به گزارش اداره‌‌اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، «عسکری نیکزاد» در جلسه هم‌اندیشی با مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌ها  و مناطق درگیر سیل، گفت: علیرغم این‌که باران، رحمت خداست  و نباید گله و شکایتی کرد اما حقیقت تلخی است که باران شدید و سیلاب موجب شد برخی هموطنان  آسیب جدی ببینند و هم استانی‌های ما همانند برخی استان‌های غرب و جنوب غرب، گرفتار سیل شدند  و شرایط سختی را تجربه کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: برابرِ آماری که کارشناسان ارائه کردند این حجم از بارش و سیلاب، در سیصد سال گذشته بی‌سابقه بوده است و بنابر نظر مدیرکل آب منطقه‌ای استان، اگر تمام رودخانه‌ها و نهرها شرایط ایده‌آل داشتند، باز هم این حجم آب، دو برابر ظرفیت رودخانه‌ها بود.

وی با بیان اینکه بیشترین خسارت سیل به شهرستان سیمرغ وارد شد افزود: نمی‌شود رویداد‌هایی چون سیل و زلزله را حمل بر سهل‌انگاری مردم یا کوتاهی مدیران کرد، هرچند تعرض به حریم رودخانه‌ها و جنگل‌زدایی را نیز نباید نادیده گرفت.

نیکزاد با اشاره به اینکه همه ارگان‌ها، نیروهای نظامی و انتظامی برای کمک به مردم سیل‌زده آمدند گفت: از سپاه و بسیج تشکر می‌کنم از این‌که هوشمندانه و دقیق شرایط را کنترل کردند و  تمامی امکانات خود را در اختیار مردم آسیب‌دیده  قرار دادند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه  تمام مسئولان از قبیل استاندار، فرمانداران، مدیران دستگاه‌ها از نخستین ساعات  وقوع حادثه، برای کمک آمدند حتی بخش خصوصی نیز با تمام امکانات در محل حاضر شد، افزود: حضور مدیران در مناطق سیل‌زده  اقدامی عملی در جهت هم‌دردی با مردم بود و  موجب شد تحمل این شرایط برای خانواده‌های آسیب‌دیده، آسان‌تر باشد.

نیکزاد در پایان به مشکلات مدارسِ سیل‌زده اشاره کرد و گفت:  آب‌گرفتگی و رسوب گل و لای در حیاط، مشکل عمده در این مدارس اعلام شده است، بنابراین  زیبا‌سازی و راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی مدارس آسیب‌دیده در اولویت قرار دارد.