استاندار مازندران با مدال آوران مازندرانی کشتی ایران در المپیک ومسابقات جهانی نروژ دیدار کرد.

کمال آنلاین / احمد حسین زادگان در دیدار با خانواده امیرحسین زارع ملی پوش سنگین وزن تیم ملی کشتی آزاد ایران که امام جمعه ، مدیرکل ورزش وجوانان مازندران ، فرماندار ویژه آمل حضور داشتند گفت: نقش آفرینی خانواده کشتی گیران در حمایت، هدایت و پشتیبانی فرزندانشان برای شرکت در مسابقات مختلف ودرخشش فرزندانشان جای قدردانی دارد و به نمایندگی از مردم استان خدمت خانواده محترم این دو قهرمان رسیدیم.


حسین زادگان افزود: در کنار خانواده ها، مربیان سازنده کشتی گیران در شهرستان‌ها بسیار نقش تاثیرگذاری داشتند که قدردان تلاش این عزیزان هستیم.
وی به افتخار آفرینی مازندرانی‌ها در رقابت‌های کشتی المپیک توکیو و جهانی نروژ اشاره کرد و افزود: هم در کشتی آزاد و هم کشتی فرنگی، مازندران همانند ادوار گذشته سهم بالایی در کسب مدال داشت که افتخار بزرگی است.
استاندارمازندران، همچنین از برگزاری مراسم تجلیل از کشتی گیران مدال آور المپیک۲۰۲۰ توکیو و جهانی نروژ، روز جمعه ۲۳ مهر با حضور وزیر ورزش و جوانان در محل استانداری مازندران خبر داد.
حسین زادگان در خصوص ارزش تجلیل از مدال آوران کشتی مازندران نیز افزود: مقرر شد به نفرات کسب کننده مدال‌های طلا، نقره و برنز در بازی‌های المپیک به ترتیب ۵۰، ۳۰ و ۲۰ سکه طلا اهداء شود.


استاندار مازندران همچنین گفت: برای ورزشکارانی که در رقابت‌های جهانی کشتی نروژ هم درخشش داشتند، مقرر شد با همکاری شورای شهر‌های آمل، بابل و جویبار و خیران ورزش دوست جوایزی اهدا خواهد شد.
امیرحسین زارع ملی پوش آملی سنگین وزن کشتی آزاد ایران، که مرداد امسال در المپیک توکیو مدال برنز رقابت‌ها را کسب کرد، هفته گذشته در فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در نروژ با برتری مقابل «گنو پتریاشویلی» قهرمان پرآوازه گرجستانی به به مدال طلا دست یافت تا به طلسم ۳۲ ساله نرسیدن مدال طلا در سنگین وزن پایان دهد.
محمدهادی ساروی ملی پوش آملی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم کشورمان در فینال این وزن در پیکار‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در اسلو با برتری مقابل حریف مجارستانی نخستین مدال طلای تیم ملی در این مسابقه‌ها را کسب کرد.
ساروی مدال برنز المپیک، برنز امید‌های جهان، نقره جام جهانی انفرادی، طلای جوانان جهان و طلای بزرگسالان آسیا را در کارنامه دارد.