طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا تهیه شد

 

کمال نیوز: نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی از تدوین طرح یک فوریتی ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا خبر داد و گفت: سقف حقوق مدیران و مسوولان در این طرح 10 میلیون تومان تعیین شده و هیچ فردی نمی تواند بیش از این رقم دریافت کند.


عزت الله یوسفیان ملا روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا افزود: رئیس جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بیان کردند که باید حقوق های نجومی را متوقف کنیم و حتی این حقوق ها پس گرفته شود.

وی تاکید کرد در این راستا ما برای پس گرفتن این حقوق ها می خواهیم قانونی را تهیه کنیم زیرا در حال حاضر پس گرفتن آن مشکل دارد از این رو می خواهیم این سخنان را به صورت قانونی درآوریم.

طراح این طرح یک فوریتی افزود: هنوز هیج امضایی برای این طرح جمع آوری نشده است ولی جمعی از نمایندگان برای امضای این طرح اعلام آمادگی کرده اند، جمع آوری امضای این طرح از فردا - یکشنبه - در مجلس آغاز می شود.

یوسفیان ملا خاطرنشان کرد: بر اساس این طرح حقوق افراد مختلف تا سقف 10 میلیون تومان تعیین شده و هیچ فردی نمی تواند بیش از این حقوق دریافت کند، همچنین طبق این طرح افرادی که بالاتر از سقف مصوب حقوق دریافت کرده باشند باید آن را بازگردانند.

وی همچنین گفت: در ماده دیگری از این طرح پیش بینی شده است که وجوه حاصله از مازاد حقوق بالای سقف تعیین شده به حساب افرادی واریز خواهد شد که مبلغ حقوق آنها کمتر از یک و نیم میلیون تومان است، این سقف همچنین شامل بازنشستگانی که حقوق کمتر از یک و نیم میلیون تومان دریافت می کنند، می شود.