معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران از آغاز طرح فروش کتاب با ٢٠ درصد تخفیف با عنوان «بهارانه کتاب» همزمان با سراسر کشور، در ١٣ کتابفروشی فعال استان خبر داد .

کمال آنلاین به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد استان مازندران ، معصومه فرجی معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با بیان این خبر گفت : ثبت نام کتابفروشی ها در طرح بهارانه کتاب «١٤٠٠ «از سه شنبه ٤ خرداد شروع و تاسه شنبه ١١ خرداد ماه ادامه دارد .

وی افزود : شروع طرح «بهارانه کتاب» روز دوشنبه ١٧ خردادو پایان طرح دوشنبه ٢٤ خرداد خواهد بود .

فرجی اظهار داشت :معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشیدن به بازار کتاب و ترویج کتابخوانی ،تسهیلاتی را در قالب یارانه خرید کتاب از طریق کتابفروشی های سراسر کشور ،مستقیما به خریداران کتاب پرداخت می کند . وی تصریح کرد : در این طرح ، کتابفروشی هایی که شرایط لازم را دارا باشندپس از ثبت نام در سایت ir.ketab.tarh می توانندکتاب های خود را که با شرایط تعیین شده در طرح مطابقت داشته باشند به مخاطبان عرضه نمایند موسسه خانه کتاب نیز به نمایندگی از معاونت امورفرهنگی مبلغ یارانه خرید کتاب را به کتابفروشی ها پرداخت خواهد کرد .

در ادامه معاون فرهنگی و رسانه ارشاد مازندران شرایط عمومی طرح را بدین شرح اعلام کرد :میزان یارانه خرید برای هر کتاب ٢٠ درصد  ،مدت زمان اجرای طرح بهارانه کتاب ٧ روز ( شروع طرح ١٧ خردادو پایان طرح٢٤ خردادماه خواهد بود) ، حداکثر یارانه اختصاصی هر کتابفروشی و میزان و درصد مشارکت کتابفروشی هادر تخصیص یارانه بر اساس اعتبار کلی طرح ،تعیین و قبل از شروع طرح اعلام خواهد شد .

سقف مجاز خرید برای هر خریدار حد اکثر دومیلیون ریال ،سقف یارانه خرید برای هرخریدار٤٠٠٠٠٠ هزار ریال است و مدت زمان تسویه حساب با کتابفروشی ها عضو طرح یکماه پس از اتمام طرح خواهد بود .

همچنین : کتابفروشی های مشارکت کننده در طرح تا زمان به اتمام رسیدن یارانه اختصاصی ملزم به ارائه تخفیف به مشتریان هستند.

فرجی افزود : تنها کتابفروشی هایی می تواننددر این طرح شرکت کنند که دارای شرایط زیر باشند :

*داشتن پروانه کسب با تاریخ معتبر و مورد تایید مراجع ذیصلاح .

* کتابفروشیهای مشارکت کننده در طرحهای قبلی، برای تایید شرکت در بهارانه کتاب ١٤٠٠ نیاز به ثبتنام مجدد ندارند و کافی است با مراجعه به پنل کاربری خود شرایط شرکت در طرح را تایید و اطلاعات خود را کنترل و ویرایش کنند.

*داشتن رایانه و دسترسی به اینترنت

*نصب پوستر طرح در ورودی و محل قابل رویت فضای کتابفروشی تا پایان بهارانه کتاب ١٤٠٠