فاضلاب خانگی معضل بزرگ زیست محیطی شهر آمل است / اعلام وضعیت قرمز محل دفن زباله آمل

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، بهمن صادق نژاد رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان آمل در جلسه کارگروه پسماند و جمع آوری زباله و نخاله با بیان اینکه در ورودی شهرک صنعتی جمشید آباد تلمباری از زباله وجود دارد گفت: متاسفانه در این شهرستان مشکلات زیست محیطی هر روز بیشتر می شود که ما هنوز نتوانستیم محل دپوی زباله عمارت را درست کنیم و دپوی دیگر زباله در جوارشهرک صنعتی مشاهده می شود.

 وی با بیان اینکه بارها این موضوع را به بخشداری مرکزی اعلام کردیم افزود: در دوراهی اوجی آباد اقدام خوب سازمان پسماند شهرداری در خصوص تخلیه نخاله های ساختمانی قابل تقدیر می باشد ولی باز هم شاهد دورگردها در این منطقه هستیم.

 رئیس محیط زیست شهرستان آمل با تاکید بر اینکه هنوز مشکلات دو راهی چلاو لاینحل باقی مانده است ادامه داد: مخزن زباله توسط دهیاران منطقه نصب گردید و باید این زباله ها کجا تخلیه شود که باعث تجمع سگهای ولگرد وپخش شدن زباله می شود که منظره بسیار بدی دارد.

صادق نژاد با اشاره به اینکه وضعیت دفن زباله عمارت بحرانی و خطرناک می باشد عنوان داشت: برای دفن زباله در سابق مدیریت خوبی نمی شد که حتی در چند روز گذشته که مدیرکل محیط زیست مازندران بازدیدی داشتند اعلام وضعیت قرمز کردند.

 وی با تاکید بر اینکه هر بار با شهرداری در این خصوص صحبت می شود اعلام می کنند که با یک شرکت ژاپنی در حال بستن قراردارد هستیم تصریح کرد: مدیریت زباله در محل دفن زباله بسیار ضعیف است و اگر خوب مدیریت می شد قطعا امروز دچار مشکل نبودیم و این وعده وعیدها برای سلامت مردم جواب نمی شود.

رئیس محیط زیست شهرستان آمل با بیان اینکه سازمان پسماند برای رهائی از شیرابه زباله قصد احداث چاه را دارد اضافه کرد: زدن چاه برای جمع آوری شیرابه تهدید جدی برای آب های زیرزمینی می باشد.

صادق نژاد با اشاره به اینکه جلسات کمیسیون بند 20 ماده 55 قانون شهرداری ها در شهرداری آمل برگزار نمی شود گفت: عدم برگزاری این کمیسیون باعث شد که شاهد سرازیر شدن فاضلاب خانگی در سطح کوچه ها و خیابانها باشیم که معضل بسیار بزرگ زیست محیطی می باشد و سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

وی با تاکید بر اینکه رودخانه هراز آلوده است اظهارداشت: تمام مسئولین مرتبط تاکنون چه اقدامی برای آلوده نشدن رودخانه هراز انجام دادند که متاسفانه چلوکبابی داران و رستوران های در مسیر جاده متاسفانه فاضلاب خود را بسمت رودخانه رها می کنند که خوشبختانه با همکاری دادگستری چند باب رستوران تعطیل موقت شد که سپتینگ را نصب کردند.