست محترم جمهوری در سوم آبان ۱۴۰۲ به استاندار مازندران، مبنی بر انتخاب محل جمع آوری زباله شهرستان آمل و رفع مشکل پسماند با روش های درست کارشناسی شده، علیرغم پیشنهاد کارشناسان و ادارات متبوع در جانمایی محلی مناسب در ابتدای جاده بلده ( منّال)، با دخالت مدیریتی در سطح استان این محلِ کاملا مناسب، رد و بخشی از جنگل هیرکانی واقع در شوکاشور در منطقه رزکه بخش امام زاده عبداله شهرستان آمل که از جهات مختلف زیست محیطی، منابع طبیعی و حیات وحش و آلودگی آبهای سطحی و زیرزمینی بانظر کارشناسی مردود گردیده بود را بدون توجه به نظرات ادارات متبوع، مصوب نمودند.

مقاومت های مردمی از سوی مردم منطقه رزکه و روستاهای اطراف و همچنین همشهریان دلسوز و اصحاب رسانه سبب گردید مسئولین از این انتخاب خود صرف نظر کردند زیرا این انتخاب ناصواب منجر به این میشد که بیش از ده هکتار از جنگل های انبوه هیرکانی بکلی نابود گردد.

ذات اله زارعی فرماندار ویژه آمل در بیانیه ای از لغو انتخاب منطقه شوکاشور بعنوان مرکز مدیریت و ساماندهی زباله شهرستان آمل خبرداد و تصریح کرد دیگر گزینه های پیشنهادی در دست بررسی است.

حال منتظر هستیم اقدام عملی شایسته از سوی مسئولین امر به درستی صورت پذیرد تا دستور شهید خدمت بر زمین نماند!