کمال آنلاین ، به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، عباسعلی زارع صبح امروز در جلسه کارگروه مشترک استانی ادارات کل ثبت اسناد و اوقاف مازندران اظهار کرد: فرهنگ وقف ریشه در مسائل اعتقادی دارد و اولین واقفان نیز ائمه اطهار (ع) بودند که مسلمانان با پیروی از امامان معصوم بخشی از اموال خود را وقف کردند.
وی با بیان اینکه واقفان خیراندیش برای توسعه علمی، آموزشی، کمک به نیازمندان، ایتام و برای عزاداری شهادت امام حسین(ع) وقف کردند، افزود: واقفان نگاه بلندی به مسائل اعتقادی داشتند و باید تلاش کنیم نیات موقوفات زنده و پویا باشد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با اشاره به اینکه در گذشته برخی افراد سودجو به املاک و زمین‌های وقفی دست درازی کردند، تصریح کرد: طبق فرمایشات امام راحل موقوفات باید به اصل خود برگردند و در این راستا اوقاف و ثبت با یکدیگر همکاری می‌کنند.
زارع خاطرنشان کرد: در راستای تفاهم‌نامه مشترک بین سازمان اوقاف و سازمان ثبت اسناد تثبیت مالکیت موقوفات مازندران یکی از برنامه‌های اداره ثبت اسناد استان به‌شمار می‌رود و همکاران ما در شهرستان‌ها سنددار کردن اراضی وقفی را با توجه به وقف‌نامه و مستندات موقوفات با جدیت دنبال می‌کنند.
وی از افزایش صدور سند مالکیت اراضی وقفی در مازندران خبر داد و گفت: طی سال جاری ۲۳۴ میلیون مترمربع از عرصه‌های وقفی در مازندران سنددار شدند.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: در تلاش هستیم با تعامل و تلاش بیشتر تمامی اراضی موقوفات استان مازندران دارای سند مالکیت شوند.