کمال آنلاین   به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان امل ؛ دیدار فرماندار با رئیس و کارکنان اداره امور مالیاتی شهرستان امل به مناسبت گرامیداشت هفته مالیات .علیرضاشریعت ضمن عرض تبریک بمناسبت گرامیداشت هفته مالیات گفت: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است مبتنی بر داشته ها و امکانات داخل کشور برای مقابله با فشارها و تحریم هایی که ممکن است  کشور ما را تهدید نماید .

فرماندار شهرستان امل در ادامه سخنان خود به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در شهرستان اشاره نمود و تصریح کرد : شهرستان آمل با داشتن کوه، جنگل، دشت، رودخانه کبیر هراز، قله دماوند و... از ظرفیت بالایی در بحث گردشگری برخوردار است و باید سعی نمائیم تا از این مواهب طبیعی برای توسعه و پیشرفت شهرستان حداکثر استفاده را ببریم .

شریعت ادامه داد: سرمایه انسانی و نیروی انسانی سالم و متعهد و پایبند به نظام یکی از داشته های ما برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور می باشد و باید از افراد و نیروهای پاک دست و کار آمد به نحو احسن به ویژه در جاهایی که به طور مستقیم با مردم سرو کار دارند استفاده نمود .

وی در ادامه به نقش مالیات در توسعه و پیشرفت کشور اشاره نمود و گفت : پرداخت مالیات باعث رشد و پیشرفت کشور می شود و بسیاری از پروژه های ما از محل درآمدهای مالیاتی اجرائی می شود و به عنوان مثال می توان به تخصیص بخشی از مالیات ارزش افزوده در جهت اجرائی نمودن پروژه های روستاهای فاقد دهیاری اشاره نمود .

فرماندار شهرستان آمل در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد : اساساً پرداخت مالیات را می توان به عنوان یک شاخص مهم در جهت توسعه و پیشرفت کشور نام برد .

وی یاد آور گردید : باید با فرهنگ سازی مناسب به مردم نشان دهیم که با پرداخت مالیات چه کمک شایانی به رشد و توسعه کشور می کنند و سعی نمائیم با برنامه ریزی درست فرهنگ پرداخت مالیات را بین مردم نهادینه کنیم.