مدیر شبکه بهداشت ودرمان آمل، از پلمب قطعی سه تالار پذیرایی عروسی و یک رستوران به علت بی توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی خبر داد.

احمد علی رمضانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در پی تخلف محرز در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر دایر بودن جشن عروسی در سه تالار پذیرایی در این شهرستان با حکم قضائی وباحضور دایره اماکن نیروی انتظامی و کارشناسان شبکه بهداشت پلمب شدند.

وی افزود: این تالارها بدون توجه به شرایط قرمز کرونایی شهرستان آمل، بدون درنظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام به پذیرش وقبول سرویس دهی جشن عروسی کرده بودند که از ادامه فعالیت آنها به صورت موقت جلوگیری شد.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان آمل اضافه کرد: یک رستوان هم به علت بی توجهی به محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا که اقدام به سرویس‌های حضور از مشتریان داشت، با اجرای طرح تشدید نظارت بر اماکن عمومی، مشاغل و اصناف پلمپ شد.

رمضانی تصریح کرد: با وجود تاکید فراوان در خصوص رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، متأسفانه همچنان شاهد قانون شکنی توسط برخی از صاحبان صنوف و شهروندان و به دنبال این رفتارهای غیر مسئولانه شاهد افزایش آمار مبتلایان در سطح شهرستان هستیم.

وی افزود: متأسفانه اکنون هر ۵ بیمارستان آمل اکنون بیش از حد ظرفیت و تخت‌های موجود درمانی باحجم بالای مراجعه کننده مواجه هستند به طوری که شمار مراجعه کننده‌های سرپایی به مراکز درمانی شهرستان از مرز هزارنفر فراتر رفته است.

وی درعین حال به همه همشهریان بر رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی توصیه کرد و یادآورشد: به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند.