همایش بزرگداشت روز اصناف در آمل برگزار شد +عکس

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری کمال نیوز ، همایش بزرگداشت روز اصناف و ضیافت افطاری با حضور رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران، رییس شورای اسلامی شهر آمل، رییس شورای اسلامی شهرستان آمل، رییس اداره صنعت، معدن و تجارت آمل، رییس اداره تعزیرات آمل، رییس و هیئت رییس اتاق اصناف آمل، فرمانده بسیج اصناف آمل و روسای اتحادیه های صنفی و فعالان اصناف در حسینیه قائم آل محمد طایفه ایرایی برگزار شد.

غلامرضا حمیدی، رییس اتاق اصناف شهرستان آمل با گرامی داشت میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع) اظهارداشت: بهره گیری از سیره نورانی اهل بیت معصومین(ع) زمینه ساز سعادت و تعالی انسان می شود که نیاز است در این عرصه کوشا باشیم.

وی افزود: روز اول تیر به عنوان روز اصناف و تکریم از این بزرگان نام گذاری شده است که اصناف فعالیت ها و خدمات ارزشمندی صورت می دهند.

حمیدی تصریح کرد: فعالان حوزه اصناف همواره در حوزه کار و خدمت کوشا بوده و تلاش های گرانقدری از این عزیزان انجام می شود.

رییس اتاق اصناف شهرستان آمل بر ضرورت حمایت از اصناف تاکید کرد و بیان داشت: شهید محمد تیموریان از شهرستان هزارسنگر آمل به عنوان شهید شاخص سال اصناف مازندران انتخاب شدند.

سرهنگ محسن کاردل، فرمانده بسیج اصناف شهرستان آمل در این مراسم خاطرنشان کرد: در روز اصناف قرار داریم که این روز بر همه فعالان این عرصه گرامی باد.

وی افزود: آموزش فقه بازار با همکاری روسای اتحادیه های شهرستان شروع شده است که در سطح شهرستان 7 دوره برگزار گردید و هر ماه یک دوره صورت می گیرد که مورد استقبال اصناف است و همتی می خواهد ابلاغی صورت گیرد تا این دوره ها فراگیر شود.

فرمانده بسیج اصناف شهرستان آمل خاطرنشان کرد: 85 شهید اصناف داریم که هر ساله یادواره این شهدای والامقام را برگزار می کنیم که یک شهید مدافع حرم شهید والامقام روح اله صحرایی به اصناف تعلق دارد.

محمد محمدپور عمران، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در این مراسم افزود: باید راهمان را خودمان پیدا کنیم و مسیر دانش و نوآوری از خودمان سرچشمه می گیرد.

وی با بیان این که در جمعی با کوله باری از خدمت، تجربه، دانش، خوش نامی و اثربخشی حضور داریم که مایه افتخار است، گفت: آمل علما و بزرگان و کارآفرینانی دارد که پرچم شکوه و افتخار ما را در دنیا به اهتزاز درآوردند و نمونه آن شرکت کاله است.

محمدپور عمران خاطرنشان کرد: محموله لبنی صادر شده به مسکو به شدت مورد استقبال قرار گرفت و می توانیم بازار بزرگ روسیه و سی آی اس را با فکر و کار آملی ها جهانی کنیم که در این عرصه گام برداشتیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: ایران سفره و وجود مردم روسیه را با محصولات کاله آمل به نشانه گرفت که چنین شهرستان بزرگی داریم.

وی با بیان این که اصناف و بازاریان گرانقدری داریم که در همه زمینه ها پیشگام هستند، گفت: انتظار داریم شهر نیز به وظیفه خود در قبال 17 هزار واحد صنفی در آمل عمل کند.

محمدپور عمران خاطرنشان کرد: ساماندهی بازارها از جمله خواسته ها است که از شورای اسلامی شهر و شهرداری آمل می خواهیم در سال اقدام و عمل شاهد عمل باشیم.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران اظهارداشت: کسانی که از مالیات سنگین فرار می کنند باید جلوی آنان گرفته شود که یک سوم مالیات پرداخت نمی کنند و باید به دنبال این ها برویم نه افرادی که دنبال کاسبی حلال هستند.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که دوستان خدا را آزار و اذیت کنند مورد رضایت حضرت حق قرار نمی گیرند که باید مسئولان درد و دل بازاریان را گوش داده و مشکلات صنفی در بالاترین سطح شهرستان طرح و بحث شود.

محمدپور عمران افزود: باید کاری کنیم تا در پیچ و خم ادارات، حق بازاریان تضییع نشود که مشکلات شهرستان به صورت مکتوب و مشخص اعلام شود تا در استان آن را مورد پیگیری قرار دهیم.

گفتنی است؛ در این همایش از فرزند شهید مدافع حرم روح الله صحرایی قدردانی به عمل آمد.