همزمان با هفته رسانه، اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان آمل با خانواده محترم شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده و جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همزمان با هفته رسانه، اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان آمل با خانواده محترم شهید مدافع حرم رضا حاجی زاده و جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی دیدار کردند.

در این دیدار همکاران رسانه ای حضوری فعال داشتند و روزبه نصیری مدیر مسئول سایت هراز نو و دوهفته نامه هراز امروز با همراهی خانم مریم اکبر پور تندیس مقام اولی در جشنواره مطبوعات مازندران را تقدیم این عزیزان کردند.

جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی با گرامیداشت هفته رسانه و تبریک روز خبرنگار با بیان این که همیشه شرمنده مردم بوده و هستیم، گفت: شما عزیزان همانند شهدا برای عزت و سربلندی اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده و زحمات ارزنده ای صورت می دهید که جای قدردانی دارد.

 وی افزود: حضور ما در دفاع از حرم آل الله یک وظیفه شرعی و توفیقی بود که دراین راه یک یادگاری گرفتیم و آن هم درجه گرانقدر جانبازی است.

 این جانباز مدافع حرم با تاکید بر این که اینجانب به رسانه و اصحاب رسانه شهرستان علاقمند هستم، ادامه داد: تلاش و زحمات شما در گرما و سرما که برای نظام و مملکت قلم می زنید به چشم نمی آید مگر این که در جلسات و مراسمات شما را مشاهده می کنند.

 محمدی بیان داشت: همه ما باید استمراردهنده راه شهدا باشیم که این عزیزان به ما آبرو و عزت دادند و باید شهدا را به عنوان چراغ راهنمای خود در تمام مراحل زندگی داشته باشیم تا از حرکت در مسیر ولایت گم نشویم.

 جانبازمدافع حرم ادامه داد: شهدا رفتند و در میان ما حضور ندارند که نباید از غافله این عزیزان عقب بمانیم که به دنبال راهی هستیم به این عزیزان والامقام برسیم.

وی با قدردانی از افتخارآفرینی اصحاب رسانه شهرستان در جشنواره مطبوعات مازندران تصریح کرد: این موفقیت ها در سایه تلاش و زحمات شما بدست آمده است که می تواند دل همه مردم آمل را شاد کند.

وی با تشریح گزارشی از اتفاقات و حوادث سوریه، عملیات‌های انجام شده و وضعیت نیروهای داوطلب ایرانی خاطرنشان کرد: همه جا خاک اسلام است و ما مسلمانان مامور به دفاع از دین مبین اسلام هستیم.

محمدی درخصوص نحوه مجروحیت اضافه کرد: تیر به شکمم خورده و چند عضو را پاره کرد و از کمر خارج شده بود از جمله عصب پایم که قطع شده بود و دیگر پایم هیچ احساسی نداشت که به بیمارستان منتقل شدم.

وی گفت: در بیمارستانی در حلب ضریب هوشی من یک تا دو بود و از آن به بعد را دیگر خاطرم نیست که از احیای من ناامید شدند و مرا به بخش شهدا منتقل کردند.

محمدی افزود: دوستان من در طول این سه روز که به بیمارستان مراجعه می کردند نمی توانستند بنده را پیدا کنند چون در بیمارستان بستری نبودم فکر می کردند شهید شدم و جایی بود جنازه شهدا را یکجا روی هم گذاشته بودند و من هم بین این جنازه ها سه روز مانده بودم.

جانباز مدافع حرم ادامه داد: یکی از دوستان در میان شهدا جنازه من را پیدا کرد و وقتی مرا بیرون کشید چون امداد گر بود متوجه خرخر خفیف من شد و از پزشکان خواست تا دوباره مرا احیا کنند اگرچه پزشکان به او گفته بودند او از این پس فقط زندگی نباتی خواهد داشت اما او راضی نشد و بیست و چهار ساعت بعد به گفته دوستم چشم هایم را باز کردم و متوجه اطرافم نبودم اما روز بعد به طور معجزه آسایی به هوش آمدم و از دوستم پرسیدم که بچه ها چه شدند.

زین العابدین محمدی پانزده سال در امر مستندسازی و فعالیت های هنری سابقه فعالیت دارد و در دفاع از حرم مطهر حضرت زینب(س) در منطقه عملیاتی حلب در کشور سوریه توسط گروهک تکفیری داعش از ناحیه پهلو و شکم جانباز شد.

همسر شهید جاوید الاثر مدافع حرم رضا حاجی زاده با تشکر از حضور اصحاب رسانه گفت: حضور شما و مردم برای ما مایه دلگرمی است.

 وی افزود: این حضورها برای ما بسیار ارزشمند است و چه صورتی باید از این همه محبت مردم آمل تشکر کنیم که سنگ تمام گذاشتند.

همسر شهید جاوید الاثر مدافع حرم حاجی زاده اظهارداشت: خود آقا رضا باید برای ما دعا کند و از این حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران کمال تقدیر و تشکر را داریم.