امضای تفاهم نامه گروه فذا با یکی از بزرگترین شرکت های تولید ادوات و ماشین آلات کشاورزی کشور چین، زمینه ساز خودکفایی در کشور می‌شود.

کمال آنلاین : دربازدید تیم کارشناسان شرکت زوم لاین چین از گروه کارخانجات فولادین ذوب آمل و فراصنعت، مدیران عامل و کارشناسان شرکت فراصنعت در مورد همکاری دوجانبه به نتایج درخشانی دست پیدا کردند.

این گروه اقتصادی تولیدی (فرانک وان و لئو لیو) که از کشور چین به مازندران سفر کردند، درجلسه ای که دراستانداری مازندران با حضور مهندس مومنی مدیرکل جهادکشاورزی مازندران و مهندس سیدعباس حسینی مدیرکل اموراقتصادی استانداری و نمایندگان شرکت فذا برگزار شد، بر همکاری و سرمایه گذاري مشترک طولانی مدت تاکید کردند  

** مهندس مومنی: نقش تاثیرگذار شرکت فذا آمل در حمایت از رشد صنعت کشاورزی مازندران 

در این جلسه مدیرکل جهاد کشاورزی مازندران، با بیان اين نکته که امروزه کشاورزی در دنیا و تولیدات آن جز لاینفک زندگی انسانهاست، گفت: مازندران با پتانسیل خوبی که دارد همواره مورد توجه بوده و قطعا به کارگیری امکانات و ماشین های بروز کشاورزی دنیا  و تولید آن در داخل علاوه بر جلوگیری از خروج ارز به رشد صنعت کشاورزی و همچنین افزایش کیفیت تولیدات آن کمک شایانی می کند.

مهندس بابک مومنی افزود: شرکت دانش بنیان فولادین ذوب آمل به عنوان بزرگترین  واحد تولیدی- صنعتی استان می تواند نقش بسزا و تاثیرگذار دراین حوزه ایفا نماید.

مهندس حسینی: پیشگامی گروه کارخانجات فذا آمل در فعالیت های تولیدی مازندران

در ادامه این جلسه  سیدعباس حسینی مدیرکل اموراقتصادی استانداری نیز حضور این گروه سرمایه گذاري را نشانه عدم تاثیر تحریم ها دانسته و استفاده از دانش علمی در کنار فعالیت‌های اقتصادی و تولیدی را برای این استان حائز اهمیت دانست.

مدیرکل اموراقتصادی استانداری مازندران ضمن قدردانی ازمدیران گروه کارخانجات فذا که همواره در این امور  پیشقدم بودند، افزود: وقتی سرمايه گذاري جدیدی صورت میگیرد قطعا شاهد اشتغالزایی بیشتر و افزایش سطح رفاه هستیم که این‌ مهم مورد توجه تمامی مسولین ذیربط دراستان و کشور است

** علاقمندی چینی ها برای همکاری مشترک با گروه فذا آمل 

همچنین نمایندگان این شرکت چینی و مدیران گروه فذا، عقد این تفاهم نامه فی مابین شرکت چینی و فولادین ذوب آمل را در راستای تحول و خودکفایی تولید ماشین آلات کشاورزی درمازندران و ایران اعلام واضافه کردند: برای رسیدن به تکنولوژی به روز صنعت ماشین آلات و صنایع تجهیزات کشاورزی این ضرورت احساس شد که دانش فنی شرکتهای صاحب تکنولوژی از این طریق وارد ایران شود.. 

** تحول صنایع تولیدی گروه کارخانجات  فذا، از خودروسازی تا تولیدماشین آلات کشاورزی 

 

مدیرعامل شرکت فراصنعت آمل درحاشین دیدار با مدیران شرکت چینی گفت، باتوجه به اینکه شرکت چینی از شرکت های صاحب نام بین المللی و ازبزرگترین تولیدکنندگان تجهیزات کشاورزی دردنیا است وارد مذاکره شدیم تا با بررسی نمودن از بین زیرمجموعه های فولاد در کشور بتوانیم آخرین تکنولوژی با بهترین شرایط را وارد کشور کنیم

مهندس اباذراعلایی بخش افزود:  بعداز مذاکرات نهایی بین دو شرکت فذا وزوم لاین چین ، مراحل برای عملیاتی شدن توافق نامه سیرقانونی خود را خواهد گذراند.

