رییس دادگستری آمل : نباید حرفی در رسانه ها مطرح شود که مردم نسبت به عملکرد نظام دلسرد شوند و انگیزه ای برای شرکت در انتخابات نداشته باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین ؛ امرالله حضرتی رئیس دادگستری شهرستان آمل در نشست با اصحاب رسانه آمل گفت: کشور ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین انتخابات را دارد و این نشان می دهد که نظر مردم در نظام اسلامی بسیار مهم و تاثیرگذار است.
وی افزود: در امر انتخابات و تبلیغات انتخاباتی و حضور مردم در انتخابات باید وظایف خود را شایسته انجام دهیم.
حضرتی با بیان اینکه خبرنگاران نقش مهمی در حضور مردم در انتخابات دارند، افزود: در حال حاضر آمریکا سعی دارد با ایجاد تحریم و اغتشاشات مردم را نسبت به نظام بدبین کند و مانع از حضور مردم در انتخابات شود و این رسالت خبرنگاران است که با ایجاد فضای انتخاباتی پرشور مردم را به سمت صندوق های رای بکشانند.
رییس دادگستری آمل گفت: نقش دیگر خبرنگاران آگاهی بخشی حقوقی به مردم برای جلوگیری از تخلفات انتخاباتی و همچنین افزایش آگاهی برای انتخاب اصلح تر است.
حضرتی بدترین نوع استدلال کاندیداها برای پیروزی در انتخابات را تخریب دیگری دانست و افزود: کاندیداها نباید در صدد تخریب رقیب بر بیایند بلکه باید افراد داوطلب به جای تخریب دیگری به بیان توانایی ها و عملکرد خود بپردازند تا مردم با آگاهی انتخاب کنند.
 
رییس دادگستری آمل با بیان اینکه تخریب کاندیداها حرام و جرم است نباید به هیچ وجه صورت گیرد گفت: در حال حاضر همه از سختی ها اطلاع داریم و مهم این است که در همین سختی ها وحدت حفظ شود.
وی با بیان اینکه انتقاد سازنده بسیار مهم و تاثیرگذار است افزود: نباید حرفی در رسانه ها مطرح شود که مردم نسبت به عملکرد نظام دلسرد شوند و انگیزه ای برای شرکت در انتخابات نداشته باشند.

با اعلام انتخاب قاضی ویژه انتخابات و دادیار دادسرا برای رسیدگی به شکایات و تخلفات در شهرستان آمل، خاطرنشان کرد: ستاد پیشگیری انتخابات برای رسیدگی نیست بلکه رسیدگی به جرایم در مرحله آخر جای دارد.
حضرتی با بیان اینکه در زمینه جرایم انتخاباتی باید به مردم اطلاع‌رسانی شود تا دچار مشکلات نشوند، یادآور شد: جرایم انتخابات زیاد نیست و به قبل، دوره تبلیغات، زمان، بعد برگزاری و روز انتخابات بازمی‌گردد و باید جرایم انتخاباتی به مردم اطلاع داده شود و مردم با آگاهی از جرایم دوری کنند.