برخی با تطهیر فتنه ۸۸ سعی در زیر سوال بردن نظام اسلامی در مسئله حصر را دارند

امام جمعه آمل:

شرایط امروز کشور نتیجه کم توجهی به منویات رهبری است

 

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در همایش فعالان رسانه شهرستان آمل که با عنوان بصیرت در رسانه و به همت کانون بسیج رسانه شهرستان آمل در سپاه ناحیه آمل برگزار شد اظهارداشت: مردم مطالباتی دارند و به حق است که می توانیم دست در دست هم دهیم و مشکلات موجود را حل کنیم که باید از فرصت به وجود آمده استفاده کرده و مردم را ببینیم.

وی تصریح کرد: در انتخابات حرف هایی زده شد که همه باید درخصوص آن جوابگو باشند که ضرورت دارد اتفاقات این روزهای کشور جدی گرفته شود.

امام جمعه آمل با بیان این که ضرورت دارد شرایط لازم برای بهبود وضعیت جوانان فراهم شود، گفت: وظیفه نظام است که اماکن ورزشی را در اختیار جوانان قرار دهد اما در این شهرستان حتی یک مکان ورزشی نداریم که به صورت رایگان در اختیار جوانان باشد و حتی برای ورود و بازدید از موزه ها نیز باید هزینه پرداخت کنند.

حجت الاسلام مرتضوی افزود: مطالبات جوانان را ندیدیم و نمی بینیم که نیاز است خواسته های نسل جوان جامعه به شکل ها و نگاههای مختلف برآورده شود که ضرورتی اساسی است.

وی با بیان این که شرایط امروز کشور نتیجه کم توجهی به منویات رهبری است، ادامه داد: مقام معظم رهبری در چند سال اخیر به موضوع اشتغال، امنیت، توسعه و اقتصاد توجه ویژه ای داشتند که اگر در راستای عملی کردن منویات رهبری گام برمی داشتیم شاهد اتفاقات کنونی نبودیم.

امام جمعه آمل با اشاره به این که امنیت و آرامش ایران اسلامی در دنیا مثال زدنی است، گفت: امروز باید مطالبات موجود با عقل و منطق بیان شود تا به خواسته های خود برسیم و مدیران امر از حرف زدن دست برداشته و گام های عملی برای بهبود وضعیت معیشت مردم و مطالبات جامعه بردارند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که رسالت اصحاب رسانه در مسیر بیان حقایق و واقعیت ها است، بیان داشت: اصل انقلاب اسلامی بر مبنای خدمت به مردم بوده است که ضرورت دارد گام های عملی شایسته ای در این مسیر برداشته شود.

وی اظهارداشت: امروز بانکها و مووسسات مالی بزرگترین خیانت را به مردم می کنند و چرا دولت نباید برخورد لازم را داشته باشد که همین امور سبب نارضایتی مردمی می شود.

حجت الاسلام حسین محمدیان امیری، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه آمل در این همایش گفت: رسانه ها باید رسا بوده و کار آنها در مسیر بیان حقایق باشد که می توانند اثرگذاری بسیاری داشته باشند.

وی با بیان این که بصیرت رسانه ها باید آنقدر بالا باشد تا بصیرت آفرین برای آحاد جامعه باشند، گفت: امروز فضای مجازی تبدیل به فضای حقیقی شد که اثر عمیقی بر جان ها دارد و تکالیف در این حوزه زیاد است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام محمدیان امیری افزود: ضرورت دارد رسانه های بسیجی در دفاع از نظام ولایی و حمایت از بیانات رهبری، بسیجی وار ورود کنند که امید می رود که ما این تکلیف سنگین خود را به سرمنزل مقصود برسانیم.

حسن افشار، رییس سازمان بسیج رسانه مازندران در این همایش گفت: نیاز است اصحاب رسانه در مسیر منویات امام و رهبری گام بردارند که می فرمایند تفکر انقلابی زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

وی با اشاره به این که رسانه انقلابی در مسیر رسالتها و آرمان های انقلاب اسلامی گام بردارد، تصریح کرد: کمک برای تربیت انسان رسانه ای باید مورد توجه قرار گیرد که اصحاب رسانه دیدبان مبانی انقلاب هستند.

افشار ادامه داد: جبهه رسانه ای انقلاب اسلامی باید تشکیل شود که هدف نهایی برای کمک به مهندسی افکار مردم است تا نگذاریم دشمنان نقش آفرینی کنند که نیاز می رود اصحاب رسانه به دنبال تصرف افکار مردم باشند.

گفتنی است؛ در این همایش از خانواده شهید یوسف قناعت شهید شاخص کانون بسیج رسانه شهرستان آمل، علیرضا عزیزکمالی از گروه رسانه ای کمال و فاطمه شفیع زاده فعال رسانه ای قدردانی به عمل آمد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
حجت الاسلام و المسلمین رضایی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان رامسر با گرامیداشت یاد و خاطره حماسه نهم دی ماه اظهار کرد: نهم دی برگ زرینی بود و خط بطلانی شد بر تفکراتی که فکر باطل داشتند و در این بین این مردم  بودند که پای ارزش های انقلاب ایستادند.
 
