کمال انلاین ؛ مدیرکل امور شهری استانداری مازندران با اشاره به اینکه توسعه متوازن درآمدی در شهرداری‌های استان باید ایجاد شود گفت: برنامه جامع توسعه شهرداری‌های مازندران تدوین می‌شود.

سید محمد محمدی تاکامی اظهارداشت: مازندران پاک یکی از اولویت‌های مهم شهرداری‌ها بوده که به صورت گسترده دنبال می‌کنیم و در این زمینه طرح یک ساله طبق جدول زمان بندی تعیین و به زودی توسط استاندار ابلاغ می‌شود.

وی افزود: دربحث رفت و روب، پاکیزه کردن شهر، کمربندی‌ها، سواحل و پارک‌های جنگلی که شهرداری‌ها متولی آن هستند شهرداری‌ها پیگیری کنند که باید همه مشارکت داشته باشند تا مازندرانی پاک و نظیف داشته باشیم.

محمدی بیان کرد: درحوزه پسماند تصفیه شیرابه ساری امسال اقداماتی انجام و همچنین زباله‌ سوز نوشهر و ساری جلسات به صورت هفتگی برگزار می‌شود تا طبق جدول زمان‌بندی تا پایان سال روند ساخت آن با سرعت بیشتری باشد تا به مرحله سوزاندن زباله و سپس تولید برق برسد.

وی افزود: کارخانه ‌های کمپوست بابل، بهشهر و تنکابن تا حدودی راه اندازی شده اما برای ادامه فعالیت نیاز به تکمیل دارند که اعتبار به آن اختصاص یافت و کمپوست قائم‌شهر و نور که نیمه‌کاره بود با سرمایه‌گذار به توافق رسیدیم و کمپوست آمل نیز به دنبال جانمایی مرکز دفن را جابجا و باید یکی از نقاط را انتخاب کنیم.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری مازندران در زمینه افزایش منابع درآمدی شهرداری‌های استان، گفت: در بحث سرمایه‌گذاری نیز تسهیلات خوبی در نظر گرفته شد که اگر طرح توجیه اقتصادی داشته و بتواند شهرداری‌ها را به درآمد پاک و پایدار برساند کمک می‌کنیم تا زمینه درآمدی شهرداری‌ها افزایش یابد.

محمدی تاکامی بیان کرد: بحث برنامه استراتژیک و راهبردی شهرداری‌ها  را دنبال می‌کنیم و برنامه پنج و ده ساله برای شهرداری‌های استان باید تدوین تا بر اساس برنامه ببتوانند در بلندمدت چه جایگاهی در شهر و استان ایجاد کنند.

به گزارش تسنیم؛ وی با اشاره به اهمیت آموزش و آشنایی با قوانین گفت: برای آشنایی بیشتر شوراها با آئین نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین امسال کلاس‌های آموزشی برای آنان برگزار می‌شود.