وی، با بیان اینکه در امر تولید ادوات با بهترین های دنیا وارد مذاکره شده ایم، تصریح کرد: باهمکاری به روز هلدینگ چینی و فولادین ذوب آمل و شرکت فراصنعت قابلیت های ریخته گری، ماشین کاری، خط مونتاژ تجهیزات و مواردی از این دست بصورت بالفعل درخواهد آمد

** شکست تحریم ها در شرکت فذا  آمل

 همچنین مهندس خورشاد، معاون اجرایی گروه کارخانجات فذا نیز گفت: باتوجه به نیاز تحولی دربخش کشاورزی استان وکشور به تجهیزات و ادوات کشاورزی پیشرفته وبه روز،  با وجود آنکه شرکت فذا در زمینه صنعت قطعات خودرویی فعال است، تصمیم گرفته شد تا در زمینه تولیدات ماشین آلات کشاورزی هم سرمایه گذاری شود

وی افزود: تولید ماشین آلات مختلف بخش های کشاورزی ازجمله  تیلر، کمباین، تراکتور ودیگر ادوات درگام نخست مورد هدف تولید وسرمایه گذاری است و با توجه به تحریم ها در زمینه واردات تجهیزات کشاورزی کماکان دچار مشکلاتی هستیم.

معاون اجرایی گروه کارخانجات فذا مکانیزاسیون نمودن بخش کشاورزی و توسعه تولیدات زراعی، مدیران گروه کارخانجات فذا را ترغیب نمود تا برای رفع نیاز کشاورزان استان همچنان که تولیدات قطعات خودرو را درسطح خیلی خوب به بازار عرضه کردیم، این اتفاق نیز در تولیدات صنایع تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی نیز رخ دهد

مهندس خورشاد، همچنین به وضعیت بازارسنجی و سازوکارعرضه تولیدات شرکت فذا اشاره کرد وگفت:درابتدا بنا به دلایل عرضه و تقاضا مجبوریم قسمتی از تولیدات و نیازهایمان را با هماهنگی طرف خارجی بصورت CKD واردکنیم تا به تکنولوژی روز دستیابی کامل پیدا کنیم.

علاقمندی زوم لاین چین برای توسعه همکاری تولید ماشین آلات کشاورزی با شرکت فذا 

مدیرداخلی شرکت خودروسازی زوم لاین کشور چین از علاقمندی این شرکت برای توسعه همکاری های مشترک با شرکت فولادین ذوب آمل برای راه اندازی خط تولید ماشین آلات بخش کشاورزی دراین شهرستان خبر داد..

" فرانک وان" گفت: ما از همکاری مشترک وتعامل دوجانبه برای شروع یک کار جدید وتاثیرگذار با شرکای ایرانی به خصوص شرکت فذا آمل که دارای توانمندی وقابلیت های زیادی در تولید قطعات خودرویی است، استقبال میکنیم.

وی افزود: ما می توانیم ازاین پس همکاری های خودمان را دربخش ماشین آلات کشاورزی توسعه دهیم، وبرای عملیاتی کردن این همکاری ها همه چیز آماده هست و مصمم هستیم تا دانش وتکنولوژی شرکت زوم لاین را دراختیار شرکت فذا قرار دهیم.

** توان تولید حدود 40 درصدی ماشین آلات کشاورزی درگام نخست توسط شرکت فذا 

معاون بازرگانی شرکت فولادین ذوب آمل هم دراین دیدار گفت، تولیدات ماشین آلات کشاورزی شرکت چینی درایران بسیار زیاد است و شرکت فولادین ذوب آمل با توانایی وامکاناتی خط تولید ونیروی انسانی که دارد، توان مونتاژ کردن حدود 40 درصد ماشین آلات وقطعات موردنیاز بخش کشاورزی استان مازندران وحتی کشور را دارد.

مهندس صائمی افزود: درحال حاضر شرکت فولادین ذوب آمل با خط تولید چدن های نشکن وخاکستری مشکلی برای تولید دیگر قطعات مورد سفارش ندارد و می تواند با تولید قطعات ماشین آلات بخش کشاورزی برای مازندران که قطب کشاورزی است نیز سودمند باشد