علیرضا شریعت عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در سالن جلسات فرمانداری شهرستان آمل اظهار داشت: اینکه موارد متعددی از افراد منسوب به جناح‌های مختلف سیاسی و مذهبی این شهرستان وجود داشتند که رد یا تأیید صلاحیت شدند، خلاف واقع است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشت.

آوای کمال / علیرضا شریعت عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران در سالن جلسات فرمانداری شهرستان آمل اظهار داشت: اینکه موارد متعددی از افراد منسوب به جناح‌های مختلف سیاسی و مذهبی این شهرستان وجود داشتند که رد یا تأیید صلاحیت شدند، خلاف واقع است و رد صلاحیت‌ها به هیچ وجه ارتباطی با نگرش و جناح سیاسی افراد نداشت.

وی افزود: آنچه در بررسی‌های صلاحیت‌ها اعضا در هیئت نظارت و هیئت اجرایی شهرستان دیده و گزارش شده، مطابق قانون و برابر درخواست‌هایی که برای صلاحیت افراد در نظر گرفته شده، عمل شده و خارج از این چارچوب نیز با داوطلب خاصی سلیقه‌ای رفتار نشده است.

۵۴ نفر رد صلاحیت نهایی شوراهای شهر در ۶ شهر آمل

فرماندار ویژه شهرستان آمل با بیان اینکه برای ششمین دوره انتخابات شوراها در ۶ شهر در این شهرستان ۲۰۴ نفر نام نویسی کرده بودند، گفت، در مجموع صلاحیت ۷۵ داوطلب در هیأت‌های اجرایی و نظارت رد شده بود، که داوطلبان برای پیگیری و طرح شکایت رد صلاحیت شأن به هیئت نظارت استانی و سپس هیئت نظارت مرکزی ارسال کردند.

شریعت تصریح کرد، درنهایت و بنا بر اعلام اسامی تأیید صلاحیت شده‌ها که در روز ۱۷ خردادماه به فرمانداری شهرستان آمل اعلام شده، از مجموع ۲۰۴ نفر ثبت نام شده درنهایت ۱۵۸ نفر تأیید و ۴۶ نفر رد صلاحیت شدند.

وی اضافه کرد، البته داوطلبان معترض در این مرحله می‌توانند در دو روز مهلت تعیین شده، شکایتشان را به هیأت مرکزی نظارت ارائه دهند.

فرماندار ویژه شهرستان آمل، با تاکید بر اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ باعث تقویت بنیان وحدت ملی و تقویت نظام خواهد شد، گفت، همه به وجود مشکلات و کمبودها در کشور با توجه به شرایط سخت و ظالمانه و یکجانبه تحریم اقتصادی واقف هستیم و این عوامل نباید عاملی برای شرکت نکردن مردم در انتخابات شود.