پلمپ دو واحد تولید خوراک دام / معدوم سازی 250 مرغ بدون بسته بندی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، دکترمجید غلامپور، رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل گفت: 250 قطعه مرغ بدون بسته بندی در سطح بازار روز شهرستان آمل کشف و معدوم شد.

غلامپور اظهار کرد: به  مناسبت ماه مبارک رمضان و تشدید بازدیدها از مراکز عرضه فراوردهای خام دامی توسط کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی شهرستان آمل تعداد 250 قطعه مرغ که توسط افراد دوره گرد در بازارهای روز آمل در حال عرضه بود کشف و معدوم شد.

وی تصریح کرد: بر اساس ضوابط دامپزشکی، عرضه مرغ باید بصورت بسته بندی همراه با مشخصات در کشتارگاه های صنعتی طیور استحصال شود.

غلامپور افزود کلیه اقدامات این اداره در ایام ماه مبارک رمضان در قالب اکیپ های بازدید مشترک در این شهرستان انجام و با متخلفین بهداشتی برخورد قانونی بعمل خواهد آمد.

رییس اداره دامپزشکی شهرستان آمل در ادامه اظهارداشت: دو واحد تولید خوراک دام در این شهرستان به دلیل نداشتن پروانه بهداشتی و علی رغم اخطارهای قبلی و با دستور دادستان، پلمپ شدند.

غلامپور افزود: با توجه به اهمیت بهداشت خوراک دام و طیور در بهره‌برداری اقتصادی دامداری‌ها، سلامت دام و در نهایت نقش برجسته آن در بهداشت عمومی جامعه، بر اساس ضوابط و قوانین ،ساماندهی کارخانجات خوراک دام و ممانعت از تولید هرگونه خوراک دام و طیور غیرمجاز و فاقد پروانه از وظایف سازمان دامپزشکی کشور تعریف شده است.

وی افزود: کلیه کارخانه های خوراک دام و طیور باید دارای پروانه بهداشتی بهره برداری و همچنین دارای مسئول فنی بهداشتی واجد شرایط تحت نظارت دامپزشکی باشند و در صورت فعالیت واحدهای غیر مجاز دامپزشکی به استناد مواد قانونی با متخلفین برخورد خواهد نمود.