امیدواریم همایشی که در شأن و تراز شخصیت ملی، امت اسلامی حضرت علامه باشد برگزار شود.

کمال آنلاین : آیت‌الله «محمدی لائینی» نماینده، ولی فقیه در مازندران در جلسه اعضای ستاد برگزاری همایش ملی بزرگداشت علامه حسن زاده آملی، ضمن عرض تسلیت و گرامیداشت ایام اربعین، اظهار داشت: امیدواریم همایشی که در شأن و تراز شخصیت ملی، امت اسلامی حضرت علامه باشد برگزار شود.

وی افزود: هر کاری که بخواهد به نام علامه حسن زاده آملی انجام بگیرد ظریف و حساس است، حتی ممکن است گاه سیاسی هم بشود، از این رو باید همایش به نام ایشان هم سنگین و متین و هم در سطحی بسیار مطلوب برگزار شود، متاسفانه عده‌ای هستند که نسبت به این شخصیت نکته منفی دارند و می‌گویند چنین همایش‌هایی یا برگزار نشود یا از کیفیت نازل برخوردار باشد و نتواند جلب توجه اجتماعی را داشته باشد.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه کاری که می‌خواهیم برای افتخار ملی و استانی خودمان انجام بدهیم باید بسیار سنگین و باارزش باشد، عنوان کرد: به‌نظر می‌رسد که تاکنون آنچه که انجام گرفته باکیفیت و سنگین بوده است.

نماینده، ولی فقیه در مازندران گفت: هر دانشگاهی باید با برگزاری چنین همایش‌هایی خودش به یک مرکز تاثیرگذار و مورد توجه تبدیل شود، نه مرکزی که صرفا در حال آموزش و پژوهش است، بلکه علاوه بر وظیفه تربیت نیرو باید به مسائل کلان اجتماعی، فرهنگی، علمی، برگزاری کنگره‌ها و همایش‌ها بپردازد چرا که این‌ها مایه افتخار و امتیاز آن دانشگاه است.

این مسئول تاکید کرد: بیش از اینکه علامه به برگزاری این همایش نیاز داشته باشد ما به آن نیاز داریم پس نگاه نباید طلب‌کارانه و امتیاز دادن داشت و باید در این راستا با تمام وجود به میدان آمده و سنگ تمام بگذاریم.

نماینده، ولی فقیه در مازندران خواستار معرفی ابعاد مختلف شخصیت ذوالفنون و ذوابعاد علامه حسن زاده آملی به‌خصوص بُعد انقلابی، تفسیر، فلسفه، کلام، تربیت شاگرد و اساتید شد، عنوان کرد: بخشی از دشمنی‌ها به‌خاطر دلدادگی ایشان به ولایت بود؛ همه ما نهاد‌های مختلف باید سنگ تمام بگذاریم و همت کرده تا یک همایش سنگین و پرمحتوا با مدعوین شاخص ملی برگزار کنیم.