ضرورت دارد ادارات شهرستان آمل نسبت به خبرنگاران و این حرفه اهمیت بیشتری قائل باشند

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین؛ عبدالرضا عزیزکمالی مدیرمسئول گروه رسانه ای کمال در نشست هم اندیشی و مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان آمل که در مجتمع اکسین برگزار شد با بیان اینکه بسیاری از مدیران ادارات شهرستان پاسخگو نیستند گفت: این دسته از مدیران شهرستان بیان می کنند که برای مصاحبه نیازمند کسب مجوز از اداره کل متبوعه خود هستند و تنها در این صورت می توانند مصاحبه کنند.
وی ادامه داد: فرماندار شهرستان باید چاره ای بیندیشند تا مدیران قدرت پاسخگویی در مقابل مسائل و مشکلات داشته و به دنبال بهانه جویی نباشند که با ابلاغ بخشنامه ای می توان این مشکل را مرتفع کرد.


صاحب امتیاز و مدیرمسئول هفته نامه آوای کمال با بیان اینکه روابط عمومی های ادارات شهرستان آمل ضعیف هستند بیان داشت: در همایش روابط عمومی هایی که در فرمانداری برگزار شد شاهد بودیم افرادی غیر شاغل در حوزه روابط عمومی به این جلسه آمدند که نشان می دهد بسیاری از ادارات آمل اصلا روابط عمومی ندارند!
عزیزکمالی افزود: اگر روابط عمومی های ادارات فعال نشوند، دامنه اطلاع رسانی اصحاب رسانه دچار مشکل شده و روند اطلاع رسانی فعالیت ها و برنامه ها با سختی هایی مواجه می شود.


صاحب امتیاز و مدیرمسئول ماهنامه کمال امروز ادامه داد: ضرورت دارد ادارات شهرستان آمل نسبت به خبرنگاران و این حرفه اهمیت بیشتری قائل باشند و نگاه ویژه ای نسبت به فعالان رسانه ای داشته باشند نه اینکه برخی ادارات با قوانین سختگیرانه با خبرنگاران برخورد کنند.
وی ادامه داد: طبق قانون و بخشنامه اداره آگهی های معاونت مطبوعاتی و امور اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بخش اعظم آگهی های هر شهرستان برای رسانه های مکتوب همان شهرستان است اما متاسفانه آگهی ها تجمیع شده و به استان می رود و به صورت مساوی تقسیم می گردد که این امر باعث تضییع حق رسانه های شهرستان های برخورداری نظیر آمل می گردد.


صاحب امتیاز و مدیرمسئول پایگاه خبری کمال آنلاین گفت: ما همه ساله در مراسم های تجلیل نسبت به بیان مشکلات و دغدغه های خود می پردازیم اما به باد فراموشی سپرده می شود که از فرماندار ویژه آمل می خواهیم با جدیت پیگیر خواسته های به حق اصحاب رسانه باشند.