ایجاد هجمه های هدایت شده برای ضربه به صنعت مرغ کشور / ضرورت تقویت نقش بیمه در جبران خسارت بحران +عکس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال آنلاین : امیر میران آملی، نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران که در دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی شهرستان آمل برگزار شد اظهارداشت: تنها 2 تا 5 درصد از باغات استان مازندران بیمه هستند که نشان می دهد بیمه درست عمل نکرده است و اگر درست عمل شود در مواقع بحران می تواند اثرگذار باشد.

وی اظهارداشت: هر ساله شاهد حوادث مترقبه ای هستیم که باید فکر اساسی صورت گیرد و مدیران باید مسیر را به سمتی ببرند تا بیمه محصولات کشاورزی از مردم حمایت کند.

نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران بر ضرورت تقویت نقش بیمه در جبران خسارت بحران ادامه داد: نیاز است صنعت بیمه فعال تر شود و نمی شود همه چیز دولتی باشد تا بخواهند غرامت پرداخت کنند.

میران آملی بیان داشت:  بانک در کشور ما وسیله اجرای سیاست های دولت شده است و امروز داریم می بینیم برای خروج از رکود به سمت دستوری گام برداشته می شود.

وی بیان داشت: در حوزه تسهیلات بهین یاب بیش از 200 میلیارد تومان پرداخت در استان داشتیم که مازندران رتبه نخست کشوری را در سطح کشوری به دست آورده است.

میران آملی با بیان این که در شرایط کنونی بانکها و صنعت دارند با هم مدارا می کنند، گفت: ضرورت دارد رونق به گونه ای صورت گیرد تا مصرف کننده ترغیب برای خرید شود که می تواند اثرگذاری خوبی داشته باشد.

نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران تصریح کرد: دولت نظارت کافی بر بانکها ندارد و این به سبب آن است خود دولت به بانکها بدهکار می باشد.

وی افزود: امیدواریم تصدی گری دولت در حوزه صنعت کمتر شود و به حوزه نظارت دقت و توجه بیشتر و شایسته ای انجام گیرد.

میران آملی با بیان این که آنفلوآنزا در بیش از 40 کشور جهان وجود دارد که در حال کنترل است، گفت: این بحث به امور  هدایت شده ای رفته است که نباید بگذاریم صنعت مرغ کشور ضربه بخورد و شب عید بدی داشته باشیم.

نایب رییس اتاق بازرگانی مازندران اظهارداشت: در سطح کشور مصرف ماهیانه 140 هزارتن گوشت مرغ منجمد در ماه داریم و مقداری نیز ذخیره می شود و نباید هیچ زمانی استانی را از روند تولید حذف کنیم که جبران آن بسیار سخت است.

میران آملی بر ایجاد هجمه های هدایت شده برای ضربه به صنعت مرغ کشور تاکید کرد و بیان داشت: ضرورت دارد در این قضیه مدیریت درستی صورت گیرد تا با مشکلی مواجه نباشیم.

وی ادامه داد: مازندران قطب تولید گوشت مرغ کشور است و 30 درصد جوجه کشور نیز در این استان تولید می شود که اگر مازندران ضربه ببیند کل کشور با مشکل مواجه می شود.