وی با بیان اینکه در حوادث فتنه گون ۸۸، فتنه گران و عوامل خودفروخته آنان انواع جنایت ها را انجام دادند افزود: نه دی روز خروش مردم انقلابی و تجلی بصیرت مردم بود.
 
امام جمعه رامسر بیان کرد: با وجود اینکه رهبری بیان می کردند که اعتراضات را از راه قانونی دنبال کنید ولی برخی ها تمکین نکردند و این باعث شد که برخی منافقین و خود فروخته های داخلی علیه نظام و مردم اغتشاش کنند.
 
وی تصریح کرد: وقتی به مقدسات دینی مردم در روز عاشورا اهانت شد و به پرچم سید الشهدا اهانت شد، رگ غیرت مردم به جوش آمد که در تاریخ انقلاب سابقه نداشت.
 
وی با بیان اینکه نهم دی چند پیام مهم برای همه داشت  یادآور شد: وقتی چوب خط صبر مردم به سر آمد، حماسه نهم دی سال 88 خلق شد و باید گفت نه دی روز مربندی صحیح جریان انقلابی و غیر انقلابی بود.
 
حجت الاسلام رضایی با اشاره به اینکه ما در انقلاب اسلامی اصولگرا و اصلاح طلبی نداریم اظهار کرد: هرچند این عناوین در ذات انقلاب اسلامی وجود دارد اما این طیف بندی ها، دود را به چشم مردم می برد و نتیجه آن آسیب به مردم می شود.
 
وی با بیان اینکه صف بندی ها باید در قالب انقلابی و غیر انقلابی جای بگیرد گفت: انقلاب برای خود تنها یک گفتمان و تراز و روایت گر دارد که آن کسی نیست جر رهبر معظم انقلاب اسلامی که من به همه جریانات عرص می کنم که مساله فتنه کاملا شفاف و روشن است.
 
وی تصریح کرد: همه باید تکلیف خود را روشن کنند زیرا شاخص های های انقلابی گری فقط نگاه به رهبری انقلاب است و باید پشت رهبری حرکت کنند.
 
امام جمعه رامسر بیان کرد: چرا برخی اسم فتنه را نمی آورند در حالی که دنیا این را فهمید ولی برخی نمی خواهند متوجه بشوند
 
وی اظهار کرد: وقتی از مجاری غیر قانونی اعتراضات دنبال می شود مردم ضرر می کنند و در این بین برخی از راه غیر قانونی مردم را تحریک کردند و به دنبال براندازی بودند
 
وی یادآور شد: صف بندی کاملا مشخص است و ما هر گونه تشریح مبانی انقلاب که مقابل خط رهبری باشد را محکوم می کنیم.
 
حجت الاسلام رضایی گفت: 30 سال مقام معظم رهبری این سکان را در اختیار دارند و دوست و دشمن به مدیریت خوب ایشان اعتراف کردند.
 
وی با اشاره به اینکه آغوش انقلاب اسلامی همواره باز است خاطر نشان کرد:  اگر کسی به انحراف رفته است آغوش انقلاب برای توبه و اظهار ندامت باز است ولی اگر کسی با بی بی سی هم صدا است، مردم ما ثابت کرده اند که در مقابل آنان ایستاده اند. 
 
وی تصریح کرد: جریان فتنه یک جریان خاموش نیست و هرگز در طول تاریخ اسلام و انقلاب برای کسانی که فتنه کردند، تمام نشدنی است و فتنه آتشی در زیر خاکستر است
 
امام جمعه رامسر با بیان اینکه امروز بیشتر از هر دورانی به هوشیاری نیاز داریم تاکید کرد: باید ببینیم امروز چع کسانی نا رضایتی عمومی را دامن می زنند، ما نباید بگذاریم فتنه ای مانند سال ۸۸ بیاید و ۸ ماه کشور را برهم بزند بلکه یاید فتنه های دشمنان را در نطفه خفه کرد.
 
وی با اشاره به اینکه امروز عده ای در حال تزریق ناامیدی و وجود فساد در جامعه هستند افزود: وظیفه ما این است که  روشنگری کنیم زیرا جریان اصیل انقلابی بر گرفته از اندیشه های امام و اسلام است و نباید بگداریم این آب زلال گل آلود شود.
 
وی با اشاره به مسئله برخورد نظام با فتنه گران تصریح کرد: بعضی ها با کد غلط و خلط مبحث حرکات مشمئز کننده فتنه ۸۸ را می خواهند تطهیر کنند.
 
حجت الاسلام رضایی در همین زمینه افزود: برخی میگویند چرا سران فتنه حصر هستند؟ باید در جواب گفت محصوری سران فتنه یک سال بعد از فتنه انجام شد و صرفا ارتباطی با انتخابات ندارد.
 
وی گفت: حصر با نظر شورای عالی امنیت ملی و به دلیل  اقدام علیه امنیت ملی در موضوعی خارج از انتخابات تصویب و اجرا شد.
 
امام جمعه رامسر در پایان گفت: نهم دی روز برهم زدن تمام معادلات پیچیده دشمنان ما بود و این معادلات مسیر انقلاب را روشن کرد و چیز مبهمی در این بین باقی نماند.