به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین  از محمود آباد/ یحیی یوسف‌پور در جلسه شورای اداری شهرستان محمودآباد که با حضور علی اسماعیلی نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ذیربط در سالن بخشداری مرکزی برگزار شد، اظهار داشت: یک‌هزار و ۳۷۲ نفر باید امسال در محمودآباد اشتغال پیدا کرده و تاکنون بعضی از دستگاه‌ها ۵۰ درصد فعالیت را داشته و ۵۰ درصد دیگر باید تحقق پیدا کند.

یوسف پور با اشاره به تخصیص اعتبار ۱.۵ میلیارد دلاری مربوط به مباحث اشتغال در روستاها، گفت: این اعتبار برای شتاب‌دهی به بحث اشتغال روستاها بوده و مهمترین ویژگی‌ های آن سود ۶درصدی، یک‌سال تنفس و ۶ سال دوره باز پرداخت است.

وی ادامه داد: دهیاران و کارآفرینان در روستاها باید تلاش کنند تا از این میزان اعتبار نهایت استفاده شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد بیان داشت: یکی از مباحث مهم دولت در سال جدید بحث سامانه بهین‌یاب و بسته رونق تولید بوده که سهم شهرستان محمودآباد ۲۲ هزار میلیارد تومان است .

وی افزود: این اعتبار با توجه به ثبت‌نام افراد در دستگاه‌های مختلف نیازسنجی می شود.

فرماندار محمودآباد گفت: با توجه به اینکه در بخش صنایع ۲۷ شرکت در بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۷ شرکت ثبت شده تأیید و تاکنون ۱۸ میلیارد تومان دریافت شده است.

وی خاطر نشان کرد: اداره جهاد کشاورزی تاکنون ۹۳ شرکت ثبت و ۶۲ شرکت مورد تأیید و ۲۲ میلیارد و ۶۶ میلیون تومان تایید، اداره بهزیستی شهرستان ۹۹۵ میلیون تومان اعتبار در زمینه اشتغال‌زایی افراد تحت پوشش بهزیستی بوده و ۵۸ نفر به بانک معرفی و ۵۲۵ میلیون تومان پرداخت شده است.