وزارت خارجه حامیان منافقان را کشور محارب تلقی کند / صهیونیست پشت صحنه اداره دولت عربستان است

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز، آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران امشب در مراسم سالگرد شهید روح الله سلطانی معاون عملیات لشگر 25 کربلا مازندران و سرداران و یادواه 1043 شهید شهرستان آمل که در مصلی قدس آمل برگزار شد اظهارداشت: در نظام ارزشی اسلام جایگاه علم، جهاد، تقوا و سابقه در دین یک ارزش فاخر و ستودنی است که شهرستان آمل مفتخر به این امور است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: افتخار شهر هزارسنگر تا ابد برای شهرستان آمل ثبت می ماند و مردم این شهر در روز ششم بهمن وفاداری و فداکاری خود نسبت به مکتب را نشان دادند.

آیت الله خاتمی ادامه داد: شهرستان آمل علمای بزرگوار و گرانقدری دارد که افتخارات ارزشمندی برای ما هستند و نسل جوان باید قدر این عزیزان را بداند و به وجود علمای بزرگوار این شهرستان به خود ببالیم.

وی تصریح کرد: مردم آمل باید سر خود را بالا بگیرند که مفاخر گرانقدری در عرصه علم، تقوا و دفاع مقدس دارند و سرمایه های ارزشمندی هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: ما مدیون خون های پاک شهدا هستیم که با نثار جان های خود عزت، استقلال و امنیت را را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند.

امام جمعه موقت تهران افزود: ما با دشمنی طرف بودیم که می خواست سه روزه کشورمان را بگیرد و شهدای ما سینه سپر کرده و جان های پاکشان را تقدیم کردند تا سربلند در امن ترین کشور جهان زندگی کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جوانان بررسی کنند در اطراف ما چه خبر است که می بینیم همه آتش برپا است اما ایران اسلامی در وسط آتش امنیتی دارد که برکت خون های پاک شهدای دیروز و امروز است.

آیت الله خاتمی با بیان این که شهدا ارمغانی به یادگار گذاشته و به دست ما دادند و رفتند، گفت: شهدا وقتی به دیدار خدا می رفتند با چشمی به لطف الهی و فرشتگانی که به استقبال آنان آمدند داشتند و با یک چشم به بازماندگان نگاه می کردند.

وی تصریح کرد: شهدا سرمایه ملی و تمام مردم بازماندگان شهدا هستند که باید به خوبی راه شهدا را ادامه دهیم سیره این بزرگواران را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: رهبری فرمودند امروز شرایطی مانند جنگ احزاب داریم که در این جنگ تمام کفر به جنگ تمام ایمان آمدند و می خواستند ضربه به اسلام بزنند و این مانند شرایطی است که 37 سال انقلاب اسلامی ما با آن مواجه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: ساده لوحی است کسی فکر کند هشت سال دفاع مقدس جنگ با صدام بود و باید گفت این جنگ با دنیای استکبار و تمام تجهیزات آنان بوده است.

آیت الله خاتمی افزود: از آغاز انقلاب اسلامی دنیای کفر در یک طرف و نظام اسلامی در طرف به خصوص در مساله برجام و عهدشکنی آمریکا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: ما به تمام تعهدات خود در خصوص برجام عمل کردیم اما آنان عملی انجام نداده و بدعهدی می کنند و آن را ادامه می دهند.

 آیت الله خاتمی تصریح کرد: چرا اتحادیه اروپا باید عبد ذلیل و نظاره گر بدعهدی های آمریکا باشد و در این عرصه سکوت کرده است و اقدامی صورت نمی دهد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما شاهد جان دادن موجودات زنده در حال احتزار منافقان هستیم و آن چیزی در پاریس اتفاق افتاد و آمدند نشستی را عده ای که 17 هزار نفر را در کشور ما ترور کردند انجام دادند و فرانسه اجازه می دهد و بعد می گوید ما نقشی نداریم که شیخی از عربستان می آید و سخنرانی می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این که صهیونیست پشت صحنه اداره دولت عربستان است، گفت: از بی دین های عربستانی که در جایگاه حکومت هستند بیش از این انتظاری نمی رود.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: دولت عربستان در جنگ 33 روزه لبنان صهیونیست ها را تحریک کردند و در جنگ های غزه باز هم پادرمیانی داشته و از رژیم غاصب صهیونیستی حمایت کردند.

وی با بیان این که وزارت خارجه حامیان منافقان را کشور محارب تلقی کند، گفت: وزارت امورخارجه باید اعلام کند هر کشوری از منافقان حمایت کند و پایگاهی به آنان دهد کشور محارب با جمهوری اسلامی تلقی می شود.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: امروز ایران اسلامی مانند سرو قامت کشیده و در برابر دنیای کفر ایستاده است و به فضل خداوند متعال آنان را شکست می دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون شش کودتا علیه مردم تدارک دیدند که به لطف الهی تمام این کودتاها خنثی شده است.

وی تصریح کرد: دشمنان در 37 سال انقلاب هر کاری خواستند انجام دادند و اگر توان دخالت نظامی داشتند این کار را صورت می دادند و نتوانستند و نخواهند توانست در این عرصه گام بردارند.

