استاندار مازندران با بیان اینکه ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه کشاورزی یکی از نیازها، اولویت ها و ضرورت های این بخش است، گفت: تمام تلاش دولت سیزدهم حمایت از بخش کشاورزی و بهره گیری از شرکت های دانش بنیان در راستای خودکفایی محصولات کشاورزی است تا کشور از واردات بی‌نیاز شود. ‎

کمال آنلاین / سید محمود حسینی پور  در آیین نخستین نشا مکانیزه برنج کشور در شهرستان آمل، افزود: تاکید رییس جمهور در سفر اخیرشان به استان مازندران توجه به بخش کشاورزی بوده است و دستور دادند که کشاورزی در این استان در اولویت تمامی مدیران قرار گیرد و در همین راستا اعتبار ویژه ای برای زهکشی اراضی کشاورزی مازندران در نظر گرفته شد.

وی به حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در این آیین اشاره کرد و گفت: حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در مراسم نخستین نشا مکانیزه مازندران نشان از اهمیت دادن به محصول استراتژیکی همچون برنج در دولت انقلابی و مردمی دارد.

استاندار مازندران همچنین به بیانات رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: دستور مقام معظم رهبری در پیام سال نو مبنی بر دانش بنیان کردن تولیدات بویژه بخش کشاورزی حکایت از این دارد که وضعیت فعلی کشاورزی مورد رضایت نیست و باید برای بهتر شدن آن تلاش کرد.

حسینی پور خطاب به وزیر جهاد کشاورزی خواستار حمایت در تجهیزات کشاورزی و تولید بذر دانش بنیان شد و افزود: با وجود اینکه اتفاقات خوبی در تولید بذر دانش بنیان در سازمان جهاد کشاورزی صورت گرفته است اما به دلیل انتظاراتی که مردم از دولت انقلابی دارند باید تلاش مضاعف انجام شود.

وی با بیان اینکه آرزوی ما خودکفایی در تولید برنج است، افزود: اگر ظرفیت های عظیم استان های گیلان و مازندران به شرکت های دانش بنیان پیوند زده شود و با همتی که کشاورزان منطقه دارند این آرزو به زودی محقق خواهد شد و دیگر نیازی به واردات برنج از کشورهای دیگر نخواهد بود.

مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه وضعیت استان در حوزه دانش بنیان متوسط است و در رتبه ۱۳ کشور قرار دارد ادامه داد: تلاش ما این است که با حمایت بانک ها از شرکت های دانش بنیان این رتبه را ارتقا دهیم.

وی افزود: اولویت اصلی ما در حوزه دانش بنیان ها بخش کشاورزی است و از ابتدای سال قرارگاه دانش بنیان در استان تشکیل شده که با تشکیل آن پیوند خوبی بین دانشکاه، جهاد کشاورزی و حوزه اجرایی رقم خورده است.

استاندار همچنین به مشکلات برق رسانی و سوخت کشاورزی در روستاها نیز اشاره کرد و گفت: مشکلات کشاورزان در روستاها توسط فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شناسایی و به استانداری اعلام شود تا مشکلات این قشر زحمتکش برطرف شود.