به نام خدا ، طبق اصل پنجاهم قانون اساسی درجمهوری اسلامی ایران حفاظت محیط زیست که نسل امروز و نسلهای بعد باید درآن حیات اجتماعی روبه رشدی داشته باشند وظیفه عمومی تلقی می گردد.از اینرو فعالیتهای اقتصادی و غیرآن که با آلودگی محیط زیست یا تخریب غیر قابل جبران آن ملازمه پیدا کند ممنوع است ".
بی شک محیط زیست امانتی از جانب خداونددردست ما انسانهاست تاضمن بهره مندی از آن نسلهای بعد نیز ازآن بهره مند گردد.
به فرموده  مقام معظم رهبری، مسئله منابع طبیعی و محیط زیست مسئله درجه دومی نیست و "توسعه برای  پایداری درابعاد مختلف اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی آن باید با ملاحظات زیست محیطی همسو گردد. لذا درراستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همگی  موظقیم از محیط زیست خود حفاظت و صیانت نموده تا محیط زیستی سالم و عاری از تخریب و هرگونه آلودگی داشته باشیم و این امر عزمی جدی را درجهت حفظ و نگهداری از  مواهب زیبای خدادادی می طلبد و این مهم وظیفه همگانی و خانواده بزرگ ایران زمین است .
بدینوسیله اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط بان و تقدیر از محیط بانان جانباز ، فرارسیدن 14 آذر ماه  روز جهانی خاک که با موضوع :(جلوگیری از شوری و افزایش بهره وری )نامگذاری شده است را به تمامی فعالان دراین عرصه تبریک عرض نموده و از زحمات  همکاران این اداره ، تشکلهای مردم نهاد و همیاران که رابط بخش دولتی و مردم میباشند تقدیر و تشکر مینمایم .