شهرک مسکونی ۱۴۴ واحدی آفمان در آمل افتتاح وبه بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین  : همزمان با دهه فجر و با حضور استاندار مازندران، امام جمعه آمل، نماینده مردم آمل در مجلس، فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه آمل، شهردار و اعضای شورای شهر ، روسای ادارات، انبوه سازان ، مهندسین و دیگر مهمانان، پروژه شهرک مسكوني ١٤٤ واحدي آفمان افتتاح و به بهره برداری رسید.

مهندس عزت الله توکل ضمن خیرمقدم به مهمانان گفت: این پروژه در سال 1391 با مشارکت اداره کل راه و شهرسازی و بانک مسکن در زمینی به مساحت 7631 متر مربع احداث گردید که حدود 38 درصد از آن به مساحت 2918 متر مربع به فضای مسکونی، 25 درصد فضای سبز و 37 درصد راههای دسترسی اختصاص یافته است.

وی افزود: ساختمانهای مسکونی پروژه در 12 بلوک ، که هر بلوک 6 طبقه روی پیلوت و هر  طبقه دو واحد جمعا به تعداد 144 واحد به مساحت های 105، 90 و 127 متری می باشد ؛ هر بلوک دارای آسانسور و راه پله مجزا و هر واحد دارای پارکینگ و انبار اختصاصی می باشد.

مهندس توکل یادآورشد: در طی مراحل ساخت پروژه سعی شد از فناورهای نوین ساختمانی که مورد تائید وزارت راه و شهرسازی است در جهت افزایش کیفیت و پایداری ساختمان استفاده شود.

وی عنوان داشت: سرمایه گذاری پروژه بالغ بر 115 میلیارد ریال می باشد که از این میزان حدود 43 میلیارد ریال درقالب تسهیلات مسکن مهر با بهره 4 درصد توسط بانک مسکن اختصاص یافته است.

وی همچنین با اشاره به تامین سرانه های مورد نیاز از قبیل آموزشی، ورزشی، مذهبی و دیگر امور  با توجه به محل قرارگیری پروژه در شهر افزود: از مهمترین نکات در نظر گرفته شده در طراحی سایت این پروژه، فاصله مناسب بین دو بلوک بوده به طوری که هم بحث اشرافیت را از بین می برد و هم از لحاظ تامین نور، حتی طبقات اول ساختمان ها نیز در طول روز کاملاً از آفتاب بهره مند می باشند.

مهندس توکل در پایان از عزیزانی که در این راه با تمام وجود همراه شان بودند خصوصاً از بذل محبت و همفکری و همکاری مهندس منفرد فرماندار ویژه آمل، مهندس امیر سلیمانی شهردار آمل ، مدیریت بانک مسکن استان مازندران و معاونت اجرایی ايشان ، مهندس رمضانی مدیریت راه وشهرسازی،  حاج آقای روشنایی ریاست اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و مسئولین اداراتی که در رسانیدن بموقع تاسیسات زیربنایی پروژه نقش سازنده ای داشتند تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران با تقدیر و تشکراز همت والای مهندس توکل  در ساخت این مجموعه زیبا گفت: تلاش مهندس توکل قابل تحسین می باشد که توانستند این مجموعه بسیار ارزشمند را برای کسانی که در مسکن مهر ثبت نام کردند احداث کنند و  هر کسی که در این مکان حضور پیدا کرد واقعا تحسین از عملکرد ایشان دارند.

وی افزود: در استان مازندران حدود 54 هزار مسکن مهر مشخص شد که در روستاهای که کمتر از 25 هزارخانوار بوده حدود 16 هزار واحد و مابقی در شهر که در روستاها به نمایندگی بنیاد مسکن و در شهر به نمایندگی راه و شهرسازی اقدام می شود.

استاندار مازندران ادامه داد: خوشبختانه تاکنون در ارتباط با مسکن مهر در روستاهای مازندران توسط بنیاد مسکن 98 درصد به اتمام رسیده است.

در پایان سند و کلید یکی از واحدهای شهرک آفمان به زوج جوانی اهدا شد.