هشدار به مسئولان وزارت کشور درخصوص کارخانه زباله سوز آمل / ضرورت حضور پرشکوه در راهپیمایی روز قدس

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، حجت الاسلام سید جلیل مرتضوی، امام جمعه آمل در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره شب های قدر گفت: در این شب ها ضرورت دارد مولای متقیان حضرت علی را بهتر درک کنیم چرا که آسمانیان این وجود نورانی را بهتر از زمینیان می شناسند.
 وی با اشاره به اینکه پیرو شیعه علی بودن باید در عمل باشد افزود: ما شیعیان که خود را مرید و پیرو امام علی می دانیم انتظار است که راه و منش آن حضرت را در خود و خانواده عملی کنیم.
 امام جمعه آمل با انتقاد از کسانی که به دنبال ترویج بی بند و باری در جامعه هستند افزود: در جامعه اسلامی غیرت ما به کجا رفت که ناموس خود را به نمایش می گذاریم و علنا حرمت ماه رمضان را با روزه خواری می شکنیم.
 مرتضوی بیان داشت: شیعه امام علی باید آئینه تمام نمای آن حضرت باشد و نگاه به نامحرم ، دروغ ، تهمت و نگاه و دست درازی به بیت المال از نگاه امام علی مردود است و شیعه ظلم نمی کند بلکه بذل و بخشش دارد.
وی با قدردانی از تلاش های سربازان گمنام امام زمان در خنثی سازی نقشه های شوم دشمنان در داخل کشور عنوان داشت: عده ای از تکفیری ها و داعشی ها قصد داشتند تا در داخل کشور و در مساجد با انفجارهای پی درپی کشور را به آشوب بکشانند و ایران عزیز را به عنوان یک کشور ناامن جلوه دهند که باهوشیاری سپاه ، نیروی انتظامی و سربازان امام زمان قبل از اجرای نیت شوم خود دستگیری شدند.
 وی با انتقاد از کسانی که داعیه حقوق بشر را دارند و به نسل کشی در جهان ادامه می دهند گفت: حقوق بشر در خدمت آمریکا و به نفع آنها می باشد و اتفاقی که درافغانستان ، یمن ، سوریه ، بحرین و عراق بوجود می آید چرا محکوم نمی کنند.
 امام جمعه آمل اشاره کرد: تمام کشتارهایی که صورت می گیرد بخاطر این است اسرائیل را فراموش کنند تا او بتواند در خفا نقشه های خود را اجرایی کند.
مرتضوی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس از امام عزیزمان برایمان به یادگار گذاشته است اظهارداشت: همه مسلمانان باید با حضور گسترده درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان اقدامات اسرائیل رامحکوم کنند و کسانی که در فتنه 88 شعار سر می دادند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران اعلام کنیم که کشور عزیزمان ایران هم غزه ، هم لبنان ، هم افغانستان ، هم سوریه ،هم عراق و تمام کشورهای اسلامی که مورد ستم قرار می گیرند می باشد و وظیفه داریم حمایت و جان بدهیم.
 وی با محکوم کردن اشخاصی که در قبال فتنه 88 سکوت کردند و علنا  محکوم نکردند افزود: این نوع نگرش تقویت فتنه 88 می باشد و مقام معظم رهبری یک تنه در مقابل آنها ایستادند.
 امام جمعه آمل با قدردانی از تلاش های نماینده مردم آمل در مجلس ، مسئولین ادارات و نهادها در جهت توسعه شهرستان تصریح کرد: شهر آمل جای کار دارد و ادارات اوقاف و نیروی انتظامی در استان مقامی را کسب کردند نشان از آن است که مسئولین دارند به مردم خدمت می کنند.
 مرتضوی با تاکید بر اینکه شهر آمل دارای مشکلاتی می باشد که به اهمیت دفن بهداشتی زباله اشاره نمودند و بیان داشت: عمده ترین مشکل شهر مان زباله می باشد که علاوه بر زباله آمل زباله شهرهای اطراف در محل عمارت دفن می شود که در حال انفجار و تهدید جدی می باشد.
وی با اشاره به تلاش مسئولین برای حل مشکل زباله شهرستان اضافه کرد: ما از دولتمردان می خواهیم خصوصا از وزارت کشور چه کاری به شهر آمل دارند که باید برای نصب کارخانه زباله سوز اظهار نظر کنند مگر پشت دست این قضیه رانت خواری وجود دارد که اگر این است به ما بگوئید.
وی اظهارداشت: مگر مسئولین شهر نمی توانند برای شهرشان تصمیم گیری کنند حتما باید دیگران دستور بدهند خوب تا حالا کجا بودید که زباله برای مردم فاجعه شده است و تقاضا داریم که در این امر دخالت نکنید.
 امام جمعه آمل با اشاره به توافقات شهرداری آمل با آب منطقه ای در خصوص واگذاری بستر رودخانه در امر ساماندهی و گردشگری گفت: قرارداد بسته شد چرا کم توجهی می کنید و این واگذاری صورت گیرد که برای هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد و و هر روز کوتاهی کنید خیانت می کنید.
مرتضوی با اشاره به وجود دانشکده علوم قرآنی شمال کشور در آمل ادامه داد: باید از این ظرفیت استفاده کنیم و شهرستان آمل را شهر قرآنی کنیم و پیشنهاد می کنم دارالقران آمل را بنام علامه جوادی آملی نامگذاری کنیم.