آیت الله خاتمی افزود: فتنه سال 88 کودتای مخملی بود که تدبیر و هوشیاری ولایت و همراهی مردم با ولایت زمینه ساز خنثی آن شده است که مردم ما در نهم دی به صحنه آمده و کودتای مخملی را ناکام گذاشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: جنگ روانی در جنگ احزاب توسط منافقان بود و امروز هم هر زمزمه ما نمی توانیم زمزمه منافقانه است که ملت ما توانستند شاه را با حمایت همه قدرت های دنیا سرنگون کنند.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: کسی باور نمی کرد صدام در این ذلت قرار گیرد که در پای چوب دار گریه ها داشت و به فضل خداوند متعال ذلیلانه به دار کشیده شد.

وی افزود: انسان های مومن امتحان داده و در حقانیت راه خود دچار تزلزل نشدند که در هشت سال دفاع مقدس شهدای گرانقدری تقدیم انقلاب اسلامی شده است که جان های پاک خود را در کف اخلاص گذاشتند.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: ضرورت دارد ما مصداق من ینتظر باشیم و دین خود را به دین ادا کنیم و با اقتدای به پیامبر اکرم در صحنه حضور داشته باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهارداشت: با مقاومت در راه خدا نباید خسته شویم که تمام توطئه های دشمنان خنثی می شود و نمی توانند کاری از پیش برند.

وی افزود: ولایت شعاری کافی نیست و باید ولایت محوری را سرلوحه امور خود قرار دهیم که به فضل خداوند متعال تاکنون علی در ایران تنها نمانده و نخواهد ماند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: سرنوشت مصاف امروز ملت ایران پیروزشدن و به خاک مالیدن استکبار است و ضرورت دارد خسته نشویم و تا زنده هستیم اهل جهاد باشیم.

حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل  اظهارداشت: آمل شهر عالم پرور است و عالمان فرهیخته و بزرگواری مانند حضرات آیات حسن زاده و جوادی آملی داریم.

وی تصریح کرد: مردم آمل از دیرباز تشیع بودند و این شهر پایتخت علویان است که مردمانی نجیب و ولایت مدار دارد که در دوران دفاع مقدس و امروز این امر را اثبات کردند.

امام جمعه آمل افزود: مردم آمل علما را دوست دارند و می دانند افرادی مانند آیت الله خاتمی یار مقام معظم رهبری هستند و در شرایط سخت روشنگری می کنند.

حجت الاسلام مرتضوی ادامه داد: آمل 1043 شهید، 27 سردار شهید، 36 روحانی شهید، 3200 جانباز و 4016 آزاده دارد که از این حیث به خود می بالد و در استان مازندران رتبه سوم را داریم.

وی اظهارداشت: شهرستان آمل دارای مدیرانی در خط ولایت است و شهری برگرفته از وحدت و همدلی و خدمت به مردم داریم.

امام جمعه آمل تصریح کرد: شهرستان آمل دو حوزه علمیه برادران با 250 طلبه و یک حوزه علمیه خواهران با 200 طلبه دارد که در امور دینی مشغول فعالیت هستند.

حجت الاسلام مرتضوی با بیان این که آمل دارای 300 روحانی ساکن است، گفت: روحانیت این شهرستان در خط ولایت و بسیار اثربخش هستند که محوریت فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و دینی به برکت روحانیت و مدیران صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: مردم شهرستان آمل به علمای گرانقدر خود که افتخارات ارزشمندی برای این شهرستان و جهان اسلام و تشیع هستند می بالند.

امام جمعه آمل افزود: مردم ما همیشه در مسیر دین و قرآن گام برداشتند که همیشه حضوری فعال در صحنه داشته و فدایی فرامین امام هستند.

وی اظهارداشت: امروز نیز مردم ما لبیک گویان به ندای مقام معظم رهبری و در مسیر بهره گیری از رهنمودها و تدابیر ارزشمند و متعالی ولایت فقیه قدم برمی دارند.

حجت الاسلام مرتضوی خاطرنشان کرد: مردم آمل در روز ششم بهمن سال 60 حماسه ای ارزشمند خلق کردند که امام راحل در وصیت نامه سیاسی الهی خویش از شهر آمل و مردم فداکار آن به نیکی یاد کردند.

وی با بیان این که شهدا سرمایه های ماندگار نظام اسلامی هستند، گفت: ضرورت دارد قدردان شهدا بوده و راه این عزیزان را به نحوی شایسته ادامه دهیم.

امام جمعه آمل اظهارداشت: شهدا با نثار جان های پاک خود زمینه اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کردند و باید قدردان این عزیزان باشیم.

حجت الاسلام مرتضوی تصریح کرد: باید در مسیر دین، قرآن و ارزش های انقلاب اسلامی گام برداریم که زمینه ساز رضایت حضرت حق، شهدا، خانواده های شهدا و ایثارگران می شود.

وی خاطرنشان کرد: تلاش های ارزشمندی در برپایی مراسم سالگرد شهید روح الله سلطانی معاون عملیات لشگر 25 کربلا مازندران و سرداران و یادواه 1043 شهید شهرستان آمل صورت گرفته است که از همه عزیزان قدردانی می کنیم.