کمال آنلاین  به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری بابل، سید مرتضی حسینی مدیر فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بابل از برگزاری نهمین دوره جشنواره ملی بهار نارنج از چهارم تا هشتم اردیبهشت ماه سال جاری در گلستان نوشیروانی خبرداد.

سید مرتضی حسینی افزود: با تاکید شهردار محترم در برگزاری مطلوب جشنواره نظر به مناسبتهای پیش رو مقرر گردید، در فضای عطرآگین میلاد حضرت ولیعصر(عج) نهمین دوره این جشنواره در گلستان نوشیروانی برگزار گردد که متناسب با اخبار هواشناسی و احتمال بارش باران این جشن با یک هفته تاخیر از چهارم لغایت هشتم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و سیل های اخیر به دستور شهردار محترم مقرر گردید، علیرغم افزایش سرسام آور قیمتها این جشنواره با حداقل هزینه ممکن در مقایسه با ادوار گذشته و با مشارکت بخش خصوصی و جذب اسپانسر برگزار گردد تا ظرفیت مطلوب ایجاد شده جشنواره برای شهر بابل صیانت گردد.

مدیر فرهنگی ورزشی اجتماعی گفت: جشنواره ملی بهار نارنج فرصتی برای همدلی و ایجاد نشاط و تعاون در شهر بابل است و رویکرد این جشنواره را توجه به آیین و رسوم بومی و حفظ و حراست از درختان ارزشمند نارنج و توجه و تاکید بیشتر بر ضرورت پرداختن به سرمایه گذاری بر روی آن برشمرد.

وی در ادامه افزود: شهرداری بابل همواره در کنار مردم آسیب دیده سیل زده در مناطق مختلف، بویژه شهرهای همجوار بوده و خواهد بود و با تغییر ساختارهایی که در واحدهای مختلف اداری ایجاد نموده به شدت خود را ملزم به رعایت انضباط اقتصادی و پرهیز از هزینه کردهای کاذب می داند اما با توجه به شرایط عمومی کشور و ضرورت توجه به ایجاد نشاط و شادابی در بین مردم و از سوی دیگر توجه به ساختارهای هدفمند ظرفیت اقتصادی و پیام مقام معظم رهبری در سال رونق تولید با همفکری صورت پذیرفته با شورای اسلامی شهر بابل تشخیص داد؛ ظرفیت نهمین دوره این جشنواره همزمان با روزها و اعیاد شعبانیه در بابل حفظ شود و با توجه به صرفه جویی صورت پذیرفته دلیلی برای عدم برگزاری این جشنواره احساس نشد.

سيدمرتضی حسینی در پایان اشاره نمود، ظرفیت جشنواره ملی بهار نارنج فرصت مغتنمی برای مشارکت و همدلی در جهت کمک به مردم آسیب دیده از سیل باشد و زمینه ای برای فرهنگ دوستی و محبت ایجاد نماید.