آوای کمال /  دکتر احمدعلی رمضانی گفت: بر اساس آمار اعلامیِ دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دو روز گذشته مراجعه کنندگان آملی به ۱۰ مرکز واکسیناسیون این شهرستان، بیش از ۲۰ هزار دُز واکسن کرونا دریافت کردند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل افزود: با افزایش تعداد این مراکز و پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون، تاکنون بیش از ۴۲۳ هزار دُز واکسن (مرحله اول و دوم) به شهروندان آملی تزریق شده است.

دکتر رمضانی گفت: همه گروه‌های هدف واکسیناسیون، درج شده در اطلاعیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل می‌توانند با مراجعه به مراکز مربوطه واکسینه شوند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل از همشهریان آملی که واجد شرایط و در گروه‌های هدف قرار دارند خواست: برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هر چه سریع‌تر نسبت به دریافت واکسن اقدام کنند.


دکتر رمضانی ، وضع پذیرش و بستری بیماران جدید کرونایی در شهرستان آمل را عادی ، باثبات و پایدار اعلام کرد و افزود: چند هفته گذشته ، آمار بیش از هزار و ۳۰۰ پذیرش روزانه بیماران کرونایی در بیمارستان‌های این شهرستان به کمتر از ۸ پذیرش کاهش یافت که امیدواریم این روند با همراهی مردم ادامه یابد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان آمل تصریح کرد: هم اکنون ۳۸ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های این شهرستان بستری بوده که ۱۰ بیمار بدحال به علت شدت عوارض ناشی از این بیماری در بخش‌های مراقبت‌های ویژه شرایط سختی را می‌گذرانند.

دکتررمضانی با بیان اینکه هم اکنون ۳۸ بیمارکرونایی در بیمارستان‌های این شهرستان بستری هستند ، گفت: ۱۰ بیمار بدحال نیز به علت شدت عوارض ناشی ازبیماری کرونا در بخش‌های مراقبت‌های ویژه شرایط سختی را سپری می‌کنند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان آمل با با اشاره به اینکه در شرایط پُرخطر فعلی انجام واکسن برای همه گروه‌های هدف امری اجتناب ناپذیر است بر رعایت همه موارد مربوط به شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک ، رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی و پرهیز از دورهمی‌های تاکید کرد.