بعضی از مسئولین را در هیچ جایی نمی بینیم / ضرورت ترویج اخلاق اسلامی

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در جلسه شورای اداری شهرستان آمل اظهارداشت: در ایام حزن و اندوه قرار داریم که هرچه می بینیم عمل به دین و قرآن از امام حسین(ع) و حماسه سازان نهضت حسینی بوده است.


 وی تصریح کرد: تمامیت دین و قرآن در نهضت حسینی انجام شده است که اگر این سیره نورانی را سرلوحه امور قرار دهیم عاقبت بخیر شده و به مراتب والایی دست پیدا می کنیم.


حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: جامعه امروز به اخلاق و رفتار اسلامی نیاز دارد که باید کاربردی شده و از آن بهره گیری شایسته ای کنیم.


امام جمعه آمل با بیان این که اخلاقی در عاشورا پیاده شد و مردم دوستی امام حسین(ع) مثال زدنی است، گفت: نباید تنها سر به نیزه رفتن و کشته شدن را ببینیم که سبب شد بسیاری از خرافات و انحرافات را در عزاداریها می بینیم.


امام جمعه آمل ادامه داد: حضرت زینب(س) یکجا و بدون اذن حرفی نزده است که برای ما پیام دارد و همواره از امام سجاد(ع) تبعیت داشته است.


حجت الاسلام مرتضوی افزود: نباید هرچیزی را در هر جایی بیان کنیم و ضرورت دارد سلسله مراتب رعایت شود که حواس ما باید جمع بوده که چه سخنی را جاری می کنیم.


حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که بعضی از مسئولین را در هیچ جایی نمی بینیم و بود و نبودشان فرقی نمی کند، گفت:  بعضی از امور را باید با تمام وجود درک کنیم که نگاه به بیت المال بد بوده اما بدحوصلگی هم بد است.


وی اظهارداشت: مدیران باید فدایی جامعه باشند که می توانیم از حماسه سرور و سالار شهیدان درس بگیریم و بعضی از مدیران سرکار خودشان نیستند و به دنبال حفظ میز هستند.


حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که کلام حضرت زینب(س) حقیقت دین و قرآن است تا پیروزی حق را رقم زند، بیان داشت: وقتی مدیری تکلیفی برعهده گرفت باید به بهترین نحو ممکن در راستای انجام وظایف خود کوشا باشد.


امام جمعه آمل ادامه داد: ضرورت دارد درسهای واقعه عاشورا را عمل کنیم که برکات و دستاوردهای ارزشمندی داشته و زمینه ساز سعادت و تعالی انسان می شود.


وی با اشاره به این که باید کاری کنیم تا امام حسین(ع) و مردم را راضی نگه داریم، بیان داشت: در مراسمات تعدادی از مدیران خاص حضور دارند که تنها در چهارچوب اداره وظیفه نداریم و نیامدن مدیران ادارات خیانت است.


امام جمعه آمل افزود: نباید بی حجابها را ادارات راه دهیم که بسیاری از کارمندان بی تفاوت هستند و ضرورت دارد به برپایی نماز اول وقت در بعضی از بانکها توجه شود.


حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که باید همدیگر را نقد کنیم تا زمینه خدمت به مردم فراهم شود، ادامه داد: ضعف امروز مدیران این است اگر به پستی رسیدند باید بداخلاق باشند و فکر می کنند میز تکبر می آورد که اینگونه نیست.


وی با اشاره به این که وظیفه داریم مدیران را براساس قانون و شرع حفظ کنیم و از مدیران کار می خواهیم که هرکسی زیر پرچم ولایت باشد مورد حمایت است و نمی گذاریم بداخلاقی حاکم شود، تصریح کرد: اگر می خواهیم فردای قیامت ما آباد شود باید با اخلاق بوده و اخلاق اسلامی را سرلوحه امور خود قرار دهیم.