امام‌ جمعه رامسر گفت: امروزه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی برای انتفاع بیشتر خود از حق کارگر می‌گذرند که خیانتی به این قشر زحمتکش است و دولت باید خارج از صحبت و سخن، حمایت جدی داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدجعفر رضایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک عید مبعث و عید آغاز حرکت عظیم الهی توسط پیامبر برای نجات بشریت، اظهار کرد: پنجم اردیبهشت سالروز شکست نظامیان آمریکا در حمله به ایران در طبس بود که این روز تجدید خاطره واقعه پرافتخار طبس است که طبیعت سبب شکست دشمن شد.

وی با اشاره به آغاز ماه شعبان، ماه خودسازی و مقدمه رمضان، اعیاد شعبانیه، ولادت امامان، روز پاسدار، جانباز را به پاسداران، جانبازان و مردم تبریک گفت.

امام‌ جمعه رامسر با اشاره به 11 اردیبهشت، روز کار و کارگر و تبریک این روز، خاطرنشان کرد: در بخش اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی‌سازی مراکز صنعتی و تولیدی شاهدیم که حقوق حقه قشر زحمتکش کارگر نادیده گرفته شده و می‌طلبد که دولت در کنار واگذاری‌ها، دستگاه‌های نظارتی را هم فعال کند.

این مسؤول افزود: امروزه بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی برای انتفاع بیشتر خود از حق کارگر می‌گذرند که خیانتی به این قشر زحمتکش است و دولت باید خارج از صحبت و سخن، حمایت جدی داشته باشد.

رضایی به جامعه کارگران گفت: قطعاً ایثار، ازخودگذشتگی و مقاومت شما از نظر پروردگار دور نیست و روزی را شاهد خواهیم بود که به حق مسلم و مزایای مکفی خود می‌رسید.

وی به دستگاه‌های دولتی که در ملزم کردن کارفرمایان و رعایت کردن قانون و حق شهروندی نقش دارند توصیه کرد که در کنار مجلس به صورت جدی نظارت داشته باشند و راه دور زدن قانون را برای افراد سودجو ببندند.

خطیب نماز جمعه رامسر با اشاره به 12 اردیبهشت و روز معلم، ضمن تبریک این روز و بیان اینکه قدر دانستن جایگاه تعلیم و تعلم و ارتقای این جایگاه وظیفه هر کسی است، تصریح کرد: در بسیاری از کشورها بالاترین امتیازها و حقوق برای قشر معلم است اما در کشور ما معلمان زحمت‌کش به‌دنبال شغل دوم و حتی شغلی که اعتماد اجتماعی پایین برخوردار است، اما چرا باید اینگونه باشد؟

این مسؤول به 9 اردیبهشت و روز شوراها اشاره کرد و ضمن تبریک این روز و باتوجه به در پیش بودن انتخابات شوراها، گفت: شورا در قانون اساسی به عنوان میثاق بوده و تجلی اراده مردم است و افرادی که وارد شورا می‌شوند، در مرحله نخست باید این جایگاه را برای خود مشخص کرده و عمیقاً به آن معتقد شوند.

رضایی با تأکید بر اینکه شورا باید به مردم متکی بوده و محلی برای خدمت مستقیم و بی‌واسطه به مردم است، اظهار کرد: افراد درون شورا عمدتا دارای دو شغل بوده و از ظرفیت‌های شورا برای پربار کردن شغل خود استفاده می‌کنند، در صورتی که نباید اینگونه باشد.

وی دلیل و ایراد این‌گونه موارد را عدم انتخاب درست دانست و به مردم گفت: اگر در وضع و اجرای آیین‌نامه‌ها، دستورالعمل‌ها و قوانین به خواسته خود نمی‌رسید به دلیل انتخاب نادرست است، در صورتی که انتخابات باید هوشمندانه، بدون غرض و تعصب و با دقت کامل انجام شود تا بتوان انتخاب شایسته و درستی داشت./فارس