کمال آنلاین ؛ به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» مهم‌ترین هدف خود از سفر به منطقه بلده را بازدید از مدارس شبانه روزی دانسته و خطاب به دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه متوسطه اول شهید ناطق نوری گفت: بسیار خوشحالم که امروز در جمع شما نونهالان عزیز هستم، خواسته‌هایتان را به دیده منت می‌نهم و تا حد ممکن در برآورده کردن آنها سعی می‌کنم.

وی ضمن قول مساعد جهت تأمین هزینه کرایه سرویس دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی، اظهار کرد: دانش‌آموزان بلده از هوش بالایی برخوردارند و در مورد موضوع هدایت تحصیلی حرف اول را می زنند. شما دانش‌آموزان سعی کنید یکی از برنامه‌هایتان برای آینده، خدمت به منطقه خودتان باشد. دانشگاه فرهنگیان و رشته‌ی دبیری را در اولویت انتخاب رشته‌تان قرار دهید تا در منطقه خودتان ماندگار شوید.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: سن شما عزیزان، بهترین سن برای تعیین اهداف و آرمان های زندگیتان است. از نعمت تندرستی استفاده کنید و تا می‌توانید برای آینده زندگی خود گام های بلند بردارید. آرزوهای بزرگ در سر داشته باشید تا به جایگاه بزرگ نیز دست یابید.

نیکزاد ادامه داد: تصور کنید یک دوره از عمرتان سپری شده و شما از آن عمر استفاده بهینه نبردید. اینک مجالی دوباره به شما داده شده تا هر لحظه از عمرتان را به نحو مطلوب بگذرانید. سعی کنید با افراد بلند نظر و با همت و پشتکار قوی مشورت کنید. زیرا که این افراد شما را نیز همچون خودشان در مسیر نیل به اهداف بلندپایه حمایت و تشویق می کنند.

او چنین بیان کرد: بهترین مشاور شما، پدر و مادرتان و البته از آنها موثرتر اولیای مدرسه و معلمان شما در مدرسه هستند. زیرا که پدر و مادر با حس دلسوزانه و معلمانتان با حسی واقع‌بینانه در مسیر رسیدن به بهترین اهداف و آینده‌ای درخشان در کنارتان قرار دارند.

معاون متوسطه آموزش‌وپرورش مازندران نیز در این دیدارها خطاب به دانش‌آموزان گفت: رعایت بهداشت فردی را فراموش نکنید به‌ویژه که در محیطی عمومی زندگی می‌کنید، اهمیت این مسئله دوچندان می شود. برای ساختن آینده مطلوبتان از همین روزها شروع کنید تا در آینده فرد موثری برای خود، خانوده خود شوید و از همه مهم‌تر در راه خدمت به خلق خدا قرار بگیرید.

«اسفندیار نظری» افزود: اگر این هدف را در سر داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، بخشی از زحمات پدر و مادرتان را پاسخ داده‌اید و برای این آرمان کوتاهی نکنید زیرا که لبخند پدر و مادر، لبخند خداست. در حال حاظر به عنوان اولین و مهمترین هدف، موفقیت در کنکور را مدنظر قرار دهید که برای دستیابی به موفقیت در کنکور، کتاب‌های بنیاد علوی را به صورت رایگان در اختیارتان قرار می دهیم.

این مسئول اظهار کرد: ثبت نام شما عزیزان نیز در هردو مرحله از آزمون های پیشرفت تحصیلی، رایگان است. انتظار ما از شما این است که در رسیدن به موفقیت های درسی و کنکور از هیچ تلاشی دریغ نکنید و باعث سرافرازی خود و منطقه خودتان شوید.

شایان ذکر است مدیرکل آموزش و پرورش از دبیرستان دخترانه متوسطه دوم زینبیه، دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه متوسطه اول شیخ فضل‌الله نوری، دبیرستان پسرانه متوسطه دوم شیخ سلطان احمدی و دبیرستان دخترانه شهید ناطق نوری بازدید کرده و از نزدیک در جریان مشکلات دانش‌آموزان و کارکنان مدرسه قرار گرفت. نیکزاد همچنین سالن پرورش قارچ دبیرستان شهید ناطق نوری را افتتاح کرد.