شورای شهر آمل در مسیر سراشیبی!!!

کمال نیوز : گویی همین دیروز بود، عمر همچون باد می گذرد و فرصت ها یک به یک می سوزند ، وای به حال کسانی که مدیر بودند و از این فرصتها برای خدمت به مردم بهره نبردند که برای انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، همه خود را مکلف به خدمتگزاری مردم و برتر از دیگران می دانستند ، شعارها و وعده های رنگارنگ و بعضا فارغ از حیطه اختیارات آنها که بالاخره انتخابات با حضور پر شور و حداکثری مردم برگزار شد و 13 نفر از داوطلبان بعنوان نمایندگان مردم وارد پارلمان محلی شدند و هر چند معضل انتخاب طایفه ای و قوم گرایی بر عدم راهیابی بسیاری افراد متخصص و کارآمد سایه افکند، اما مردم از منتخبین خود انتظار داشتند که عملکردشان پایانی باشد بر یکجانبه نگری، قوم گرایی و ...

آری بیش از سه سال از عمر شورای چهارم می گذرد و بدون داشتن کارنامه قابل قبولی که در موقع انتخابات شعارهای آن چنانی سر می دادند و مردم به خیال اینکه این شعارها به تحقق می نشیند به شعار دهندگان رای دادند.

در واقع مردم احساس می کردند که با پشت سر گذاشتن سه دوره شورای شهر منتخبین مردم در دوره چهارم از یک بالندگی خوبی برخوردار هستند و ظرف حداکثر دو سال شاهد تغییرات اساسی در شهر می شوند.

آری کش مکش ها در شورای اسلامی شهر داد همه را درآورد و حتی امام جمعه جدید آمل در اولین جلسه در شورای شهر آمل و در حضور 13 عضو شورا از گلایه مندی مردم از این وضعیت ابراز تاسف کرد و یادآور شد همه شما خادم مردم هستید و قطعا قصد خدمت رسانی بجای انباشت سرمایه را دارید و شاید با صحبت های پدرانه امام جمعه دست از لجبازی برمی داشتند و به ایشان ثابت کنند که همه برای خدمت آمدیم ولی بازهم متاسفانه شاهد حرکت های ناشایست در همان جلسه بودیم که مبین تائید گلایه مندی مردم بود.

شعارهای رنگارنگ و دلفریب طولی نکشید به سرابی تبدیل شد که هرکس به دنبال کوک کردن ساز خود بود تا در انتخابات هیئت رئیسه سال قبل این تنش ها بالا گرفت و انتخابات هیئت رئیسه به عنوان نقل مجالس شبانه و حتی در کشور پیچید که در شهر آمل چه خبر است.

آری برادران وخواهران عزیز شورانشین، بعضی از شما که تجربه شوراهای قبلی را داشتید انتظار بیشتری از شما می رفت که بتوانید در دوره چهارم به عنوان پیشکسوت دیگران را دور هم جمع کنید و به این اختلافات دامن زده نشود مثل اینکه شما عزیزان در بروز اختلافات کم تاثیر نبودید.

امروز همه مردم با دید باز نظاره گر اعمال شما هستند و تمام حرکات شما را زیر ذره بین خود دارند.

 درحالی فکر می کنید که به مردم بگوئید ما حامی شما و پاسخگوی مطالباتتان هستیم و این همان چیزی است که به مردم در انتخابات قول دادید؟

بگذریم شما اعضای شورای شهر یکبار دیگر به کارنامه خودتان مراجعه کنید و ببینید که در مقابل دریافت حقوق ، پاداش و گرفتن حق عضویت درشورای سازمان های وابسته  و....تاکنون چقدر مثمرثمر بودید و اگر به کارنامه دیگر اعضای گذشته شورا مرور می کردید شاید برای شما درس عبرت باشد که اختلاف و تفرقه نمی تواند در پیشرفت یک شهر تاثیر گذار باشد بلکه عقب گرد را به دنبال خواهد داشت.

شاید یکی از دلایلی که عنوان می کنید ضعف شهردار و مجموعه مدیران شهرداری باشد که نتوانستید آنطوری باید کار انجام دهید غافل از این اینکه تمام اعضای شورای شهر آمل با علم و آگاهی از توانمندی مهندس امیرسلیمانی ایشان را به سمت شهردار انتخاب و تاکنون همچون گذشته از او حمایت می کنید و اگر یک و یا چند عضو شورا از ایشان ناراضی هستند دلیلی ندارد که برای کسب جایگاه و بدون در نظر گرفتن عملکرد خود ایشان را در بین مردم بد جلوه دهید.

امروز مردم خیابان امام رضا از وعده های دوره اول شورا تاکنون به جز شعار چیزی مشاهده نکردند و هربار که اعضای شورا به دست انداز افتادند فوری مسئله خیابان امام رضا را مطرح می کنند که مردم ما می خواهیم کاری انجام بدهیم ولی دیگر ان نمی گذارند و شاید به روی مبارکتان نمی آورند که اگر در طول 4 سال عمر شورا هر سال 10 مغازه را تخریب می کردید در پایان عمر دوره چهارم به عملکرد قابل قبولی در بحث خیابان امام رضا دست پیدا می کردید.

عزیزان شورانشین بیاید با مردم با صداقت رفتار و حرف بزنید و مگر مردم نامحرم هستند و حقایق را نمی گویید و چرا با مردم در مساجد جلسه نمی گذارید تا مردم بدانند که منتخبین آنها چه کردند و امروز بزرگترین مشکلی که بوجود آمد تصرف حریم شهر آمل توسط شهرداری امام زاده عبدالله و بعدا توسط شهرداری دابودشت صورت می گیرد و شهر آمل علیرغم تصورات بسیار کوچک خواهد شد که شاید به اندازه یک روستا شود و چرا سکوت و توپ را به زمین دیگران می اندازید که شما منتخب مردم هستید و باید پاسخگو باشید و نکند که در جلسات بجای حل مشکلات به همدیگر پرخاش و توهین کنید و شاید اخیرا هم رسم خوبی در شورا بوجود آمد که جلسات را ضبط می کنید و برای دیگران ارسال می کنید که فلانی در مورد شما چنین حرفی را زده است و این یعنی امنیت و صداقت را در شورا زیر سئوال بردید و با این کار به دنبال چه هستید ؟

نمی دانیم هیئت رئیسه شورا چه کار می کند و چرا برای شفاف سازی با خبرنگاران جلسات نمی گذارد در حالی که عنوان می کنند خبرنگاران یار پانزدهم شورا هستند.

از جمله مسائل دیگر این است عزیزان شورانشینان شما منتخب همه مردم هستید نه قشر خاصی و نباید بین رانندگان زحمتکش تاکسی و مردم بر سر گرفتن نرخ  اختلاف بیاندازدید که باید در پیشگاه خدا مسئول و پاسخگو باشید و شاید به این فکر هستید که با اختلاف افکنی بخواهید در انتخابات شورا به شما رای دهند.

حال و روز این روزهای شورای اسلامی شهر آمل خوب نیست و خبرهای خوشی از درون آن بیرون نمی آید که به واقع از مسیر اصلی خود منحرف شده است که مردم ما بهترین قضاوت کنندگان نسبت به عملکرد مدیران هستند.

امید است در پایان ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر بیایید همانند این ماه عزیز زنگار دل بزدائید و با خلوص نیت خود را مقید کنید که خدمتگذار واقعی مردم نه در شعار بلکه در عمل باشید!!!!!